תחבורה ציבורית במחיר עירוני להר הזיתים

תכונה רבתי בקרב אלפי-בני-ישראל, העולים היום להר הזיתים, לציונו של הרה"ק האדמו"ר רבי שלמה מזוויעהל זי"ע. הרה"ק מזוועהיל היה ידוע בחיי חיותו כקדוש עליון נורא, וכבעל מופת ופועל ישועות בקרב הארץ. סיפורי מופת בישועות למעלה מדרך הטבע שהשפיע לרוב בכל תפילותיו וברכותיו ידוע לרוב- בהיותו בבחינת 'צדיק גוזר והקב"ה מקיים, כשברכות קדשו התקיימו במילואם.
יום הילולא של הרה"ק מזועהיל זי"ע חל אתמול ( שני) בספירת 'יסוד שביסוד'. המוני בני ישראל נוהרים מידי שנה להתפלל על הציון הקדוש, כאשר ידועים סיפורים רבים אודות הישועות שזכו להמשיך בכוח התפילה במקום הקודש. אך לכאב לב המוני בית ישראל, עקב חסימה משטרתית בהר הזיתים, לא איפשרו גורמי הביטחון את העלייה ההמונית השנתית לציונו הק' של צדיק יסוד עולם הרה"ק רבי שלמה מזוועהיל זיע"א, הבשורה הכתה בתדהמה אלפי יהודים העולים מדי שנה לציון הקדוש, חלקם זה קרוב לחמישים שנה, אשר לראשונה לא יוכלו להגיע לציון הק' ביום ההילולא, למגינת לבם. לאור כך, פעלו אישי ציבור ועסקני מוסדות זוועהיל בכדי לאשר למניין מתפללים בלבד לעלות לציון ביום הילולא- המניין המיוחד, ואכן קבוצה של תלמידי חכמים ויראים מזקני ירושלים בראשות כ"ק האדמו"ר מזוויעהל, עלו אתמול אחר הצהריים לציון הקדוש והתפללו במשך זמן רב, כאשר הם מזכירים שם אחר שם בפרטות ובמתינות, ו'הזכירו' לצדיק את דבר הבטחתו הקדושה, לעמוד לימין כל המסייעים למוסדותיו ולהמליץ יושר על כל אחד ואחד להיפקד בדבר ישועה ורחמים ולזכות לכל הישועות. כמו כן, הוזכרו כל שמות כל חברי 'קשר יומיומי' השותפים בקביעות עם מוסדות הצדיק.
יצוין, כי לרגל יום הילולא התקיים ביום ראשון בערב- ליל הילולא התכנסות קהל חסידי זוועהיל ואוהדי ומעריצי חצר הקודש, בהשתתפות רבנים ואדמו"רים, לסעודת הילולא והתוועדות רבתית, שהתקיים בהיכל בית המדרש הגדול דחסידי זוועהיל בשכונת 'בית ישראל' בירושלים, בראשות כ"ק מרן האדמו"ר שליט"א, לאחר תפילת מעריב. זקני החסידים שוחחו על אורחתיו חייו המופלאות של הצדיק בדרכי עבודתו הטמירה את בוראו בצניעות ובהסתרה מופלגת
במהלך ההתוועדות נשא דברים ראש הישיבה הגאון רבי מיכל זילבר שליט"א וראשי המוסדות שהביאו את דבר המוסדות שהם מורשתו הרוחנית של בעל ההילולא, ומתחנכים בו מאות תלמידים לתורה וליראה לתפארת .כאמור, שאר המוני בית ישראל, יעלו היום, יום שלישי כ"ז אייר. מרכז מוסדות חסידי זוועהיל מפעיל מוקד מיוחד להזכרה על הציון הקדוש בעת המניין המיוחד שמספרו- 1800-35-35-60
עיריית ירושלים הודיעה על סיום הכנת התשתיות במקום לקליטת ההמונים, והציבה בשטח מתקני שירותים וברזיות לרווחת המתפללים, כמו"כ משטרת ישראל וכוחות הביטחון יגבירו את הסיורים בכל האזור ולאורך הציר עד לציון במשך כל יום ההילולא לאבטחת שלום קהל העולים המגיע למקום קדוש זה לשפוך שיח ותחנונים לישועת הכלל והפרט.
לאור נסיון השנים האחרונות, נקראים המוני העולים לציון הק' להעדיף את התחבורה הציבורית, כאשר כבכל שנה, יופעל היום יום שלישי ע"י חברת אגד שירות מיוחד של הסעות מאורגנות להר הזיתים במשך כל שעות אחה"צ, באמצעות קו אגד מס' 51, בעלות נסיעה עירונית רגילה או חודשי חופשי. האוטובוסים יצאו כל 10 דקות החל מהשעה 13.00 ועד השעה 19.00, במסלול הקבוע, מרחוב ירמיהו מתחת לגשר, צומת האפריון, בר אילן פינת רבנו גרשום, שמואל הנביא לאורך תחנות קו 3 עד כיכר זוועהיל. אוטובוסים חוזר יצאו מהר הזיתים משעה 2 ועד שעה 8.

קטגוריה:

תגיות: ,