אל נקמות ה' • אבל כבד ירד על עם ישראל ומשפחות החטופים. מועדי ההלוויות נקבעו לשעות אחר הצהרים. ברחבי הארץ נערכו עצרות, ונערכו פעולות מחאה. במקביל הטרור ממשיך בשגרה – ירי טילים וידויי אבנים • הבוקר שלאחר מציאת גופות החט
• בעקבות רצח הנערים: יהודים תקפו ערבים בירושלים
• "להגיב לחטיפה ולרצח בצורה לא מידתית"
• אל נקמות ה' • נמצאו גופותיהם של אייל גיל-עד ונפתלי
לאחר שבועיים וחצי של חיפושים ואזלת יד של מערכת הבטחון נמצאו אמש (ב') גופות הנערים החטופים, נפתלי פרנקל, גיל עד שעאר ואיל יפרח הי"ד, כשהן מוחבאות בשיחים באזור בית כאחיל סמוך לחלחול. מתנדבים שסייעו לצבא מצאו את הגופות.

במכון לרפואה משפטית באבו כביר סיימו לזהות באופן וודאי את גופותיהם של השלוש הנרצחים הי"ד, ומועדי הלוויה נקבעו לשעות אחר הצהרים. הלוויתו של אייל הי"ד תחל בשעה 14:30 בבית הכנסת משכנות נריה באלעד, הלוויתו של גיל-עד הי"ד יתחל בשעה 15:00 בבית הכנסת בישוב טלמון, והלוויתו של נפתלי תתכנס בבית הכנסת בישוב נוף איילון. משם יובא השלושה בשעה 17:30 למנוחות בבית העלמין מודיעין. צפויים שינויים קלים במועדי הלוויות.

כעת מותר לפרסם כי בשיחה בה דיווח אחד הנערים למשטרה על החטיפה נשמע קול יריה. בנוסף נמצאו ברכב החוטפים השרוף, תרמילי אקדח ורובה.

מאז היוודע דבר מציאת גופותיהם של הנערים אמש יצאו אלפים לצמתים ולכיכרות, הדליקו נרות ושרו לזכרם של הנערים. במקביל נערכו פעולות מחאה. בירושלים הוכו ערבים בידי יהודים וסמוך לקרית ארבע יידו יהודים אבנים על ערבים. היום בשעה 16:00 צפויה להיערך הפגנה בגשר המיתרים בירושלים אותה מארגנים ברוך מרזל ומיכאל בן ארי.

במקביל, במהלך הלילה הקימו יהודים שני מאחזים, האחד סמוך לצומת הגוש אשר הוקם בידי תנועת נשים בירוק, ושני במבשרת אדומים אשר הוקם בידי תנועת נחל"ה. בנוסף צפויים לעלות תושבים מישובי גוש עציון והר חברון לנקודה הסמוכה לצומת חלחול, וזאת למשך ימי השבעה.

ובתוך כך, ממשיך הטרור להרים ראש, וערבים מרצועת עזה ירו מטחי טילים בשעות הלילה והבוקר (ג') לעבר ישובי הדרום, נזק נגרם לרכב ולמבנים. במקביל נמשכו ידויי האבנים ובקבוקי התבערה בידי ערבים ברחבי יהודה ושומרון.

הקבינט המדיני בטחוני התכנס אמש אך לפי הדיווחים לא הושגה הסכמה בין השרים וראש הממשלה, לאחר שחלק מהשרים התנגדו לקו המאופק שמפגין נתניהו. היום צפוי הקבינט להתכנס שוב.

בסוף השבוע שעבר הותר לפרסום, כי פחות מיממה לאחר חטיפתם של גיל-עד, נפתלי ואייל, התמקדו בשירות הביטחון הכללי אחר שני חשודים עיקריים. עמאר אבו עיישה ומווראן קוואסמה. שניהם ערבים מחברון ממשפחות מחבלים ידועות. אחריהם עדין פועלים בצה"ל ובשב"כ למעצרם.

תחילת הפרשיה ביום חמישי בלילה בט"ו בסיוון לפני שמונה עשר ימים. עדין לא ברורים הפרטים המדויקים, אך שלושת הנערים עמדו בתחנת האוטובוס סמוך לצומת הישוב אלון שבות שבגוש עציון ושם הם נחטפו. אחד הנערים הספיק לחייג למוקד 100 של המשטרה ודיווח על החטיפה. המוקדנים ניסו לחזור אליו מספר פעמים, אך לאחר שלא הצליחו חדלו מניסיונותיהם וסווגו את השיחה הזו כמטרד.
נפתלי פרנקל אייל יפרח וגיל עד שער הי''ד
נפתלי פרנקל אייל יפרח וגיל עד שער הי"ד

רק לאחר שבשב"כ בדקו את פלט השיחות של הנערים, הבחינו כי אחד מהם שוחח עם מוקד 100. בשל כך הוטחה ביקורת קשה כלפי המשטרה ולאחר שוועדת בדיקה מונתה לנושא וחקרה אותו, הוחלט על הדחתם של מספר קצינים במחוז ש"י של המשטרה.
מאז ערכו כוחות צה"ל חיפושים נרחבים אחר החטופים, וכן מעצרים נרחבים של פעילי ארגון הטרור חמאס. מלבד זאת, לא ביצעו בצה"ל עונשים כנגד האוכלוסייה הערבית, שהמשיכה בין היתר לנוע בחופשיות בצירי התנועה.

באום אל פאחם, בעכו ובמקומות נוספים הראו ערביי ישראל שמחה על דבר חטיפתם של שלושת הנערים, וביו"ש הופצה הסיסמה 'שלושה שליט' יחד עם סימון שלושה אצבעות כנגד שלושת הנערים.

מאז החטיפה נשמעו קריאות רבות לפעילויות ביטחוניות שונות עד החזרת החטופים. אם ביישוב כל חלקי הארץ על מנת לפוצץ את חלום הטרור לכיבוש הארץ, להרוג מחבל כל שעה עד לשובם של הנערים או בצורה מינורית יותר כהפעלת עוצר על תנועת הרכבים הערביים ביו"ש.

מספר פעולות מחאה נרשמו לאחר חטיפתם של אייל, נפתלי וגיל-עד. בין הפעולות שנרשמו, חסימת התנועה הערבית במספר מוקדים שנוים, ידויי אבנים לעבר רכבי ערבים ואף השלכת בקבוק תבערה במקרה אחד בגוש עציון. בבית חנינא בירושלים נוקבו צמיגים של מספר כלי רכב ערביים. יש לציין כי מספר ערבים נפצעו במהלך האירועים השונים

באדיבות האתר : הקול היהודי

קטגוריה:

תגיות: