בעוד כשבועיים יגיע האפיפיור פרנצסקוס לביקור בישראל ונראה כי בעקבות הביקור משרד החינוך בחר צד. הבוקר התכנסה "וועדת החינוך" בכנסת שהחליטה לקדם הכנסת תכנים נוצריים לתוכנית הלימוד בבתי הספר תחת השם "חשיפת תלמידים לאורות ולא רק לצללים ביחסו של העולם הנוצרי ליהודים".

"להגיד לנוער בישראל שהנצרות שינתה את אופיה? זהו עוול בלתי נסלח", תוקף נשיא פורום חותם, הרב אריאל, בניר עמדה שהוציא הפורום ומוסיף, "הנצרות עוינת את היהדות מאז ומעולם. מיליוני יהודים נטבחו על ידי הנוצרים ולא ניתן להגיד כי היחס השתנה. רק לפני 65 שנה האפיפיור התנגד להקמת המדינה כיוון שהם טוענים כי הנצרות מחליפה את עם ישראל והמדינה סותרת את אמונת הנוצרים".

בוועדת החינוך מסבירים כי הכנסת התכנים הנוצרים ללימודים בביתי הספר היא לציון 50 שנה למותו של האפיפיור יוחנן ה-23, שהיה מאוהבי ישראל ובזמן השואה הציל אלפי יהודים כאשר היה שליח הוותיקן בטורקיה. "עדיין התאולוגיה הנוצרית היא אנטי יהודית ואנטי ישראלית. והנצרות לא יכולה להכיר בחזרה של עם ישראל לארצו, כי זה סותר את כל התזה שלה. לטענתם, עם ישראל סובל בגלל שלא קיבל את אותו האיש" קובע נשיא "חותם" ומוסיף: "הטשטוש הזה לילדים הוא מאוד מסוכן, הילדים צריכים לדעת את הסכנה במיסיון. הנצרות מאמינה שיום אחד כולנו נתנצר ועלינו לעצור את "וועדת החינוך" מלהצליח בתוכניתה הנלוזה".

יש לציין הרב שלמה אבינר אף הבהיר את התנגדותו הנחרצת למהלך ואמר כי אמנם האפיפיור אכן סייע רבות ליהודים בזמן השואה: "יאה ונאה שייקרא "חסיד אומות העולם" ביד ושם. בכל זאת מה שהוא עשה, הוא לא עשה בשם הנצרות אלא בשמו הפרטי. כלומר, הוא לא עשה בגלל שהוא היה נוצרי אלא בגלל שהוא היה בן אדם", ציין הרב אבינר וסיכם, "הנצרות אינה חברה שלנו, עוינת אותנו אונטולוגית, מהותית. הקתולים רוצים את היעלמותנו מעל כדור הארץ, וגם הפרוטסטנטים בבא הזמן ולכן אנו ממליצים להתעצם בלימודים ולהוסיף לימודי יהדות, ולא לחפש לחם מורעל מרחוק אלא להתאמץ לקיים זאת התורה אשר שם משה לפני בני ישראל".

קטגוריה: