בפעילות מאומצת אישרה משטרת ישראל כי מניין מתפללים -קבוצה של תלמידי חכמים ויראים מזקני ירושלים יעלו לציון הצדיק הקדוש רבי שלומק'ה מזוועהיל בהר הזיתים ביום הילולא כו' אייר. צדיק יסוד עולם זה, אשר רבים בני דורנו זכו עדיין לחזות בהדרו, להיווכח בגדלותו ולהיוושע מברכותיו; כונה בחיבה ובהערצה רבי שלומק'ה, וכך ננצר בלב הציבור עד עצם היום הזה. העלייה לקברו הפכה אבן שואבת במיוחד ביום ההילולא, ורבים ראו ישועות במקום קדוש זה, במרומי הר הזיתים.

לכאב לב המוני בית ישראל: בימים האחרונים נודע כי עקב ביקורו של האפיפיור הנוצרי בעיר הקודש ירושלים, לא יאפשרו גורמי הביטחון את העלייה ההמונית השנתית לציונו הק' של צדיק יסוד עולם הרה"ק רבי שלמה מזוועהיל זיע"א, העומד וסמוך ונראה למתחם בו יתארח ראש הדת הנוצרית. הבשורה היכתה בתדהמה אלפי יהודים העולים מדי שנה לציון הקדוש, חלקם זה קרוב לחמשיים שנה, מאז מלחמת ששת הימים, אשר לראשונה לא יוכלו להגיע לציון הק' ביום ההילולא, למגינת לבם. לאור כך, פעלו אישי ציבור ועסקני מוסדות זוועהיל בכדי לאשר למניין מתפללים בלבד לעלות לציון ביום הילולא- המניין המיוחד, קבוצה של תלמידי חכמים ויראים מזקני ירושלים, יתפללו ויזכירו שם אחר שם בפרטות ובמתינות, ו'יזכירו' לצדיק את דבר הבטחתו הקדושה, לעמוד לימין כל המסייעים למוסדותיו ולהמליץ יושר על כל אחד ואחד להיפקד בדבר ישועה ורחמים ולזכות לכל הישועות. כמו כן, יזכירו את שמות כל חברי 'קשר יומיומי' השותפים בקביעות עם מוסדות הצדיק.

בתוך כך, הוחלט לאחר תיאום מול כוחות הביטחון, כי תתקיים השנה העליה ההמונית יום אחרי יום ההילולא, ביום שלישי כ"ז אייר, כאשר העליה המרכזית תתקיים בבוקר בראשות נכדו כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א מזוועהיל שיעלה עם עדת חסידיו לאמירת פרקי התהלים הנהוגים ושלוש עשרה מדות.
תמונה רבי שלמה 002

עיריית ירושלים הודיעה על סיום הכנת התשתיות במקום לקליטת ההמונים, והציבה בשטח מתקני שירותים וברזיות לרווחת המתפללים, כמו"כ משטרת ישראל וכוחות הביטחון יגבירו את הסיורים בכל האזור ולאורך הציר עד לציון במשך כל יום ההילולא לאבטחת שלום קהל העולים המגיע למקום קדוש זה לשפוך שיח ותחנונים לישועת הכלל והפרט.

לאור ניסיון השנים האחרונות, נקראים המוני העולים לציון הק' להעדיף את התחבורה הציבורית, כאשר כבכל שנה, יופעל ביום שלישי ע"י חברת אגד שירות מיוחד של הסעות מאורגנות להר הזיתים במשך כל שעות אחה"צ, באמצעות קו אגד מס' 51, בעלות נסיעה עירונית רגילה או חודשי חופשי. האוטובוסים יצאו כל 10 דקות החל מהשעה 13.00 ועד השעה 19.00, במסלול הקבוע, מרחוב ירמיהו מתחת לגשר, צומת האפריון, בר אילן פינת רבנו גרשום, שמואל הנביא לאורך תחנות קו 3 עד כיכר זוועהיל. אוטובוסים חוזר יצאו מהר הזיתים משעה 2 ועד שעה 8.

קטגוריה: