הבן עצור למעלה משבוע וחצי בשב"כ, נמצא בחקירות קשות. אמש נודע לאב כי בחורים אשר היו בחקירות דומות אולצו לחלל השבת. הבוקר פנה האב לרבניים הראשיים בבקשה כי יפעלו בעניין.
הבוקר (ו') פנה במכתב דחוף לרבניים הראשיים אביו של אחד הבחורים העצור בשב"כ בחשד ל"תג מחיר".
המדובר באביו של בחור כבן 18 תושב השומרון העצור בתנאים קשים במתקן השב"כ קישון. אתמול (ה') לאחר עשרה ימים בהם נאסר על הבן לפגוש את עורך דינו, פגש לראשונה את עו"ד יוסי לין המיצגו מטעם ארגון חוננו.
במכתבו פונה אביו של החשוד לרבניים הראשיים, הרה"ג דוד לאו והרה"ג הראשל"צ יצחק יוסף שליט"א בבקשה כי התערבו ויפעלו אצל הגורמים הרלוונטיים על מנת שבנו לא יאולץ חלילה לחלל את השבת הקרבה ובאה.
במכתבו מסביר האב את סיבת הפנייה, האב כותב כי "לתדהמתנו נודע לנו אמש מכלי ראשון שנער אחר שהיה עצור לאחרונה בחקירות דומות, באותו מקום, נחקר ביום השבת, תוך כדי חילול שבת ורמיסת קדושתה. האם יש כאן 'פיקוח נפש' לחקור בשבת את הצעירים הללו?!"
נציין כי כוונת האב לבחור אשר שוחרר השבוע וזאת לאחר ששהה למעלה משבועיים במתקן השב"כ בקישון, גם הוא עשרה ימים מתוכם ללא מפגש עם עורך דינו. כעת לאחר שיחררו התברר כי עבר התעללות קשה בידי חוקרי השב"כ אשר חקרו אותו במשך 21 שעות מידי יום, לרבות יום שישי ושבת. בנוסף, נודע כי באחת החקירות חנק את הצעיר חוקר שב"כ, ובחקירה אחרת התעלף לאחר שחוקר צרח באוזנו בעת שנמנם עקב התנאים הפיזיים הקשים.
במכתבו לרבנים מסביר האב מדוע פונה דווקא לרבנים הראשיים "אנו פונים אליכם בבקשה לעזרה. אותנו אין מי שישמע. בתוקף מעמדכם החשוב, יש סבירות גדולה שיתחשבו בפנייתכם. אנא התערבו אצל הגורמים הרלוונטיים על מנת שבננו לא יאולץ לחלל חלילה את השבת. "
"אנו כותבים מכתב זה בצער גדול ובבושה שבמדינת ישראל, מדינת היהודים, יהודים שומרי תורה ומצוות צריכים להשתדל כ"כ כדי שבנם שעצור ע"י השב"כ יצליח לשמור שבת." מסיים האב את מכתבו בצער.

קטגוריה:

תגיות: ,