הרוחות בש"ס סוערות ונראה כי המלחמה העתיקה בין  אנשי היו"ר אריה דרעי לבין אנשיו היו"ר לשעבר אלי ישי לא רק שאינה שוכחת אלא קיבלה בתקופה האחרונה חומרי דלק רבים שמגביהים את הלהבות.

מה שהבעיר את תחת לפני השטח הייתה ידיעה שהתפרסמה הערב ממקורות יודעי דבר לפיה דאג אריה דרעי לכאורה שהזמנתו של אלי ישי לטקס הכתרת הרבנים הראשיים מחר תבוטל. על פי השמועות לחץ דרעי על אנשי הרב הראשי הרב יצחק יוסף לבטל את ההזמנה ברגע האחרון. אך לאחר כמה שעות הובהר כי אלי ישי יגיע כמתוכנן לטקס לאחר שההזמנה סודרה שוב.

אנשיו של אלי ישי טוענים לניקוי אורוות לכאורה של אריה דרעי המתבצע באנשיו של היו"ר הקודם ובלחצים על כל מי שאינו מוכן להתיישר עם המציאות החדשה.

"גם כשאלי ישי נכנס לתפקיד בוצע ניקוי ראשים וכל מי שלא התיישר עם הנהגה החדשה מצא את דרכו החוצה" מזכירים גורמים במפלגה, " בכל מקום אם משהו נלחם בבוס הוא יפוטר מעבודתו" הם מסבירים.

רק לפני כשבוע אמר אריה דרעי בראיון למזל מועלם ב"אל מוניטור": "אלי ישי, מתפקד כסיעת יחיד. הוא עוד לא השלים עם השינוי, אנחנו מבינים אותו", ועורר כעס רב בקרב נאמניו של היו"ר המודח, אלי ישי, שהאשימו אותו בכיבוס כביסה מלוכלכת בתקשורת הכללית.

נראה כי 13 שנה בהם היה דרעי מחוץ לפוליטיקה ולמפלגת ש"ס שינו את פני המפלגה וכפי שדרעי עצמו הכריז באותו הראיון כי הוא הולך להחליף את כל האנשים ברשויות המקומיות: "בחודשים האחרונים, לאט לאט, העניינים מתחילים לזוז לכיוון הנכון. בש"ס יש עכשיו סגנון וטון אחרים, אנחנו נלחמים מהאופוזיציה ונערכים לבחירות לרשויות המקומיות. גם כאן יש שינויים מהותיים. אני מחליף את רוב הנציגים בארץ, רוצה לרענן את השורות, להביא אנשים חדשים ונמרצים, צעירים דומיננטיים וקשובים לציבור, למרות שיש לי הרבה הכרת הטוב לוותיקים".

גורם ותיק בתנועה ששוחח עם "כל האמת" אמר כי גם אם הדברים אינם נכונים ומדובר היה בשמועות בלבד, עצם הפרסום מלמד על מרמת האמון הנמוכה בין הצדדים, "אני מקווה שלמען השלום כולם יוכלו להניח את משקעי העבר ולהביט הלאה" סיכם.

 

 

קטגוריה:

תגיות: ,