הסרטון המוצג כאן הינו חלונית מוטמעת מתוך אתר האינטרנט יוטיוב. זכויות היוצרים בתוכן שייכות ליוצר התוכן. קישור קרדיט למקור התוכן: לחיצה כאן

" שמבצעת בהם המשטרה בעקבות האירועים האלימים בשבועות האחרונים.

תושבים רבים דיווחו על ניידות משטרה שמתמקמות בשטחי הישוב ו"מחפשות" כל דרך להעניש תושבים באמצעות דו"ח וקנס על עבירות תנועה שוליות תוך דקדוק מרבי בספר החוקים של מדינת ישראל.

ביום חמישי בערב עם סיום אירוע התמיכה בישיבת 'עוד יוסף חי' נעמד רכב משטרתי אזרחי ביציאה מצומת יצהר כאשר בתוכו שוטר שעצר כלי רכב ואנשים בטענה של 'ביקורת שגרתית'.

בשלב מסויים הגיע לצומת גם רכבה של משפחת בן גביר, שחזרה מאירוע התמיכה. כאשר עו"ד בן גביר הבחין בהתנהלות השוטר, הוא נעצר ביוזמתו מול הרכב המשטרתי, החל לצלם את השוטר ודרש פרטים.

שוטר ממשטרת השומרון (שמו שמור במערכת), שלא זיהה את פעיל הימין, מסר אמנם את פרטיו, אך כאשר עו"ד בן גביר חזר לרכבו וביקש לנסוע מהמקום רץ השוטר לעברו והודיע לו כי בכוונתו לתת לו דו"ח היות ולטענתו הרכב חנה במקום לא חוקי. השוטר אף החל לצלם את רכב המשפחה והודיע כי מדובר בקנס גבוה.

אלא שהשוטר הופתע לגלות שבמקום להתנצל ולבקש לוותר על הדו"ח, "היעד לדו"ח" פשוט "רקד" בצומת, החל לצלם את השוטר ההמום, הסביר למצלמה כי מדובר בתג מחיר משטרתי וכי התופעה הזאת חייבת להיפסק. בן גביר אף אמר לשוטר כי הוא אמנם שמע פעמים רבות על כך שהשוטרים עושים 'תג מחיר משטרתי' לאנשי יצהר, אך עכשיו סוף סוף תוגש תביעה אזרחית נגד המשטרה והשוטר ימצא את עצמו על ספסל הנתבעים.

השוטר ההמום דרש לראות את הפרטים של האזרח, וכאשר גילה שמדובר בעורך דין איתמר בן גביר החל לגמגם ולנסות להסביר כי לא מדובר "בתג מחיר משטרתי", אלא בפעולה שגרתית. אמנם בתחילה הוא עמד על כך שבן גביר יקבל דו"ח אולם כעבור מספר דקות חזר לרכב ואמר שלצערו המקרה הזה לא מצדיק דו"ח ולכן "לא ניפגש בבית המשפט"

אלא שעורך דין בן גביר סתר את הדברים והסביר לשוטר כי פגישה בבית המשפט לא חייבת להיות רק הליך שהמשטרה יוזמת אלא גם הליך שהאזרח יוזם ובמקרה הזה על פניו צפויים השניים להיפגש בבית המשפט בשל התעמרותו של השוטר והניסיון הנואל, להלך אימים על אזרח רק בגלל שהעז לבקש את פרטי השוטר.

בן גביר המשיך לצלם את השוטר, דרש את פרטי החיילים שהיו יחד עם השוטר ברכב אלא שכאשר עשה זאת, השוטר נכנס לרכב ונמלט מהמקום....

עו"ד בן גביר אמר הערב "יש להפסיק את ההתנכלות המשטרתית לתושבי יצהר. השוטרים מתנהגים במקום זה כמו במערב הפרוע, והגיע הזמן ללמד אותם שיש למתיישבי יצהר זכויות אזרח, והייתי ממליץ לכל תושבי יצהר הנתקלים בשוטר כזה, לתעד, לצלם ולהגיש תביעה אזרחית: רק ככה נלמד את השוטרים פרק בדמוקרטיה, ולעניות דעתי שוטרי השומרון חייבים לעבור כמה פרקים כאלה".

קטגוריה:

תגיות: ,