פרשת גולבנציץ' בבית שמש לא מפסיקה לספק כותרות מעצרים ופחי אשפה שרופים... גם היום אחר הצהריים עשרות חרדים החלו להתעמת עם שומרים במחאה על בנייה במתחם גולובנציץ' ברמת בית שמש, שבו נטען על ידי "אתרא קדישא" שיש קברים של יהודים. לטענת השומרים המפגינים מיידים עליהם אבנים, ואף הדליקו שרפת קוצים שהצריכה את מכבי האש להגיע למקום על מנת למנוע את התפשטות הדליקה. במקום אין נוכחות של המשטרה בינתיים.

הבוקר פורסם כי הגר"ח קנייבסקי מינה בי"ד מטעמו על מנת שיבדוק את המקום. בראשות הבי"ד נמצא הדיין הרב שמואל הלפרין מקרובו של הרב ועוד שני דיינים של הגר"נ קרליץ אליהם הצטרף גם מומחה קברים. על פי השמועות שלא אושרו עד עתה סירב הגר"ח קנייבסקי להרכב בי"ד שהציעו אתרא קדישא.

הסערה עלתה אתמול מעל פני השטח, כאשר כמאה חרדים הגיעו לאתר והחלו לנסות לעצור את העבודות במתחם, שברחוב הירדן בעיר. המפגינים ניסו לחדור למתחם, העובדים במקום נאלצו להזעיק את המשטרה, ואלה עצרו שלושה מהם. בתגובה, החלו החרדים ליידות אבנים לעבר כמה אוטובוסים שחלפו במקום, אולם לא נגרם נזק.

כמו כן, בתגובה למעצר בבית שמש, התפתחו עימותים באזור כיכר השבת בירושלים, שבמהלכם שרפו מפגינים פחי אשפה והפכו אותם. המשטרה הגיעה למקום ופיזרה את ההפגנה. בסך הכול, נעצרו אתמול מעל ל-20 חרדים, החשודים בהפרת הסדר הציבורי, בהכשלת שוטר, בתקיפת שוטר, בהצתה ובגרימת נזק. מעצרם הוארך עד מחר בשעה 15:00, מכיוון שסירבו להזדהות. שבעה חשודים נוספים שוחררו בתנאים מגבילים בערבות עצמית והרחקה למרחק של 300 מטר למשך 90 יום מאתר הבנייה. הדיון בעניין שני חשודים נוספים יתקיים בהמשך היום.

זה כבר כמה חודשים שמתקיימים מגעים בין היזמים לבין המתנגדים לבנייה במתחם וכמה פעמים היה נראה כי הצדדים הגיעו להסכם אך הכאתו לכאורה של אריה גולבנציץ' על ידי רעולי פנים לפני כמה ימים בביתו בירושלים ופציעתו באופן בינוני עד קל הייתה כהתראה מפני הסערה המשמשת ובאה. למרות שהמתנגדים טוענים כי הוא תקף אותם בראשונה וכי הם רק התגוננו בפניו וכי שני הצדדים נפצעו.

במתחם המדובר אמורים להבנות מאות יחידות דיור למגזר החרדי של פרויקט "בנין שלם" אך בינתיים המאבקים בין "האגודה למניעת חילולי קברים" שאישרה את הבניה במקום לבין ארגון "אתרא קדישא" שטוען שבמקום יש בית קברות עתיק עוצרים את הבניה וב"בנין שלם" החלו לשקול את האפשרות למצוא מקום אחר לבנייה ללא מחלוקות שגוזלות את זמנם וכספם של אלו שרכשו דירות בפרויקט.

קטגוריה:

תגיות: , , ,