יו"ר מליאת מועצת יש"ע עדי מינץ, תוקף את שר האוצר ויו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד ואומר כי אינו מחפש לא שוויון בנטל ולא תעסוקת חרדים, וכל מטרתו היא להתעלל בהם.

בדברים שכתב בדף הפייסבוק האישי שלו, התייחס מינץ לערר של לפיד על החוק לשילוב חרדים שתעסוקת חרדים. "עוד מעוללות לפיד שהגיש ערר גם על החוק לעידוד שילוב חרדים בשרות הציבורי ובתעסוקה (מקודם גם על ידי השר בנט). זאת לאחר שקרא מעל כל במה לחרדים לצאת לעבוד והתחייב לסייע בכך". כתב מינץ.

מינץ השווה את התנהגות לפיד למעשייה על פריץ שהתעלל בבעלי פונדקים: "מעשייה שראיתי לאחרונה (לא יודע של מי הקרדיט) המתארת את המצב כדבעי:
פעם הזמין את עצמו הפריץ עם שריו אל מושקה, והודיע לו מראש להכין סעודה ושולחן כיד המלך. ויהי היום, אחרי כמה ימים, הגיע הפריץ וחבר מרעיו אל מושקה. נכנסו הם וראו שולחן ערוך כיד המלך, התישבו והחלו לאכול .פתאום, הפריץ זועק, מושקה, מה אין לך יין בלגי על השולחן? איך אפשר בלי יין בלגי?
יין בלגי? השיב מושקה, לא ידעתי שרצית יין בלגי. חברים, קדימה, התחילו להצליף בשוט, חיש מהר הודלק הלפיד שבקצה השוט, ויצליפו בגבו של מושקה, כולל כוויות".

מינץ המשיך: "בשבוע השני, הזמין עצמו הפריץ אל אבריימלה, אבל אבריימלה כבר הספיק לשמוע מה היה, אז הוא כבר הכין יין בלגי משובח, לא אלאה אתכם, אבל פתאום באמצע הסעודה, ויזעק הפריץ: אבריימלה, מה, אין גבינה שוויצרית? אבריימלה נבוך, לא ידעתי שהפריץ אוהב גבינה שוויצרית. חיש מהר הודלק הלפיד שבראש המוט, וכו' וכו'".

"בשבוע השלישי הזמין עצמו הפריץ אל שמעון. ויהי היום הגיע הפריץ וחבר מרעיו אל שמעון, דופקים בדלת, שמעון פותח, הם נכנסים, הפריץ מסתכל סביב ורואה שולחן ריק.. משתומם שואל הוא את שמעון: שמעון, מה זה? למה השולחן ריק? אדוני הפריץ, השיב שמעון. הרי שנינו יודעים, שאתה לא רעב, ולא מעניין אותך, לא יין בלגי, ולא גבינה שוויצרית. אתה רק מחפש איך להרביץ לי, ולהתעלל בי. אז למה לי גם לשלם על זה? קדימה תצליף בשוט עם הלפיד ונגמור עניין. מבוייש וחפוי ראש ברח הפריץ משם כל עוד נפשו בו, וחבר מרעיו אחריו".

את דבריו סיכם מינץ: "לפיד אינו מעוניין בחרדים שישתתפו בנטל, הוא גם אינו מעוניין בהם במקומות עבודה. הוא מעוניין להתעלל בהם. אז קדימה יהודים הפשילו את חולצתכם מעל גבכם, זה כל מה שהוא רוצה, למה תשלמו על זה בנוסף"?

בסיום דבריו, קרא מינץ לנתניהו לחפוץ בחיים ולהחליף את החרדים בלפיד: "המסקנה, נתניהו אם חפץ חיים (וקואליציה) אתה, החלף את לפיד בחרדים".
צילום: שלהבתיה זיס

קטגוריה:

תגיות: , ,