למרות הכחשותיהם של שרים וח"כים, מאז ביקורו של ראש הקהילה הנוצרית בישראל, נשבר הסטטוס קוו בקבר דוד המלך, וטקסים נוצרים נערכים שם כל העת תוך איסור על יהודים להיכנס למקום.

ההבטחות וההצהרות שפוזרו בסביבתם של ראש הממשלה והשרים הבכירים, לפיהם לא יהיה כל שינוי בסטטוס קוו בקבר דוד המלך, התנפצו בשבוע האחרון לרסיסים.

מאז ביקורו של ראש העדה הנוצרית בישראל לפני כשבועיים, החלו להיערך באופן קבוע טקסים נוצריים בחדר שמעל ציונו של דוד המלך בהר ציון, אותו מכנים הנוצרים "חדר הסעודה האחרונה", לעומת שני טקסי בלבד שנערכו בו עד עתה מידי שנה.

אתמול (ראשון) נערכו במקום ארבעה טקסים, והיום צפויים להיערך ארבעה טקסים נוספים, המשותפים לכל הפלגים הנוצרים.

שינוי נוסף בסטטוס קוו שהיה קיים עד עתה הוא סגירת המתחם ליהודים בזמן הטקסים הנוצריים. כבר אתמול מנעה המשטרה את הכניסה ליהודים שבקשו להתפלל במקום, והבוקר חזרה על עצמה התופעה בשנית.

בתגובה לחילול המקום ולדחיקת רגלי היהודים, תתקיים היום הפגנה בסמוך למתחם הקבר תחת הכותרת "קבר דוד שלנו".

"לאחר שהממשלה הבטיחה בכל צורה ודרך שלא יהיה שינוי בסטטוס קוו בקבר דוד ובקומה העליונה גם לא בזמני התפילות. הופתענו לראות כי בפועל הנוצרים התחילו להשתמש במקום ככנסיה", נכתב במודעות להפגנה שנתלו הלילה ברחבי ירושלים.

ההפגנה נערכה היום בשעה: 15:00, במטרה לעצור את המיסה שמתוכננת להתחיל באותה השעה, ובמטה להצלת קבר דוד קוראים לציבור להגיע ולמחות על חילול המקום הקדוש.
מתפללים בקבר דוד המלך (פייסבוק קבר דוד המלך)

באדיבות : הקול היהודי

קטגוריה:

תגיות: