"להגיב לחטיפה ולרצח בצורה לא מידתית"
יהודה פרל | ב׳ בתמוז ה׳תשע״ד (30/06/2014)
בארגון אלמגור לנפגעי הטרור מאשימים בחטיפה את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שלדבריהם, "שפך שמן על מדורת הטרור עם שחרור מאות רוצחים מהכלא. אזלת היד ותגובה רפה תעודד את החמאס להמשיך בטרור"

"האחריות על הרצח והחטיפה היא על נתינהו". ראש הממשלה בנימין נתניהו (יח"צ)
"האחריות על הרצח והחטיפה היא על נתינהו". ראש הממשלה בנימין נתניהו (יח"צ)

"האחריות לחטיפה זו על ראש הממשלה שביצע את עסקת שליט ושפך שמן על מדורת הטרור עם שחרר מאות רוצחים מהכלא אל השטח", אומר מאיר אינדור יו"ר ארגון אלמגור לנפגעי הטרור, עם היוודע דבר הירצחם של שלושת הנערים. "האחריות על התגובה לרצח שלושת הנערים היא על ראש הממשלה ועל הממשלה כולה. אזלת יד ותגובה רפה תעודד את החמאס להמשיך בדרך זו, תגובה מוחצת וריסוק החמאס תביא לשקט ובטחון בשטח".

"ארגון נפגעי הטרור אלמגור מרכין את ראשו ומשתתף בצער המשפחות שאיבדו היום את ילדיהם", אומרים הערב (שני) בארגון. "הגרוע מכל קרה ואין עוד אנשים כמו פורום הורים שכולים באלמגור שמכירים טוב כל כך את הרגעים הנוראים האלה של בשורת האיוב ושמבינים את שעובר על המשפחות ברגעים אלה".

"צריך לעשות חשבון נפש – מה לא נעשה ומה צריך להיעשות מעכשיו"

למרות האבל הקשה, בארגון אלמגור מסתכלים עם הפנים קדימה. "ברגעים אלה צריכים כולם לעשות חשבון נפש ולבדוק מה נעשה ומה לא נעשה, אך יותר מכל מה צריך לעשות מעכשיו והלאה".

"בימים הקרובים ננחם את המשפחות ונביא את הנערים לקבורה, במקביל צריך לדאוג לגבות מחיר מהאחראים לחטיפה ולרצח. מדינת ישראל חייבת לצאת למלחמה בחמאס ולרסק את הארגון, את המנגנון הצבאי שלו ולהפוך את כל מנהיגיו למבוקשים בני מוות. כל תגובה פחותה תביא לחטיפות נוספות ולרצח נוסף של ישראלים".

"כל המחבלים המעורבים בחטיפה וברצח חייבים לדעת כי לא יצאו בחיים, וברגע שייתפסו, במידה ויתפסו חיים, יש להביא אותם לעונש מוות הקבוע בחוק", אומרים בארגון בצורה נחרצות. "דרוש לישראל היום מנהיג כמו גולדה מאיר שעסקה במרדף אחרי מחבלים בכל העולם לאחר האירוע במינכן".

"פרשה זו תגווע תוך מספר ימים בתקשורת אבל אסור לחזור לשגרה, חייבים להמשיך בכל הצעדים כדי למנוע שחרור מחבלים, להחזיר משוחררים של עסקת שליט ומחוות קרי לכלא, לרדוף את מנהיגי החמאס ולוודא שיובן בצד השני כי כל ניסיון כזה לחטוף ולפגוע בישראלים יהווה איום קיומי על ארגון חמאס".

"יש להבהיר לחמאס כי אין יותר מרחב פעולה, ואין יותר הכלה של טרור, כל פצמ"ר, קאסם, חטיפות ורצח מסתיימים עכשיו. כל ניסיון יענה בתגובה לא מידתית ומוחצת של ישראל".
באדיבות: הקול היהודי

קטגוריה:

תגיות: