אחרי 16 שנים קשות מנשוא שעברו בכאב גדול ותחושת חיסרון עצומה, חבקו אתמול (רביעי) בני הזוג משה ומיכל סעדיה, חסידי ברסלב תושבי יבנאל, ילד ראשון.

במשך כל שנות הנישואין התפללו וייחלו בני הזוג לישועה אך זו איחרה לבוא, למרות הכל הם החזיקו מעמד, שמו מבטחם בה' יתברך ולא איבדו תקווה. "לפני מספר שנים היינו עם מוהרא"ש בציונו של רבי נתן מברסלב", מספר סעדיה ל'ברסלב סיטי' את השתלשלות הנס, "הייתי גר אז בעיר אלעד ופניתי למוהרא"ש בציון רבי נתן וביקשתי בכאב גדול שיגזור עליי ישועה, הצדיק ענה שנעבור לגור ביבנאל ושם יהיו לנו ילדים".

"עברנו כעצתו ליבנאל ומוהרא"ש שב והרגיע אותנו מדי פעם: "יהיו לכם ילדים, אני מבטיח. רק תחכו", חיכינו וחיכינו וכל הזמן לא הפסקנו להאמין. לפני כמה שנים מוהרא"ש קרא לי לביתו והביא לי בקבוק יין מיוחד שבירך אותו והבטיח שוב שניוושע".

"לפני שנה בחג הפורים החלה הישועה", הוא אומר נרגשות. "אשתי כבר לא יכלה לשאת את הכאב, היא התקשרה אל מוהרא"ש בארה"ב והתחננה שוב לברכה, הפעם הבטיח לה הצדיק ברורות ואמר: "השנה את תיפקדי". לאחר מכן הגיע מוהרא"ש לביקור בארץ ישראל, המתנו מחוץ לביתו ביום שישי, אז יוצא תמיד לעבר בית העלמין ביבנאל להתפלל סמוך לחלקה אותה רכש לעצמו לאורך ימים ושנים טובות. מיד כשיצא מהבית ניגשנו אליו ובכינו שאנחנו כבר 15 שנה נשואים ועדיין אין ישועה... "נו, אני הבטחתי לכם", השיב לנו הצדיק והוסיף: "אני גוזר שעוד השנה כבר יהיה לכם ילד!".

לדברי סעדיה, "מיד לאחר מכן ראינו את הישועה והנה היום אנו חובקים בן בריא ושלם. העולם מוכרח לדעת מהצדיק הקדוש הזה שנמצא ביבנאל", הוא מוסיף ומביע תקווה שהסיפור שלו יגיע לכל בית בישראל על מנת לפרסם את הנס הגדול.

מאז נודעה הבשורה מוצפת משפחת סעדיה בטלפונים ואיחולים נרגשים וכעת הם מתכוננים לבריתו של הרך הנולד.

קטגוריה:

הזמנה של מצווה לכבוד 'אור החיים' הקדוש זיע"א!