ח"כ ראובן (רובי) ריבלין, אשר יצא בהודעה פומבית אתמול לחברי הכנסת בעניין הנשיאות, מפרסם הבוקר מאמר מיוחד באתר המכון הישראלי לדמוק' במסגרת פרויקט המכון 'מתמודדים כותבים':

· אופן בחירת הנשיא משקף את השאיפה לאידיאל דמוקרטי לפיו נשיא המדינה, ראוי שייבחר בהסכמה רחבה וחוצת מחנות שונים, ואף מנוגדים.

· כל נשיא ונעליו, כל נשיא וסדר יומו. אין בכוונתי להיכנס לנעליו של נשיא כזה או אחר. באופן אישי, אני רואה בבית הנשיא הזדמנות לקידום ערכי היסוד החברתיים אשר הנחו אותי במשך כל שנותיי כשליח ציבור.

· פוליטיזציה של בית הנשיא היא איום ממשי על המוסד ועל התפקיד. עליו להיות מסוגל לשמש כמורה דרך וכבלם זעזועים חברתי גם ברגעי מבחן ושבר, כמי שיכול להוביל להבנה שאפשר להמשיך ולהתקיים יחד גם בלהט המחלוקות העמוקות. הנשיא צריך לסלול את הדרך להכרה שביכולתנו להמשיך ולחיות בחוויה ישראלית אחת.

· בית הנשיא הוא המקום ממנו מושטת היד גם למי שלא הוכנסו באופן היסטורי ושיטתי למדורת השבט הישראלית. בית הנשיא הוא בית שמבסס תחושת שייכות לחוויה הישראלית: מזמינה ולא מדירה, קשובה לכל עדה ושבט.

· דמות הנשיא, על הממלכתיות שבה, צריכה להיות כזאת שיכולה להתרומם מעל לקונפליקט- גם בעיתות משבר. זאת שבהווייתה ובפעולתה תמנע את השבר והקרע. בחברה שבה המחלוקות עמוקות כל כך- צריך שיהיה מוסד אחד ואדם אחד שיהיה נאמן מקובל על בעלי המחלוקת כולם.

ח"כ ראובן (רובי) ריבלין במאמר מיוחד המתפרסם הבוקר באתר המכון לדמוק': "אני רואה בבית הנשיא הזדמנות לקידום ערכי היסוד החברתיים אשר הנחו אותי במשך כל שנותיי כשליח ציבור.

קטגוריה:

תגיות: , ,

הזמנה של מצווה לכבוד 'אור החיים' הקדוש זיע"א!