ל"ג בעומר הוא חג של מדורות, של שמחות, ועלייה לקברו של הרשב"י. עבור ילדים בגיל שלוש ל"ג בעומר הוא גם יום התספורת הראשונה שלהם. אלפי משפחות יקיימו השנה את מנהג ה"חלאקה", ויגזרו את שערות ראשי הילדים כסימן לתחילת חינוך הילד למצוות. ב"זכרון מנחם" - המרכז הישראלי לתמיכה בילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם, מחכים לשערות אלה כדי לעשות מהן פאות ראש לילדים שאיבדו את שיער ראשם כתוצאה מהטיפול במחלת הסרטן. השערות העדינות שנגזרות ב"חלאקה" מתאימות במיוחד להכנת פאות עבור הילדים באופן שנראה טבעי ככל האפשר. כל ילד שיתרום את שערו יקבל תעודה מיוחדת מ"זכרון מנחם" על מנת שכשיגדל יוכל לראות כי עשה חסד בגופו כבר בהיותו צעיר.

השיער הוא סימן של חיוּת, עוד מסיפור שמשון ניתן ללמוד כיצד שיער וכוח אחד הם. מזה כעשור אוספת עמותת "זכרון מנחם" תרומות שיער ומכינה מהם פאות עבור ילדים חולי סרטן. "השיער נותן לילדים להמשיך בחייהם כילדים – מבלי שיהיה סימן חיצוני לכך שהם למעשה חולים." אומר יו"ר העמותה, חיים ארנטל, "הפאה מחזקת את נפשם ומסבה להם אושר גדול – ולנו זה מסב התרגשות גדולה לראות אנשים שתורמים מעצמם באופן כה מיוחד. גילוח הראש במלאת לילד שלוש שנים נועד לסמן את תחילת חינוכו של הילד למצוות, ואין מועד מתאים מכך כדי לתרום את השיער ולהרוויח מצווה ראשונה בטובתו של האחר."

בל"ג בעומר הקרוב אלפי משפחות יקיימו את מנהג ה"חלאקה" ויגזרו את שיערות בניהם בפעם הראשונה. במקום לשרוף, לזרוק או לשמור את השערות, יאספו אותן וישלחו ל"זכרון מנחם", שם הוא יהפוך לפאות ראש עבור ילדים וילדות שאיבדו את שיערן למחלת הסרטן. כך הילדים הצעירים לומדים את השיעור הראשון על מצוות פאות יחד עם מצווה נוספת - השערות יחזקו את רוחם של הילדים החולים וישמחו אותם. כל ילד ששערותיו מגיעות לאורך 25 ס"מ יכול לתרום.

את השערות יש לשלוח ל"זכרון מנחם" - ת.ד. 16383, ירושלים, 91163

קטגוריה:

הזמנה של מצווה לכבוד 'אור החיים' הקדוש זיע"א!