מערכת הקול היהודי | כ״ח בסיון ה׳תשע״ד (26/06/2014)
שני אחים תושבי גבעת זאב הותקפו באלימות קשה בידי ערבים לאחר שנאלצו להגיע למוסך בואדי ג'וז. "ראיתי את הרצח בעיניים של אלו שסבבו אותי. לא מגיע להם שקל אחד מאיתנו", אומר בראיון לקול היהודי אחד המותקפים

יהודים רבים מטפלים בכלי הרכב שלהם במוסכים הפרוסים בואדי ג'וז בירושלים, אולם לא אחת הותקפו במקום יהודים. אירוע חמור במיוחד התרחש ביום ד', כאשר שני יהודים שהגיעו לטפל ברכבם באחד המוסכים הותקפו באלימות קשה ואחד מהם אף נזקק לטיפול רפואי בבית החולים.

בראיון לקול היהודי מתאר ר', תושב גבעת זאב כבן 30, נשוי ואב לילדים, את אשר התרחש. "אני לא אחד שהולך לטפל ברכב אצל ערבים", הוא פותח את סיפורו, "אבל הבאתי את הרכב לטיפול אצל בחור יהודי וכשבאתי להתלונן שהוא לא תוקן התברר לי שהוא לקח אותו לואדי ג'וז במקום לתקן בעצמו. הבחור אמר לי לגשת למוסך בואדי ג'וז ולכן נאלצתי להגיע למקום".

ר' הגיע למוסך בסביבות השעה 15:30 יחד עם אחיו. לדבריו, כאשר התלונן כי התקלה ברכבו לא תוקנה, הבהיר לו אחד העובדים במוסך כי הם אינם אחראים לעניין וכי עליו לעזוב את המקום. "כשהבנתי שרימו אותי אמרתי לאחי "אלה גנבים, בא נלך מפה", והלכנו. לא אמרתי את זה אליהם אלא לאחי ונכנסנו לרכב", הוא מתאר. אולם אחד הערבים שמע את האמירה והזעיק את בעל המוסך.

"כבר נכנסתי לרכב ופתאום הגיע בעל המוסך והתנפל עלי כשהוא צועק "למי קראת גנב?", תפס לי את החולצה והכניס לי אגרוף לפנים. עוד לפני שהתאוששתי מהמכה בא עובד נוסף שתקף אותי באגרופים".

בינתיים התאספו במקום כ-20 ערבים שהקיפו את ר'. חלקם היכו אותו וחלקם מנעו מאחיו לצאת מהרכב להגנתו. "עוד ערבי נתן לי מכה חזקה בראש, כנראה עם לבנה או חפץ אחר. נפלתי על הרצפה בערפול הכרה ואז הגיע אחד הערבים שהיה לו כנראה אינטרס שיהיה במקום שקט והרחיק אותם, אחרת הייתי עובר לינץ' ח"ו".

מ', אחיו של ר' התקשר מתוך הרכב למשטרה, אשר לדבריו הגיע בתוך מספר דקות. בנוסף לתקיפה גרמו הערבים נזק לרכב, בעטו בו, שרטו את הפח וניקבו את אחד הצמיגים.

"האח בבית החולים שיקר כדי לחפות על התוקפים"

ר' פונה לבית החולים שערי צדק שם אובחן כסובל מחבלות, בעיקר שטחיות. אולם לדבריו גם בבית החולים נתקל בעוינות מצד אח ערבי אשר לטענתו, לאחר ששמע באילו נסיבות נפצע, כתב מסמך רפואי שקרי.

"הוא בדק אותי ואמרתי לו שמאוד כואב לי הגב והפנים ואני לא יכול להזיז את היד השמאלית, אז הוא אמר לי שאני צריך אורטופד, אבל אחרי דקה פתאום חזר עם מכתב שחרור. רק לאחר השחרור גיליתי שבמכתב כתוב שאין לי רגישות באכילה, וזאת למרות שהוא כלל לא בדק את זה. כשחזרתי הביתה גיליתי שאני לא מסוגל ללעוס בגלל כאבים עזים בלסת. ממש הרגשתי שהוא רוצה לגמד את הפציעה שלי כדי שהתוקף הערבי לא יסתבך". ר' אומר כי בכוונתו להתלונן על האח בפני הנהלת בית החולים.

אחיו של ר' הגיש תלונה בתחנת שלם והסביר כי מדובר בתקיפה לאומנית, אולם במשטרה טוענים כי מדובר "בסכסוך עסקי". "הרקע לאירוע הינו סכסוך מסחרי ומתנהלת חקירה", נמסר מהמשטרה. "יחד עם זאת למשטרה לא מוכרת טענה על חבלות קשות שנגרמו למתלוננים".

ר' עצמו צפוי להגיש תלונה במשטרה מיד לאחר שיתאושש מפציעתו, אולם כבר כעת יש לו מסר מאוד ברור ליהודים הנוהגים לקנות בואדי גו'ז. "אומרים שהם אויבים שלנו, ואני באירוע הזה ראיתי מה זה אויב", הוא אומר. "ראיתי את הרצח בעיניים של אלו שסבבו אותי. לא מגיע להם שקל אחד מאיתנו. פשוט מאוד. כל מי שמגיע לשם לטפל ברכב ולקנות צריך להבין, ברגע שתהיה להם הזדמנות הם לא יהססו לפגוע בנו"

באדיבות: הקול היהודי

קטגוריה:

תגיות: ,