חבר הכנסת משה פייגלין, מתח היום ביקורת חריפה על התנהלות השר לביטחון פנים וקרא לפטרו לאלתר וללא דיחוי. "למסגד שממנו נזרקו אבנים לא עושים כלום, אך לישיבה הקדושה ביצהר הכניסו פלוגת מג"ב".

שוטרים שנפצעו בהר הבית
שוטרים שנפצעו בהר הבית

בוועדת הפנים של הכנסת הטיח היום (רביעי) ח"כ משה פייגלין דברים קשים לעבר השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ. פייגלין מנה את מחדלי השר אחת לאחת. וכבל על כך שאהרונוביץ' עסוק בתג מחיר במקום לשמור על בטחון היהודים.

"בנתניה כדי לפתוח עסק צריך אישור של העולם התחתון, קבלן בניה בכדי להתחיל לבנות פרויקט צריך לסגור עם חברת שמירה, ואני לא מדבר על הנגב", אמר פייגלין. "בחג הפסח, שבוע ימים הר הבית נכבש על ידי החמאס, ואתה לא מאשר לקצינים להיכנס למסגד ממנו נזרקים אבנים ונורים זיקוקים", הפנה פייגלין את הדברים לאהרונוביץ'. "כך הם אומרים קציני המשטרה. זה כשלון שלך".

"אתה לא יכול להחליט שבנושאים הלאומיים אתה בורח מאחריות כי זה ערבים, ואיפה שקל לך שם אתה מתמודד".

"נערות נשחטות בעפולה, ילדות בנות חצי שנה שוכבות בבית חולים לווינשטיין עם גולגולת מנופצת. הפשע בעולם התחתון – מכוניות מתפוצצות בפתח תקווה. בהר הזיתים אי אפשר לבקר את קברו של מנחם בגין ז"ל בלי חברת שמירה פרטית שאתה שוכר לכך. בתי כנסת בלוד וברמלה נשרפים עד היסוד, תאונות הדרכים הקטלניות רובם באים על רקע לאומני, הנתונים מראים כי ברוב תאונות הדרכים הקשות מעורבים אנשי המגזר הערבי", המשיך פייגלין להטיח את דבריו באהרונוביץ'.

"חילול אנדרטאות של הצנחנים ואנדרטאות אחרות של צה"ל, מעשה שיגרה, כתובות גרפיטי 'היטלר צדק' בטייבה, עשרות יידויי אבנים, בקבוקי תבערה, ירי על הכבישים, נרצח קצין צה"ל לא מזמן", מנה פייגלין מעט מין האירועים.

"צריך לקרוא למשרד לביטחון פנים, המשרד לציד מכשפות, למסגד אל אקצה בהר הבית שממנו נורו זיקוקים ונכבש לחלוטין, לא עשו כלום, אך לישיבה קדושה ביצהר שהיו נגדם חשדות, חמורות ככל שיהיו, יש את מלוא האומץ להכניס פלוגה של חיילים ולכבוש אותה, וזה עדיין המצב שם".

בסיום דבריו קרה פייגלין לראש הממשלה לפטר את השר אהרונוביץ לאלתר וללא דיחוי

הכתבה באדיבות יח"צ

קטגוריה:

תגיות: , ,