"אנו רואים בעם ישראל את הדאגה הרבה והמסירות לאותם חולים/ נזקקים ומדוכאים, וזה מרגש כל פעם מחדש- 'מי כעמך ישראל'- אויבנו רצו לכלות את עם ישראל גם כאן בנהר הדנובה שבו נהרגו אלפי יהודים, אך 'בכל דור ודור הקב"ה מצילנו מידם". כך התבטא הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו בשיחה עם יו"ר ארגון 'לב מלכה'- המטפל בחולי סרטן, הרב אהרן אברמן כשנפגשו באחרונה בסמיכות לנהר 'הדנובה' בהונגריה שלשם הושלכו אלפי יהודים בשואה.

כידוע, בשנות השואה כנופיות "צלב החץ" השתוללו ברחובות בודפשט שבהונגריה. אלפי יהודים נרצחו ברחוב והושלכו אל נהר הדנובה אשר האדים מדם. עשרות אלפים נשלחו למסעות מוות ולעבודת כפייה. כמאה אלף מן היהודים שנותרו רוכזו בגטו בתנאים קשים.

הרב אהרן אברמן יו"ר ארגון 'לב מלכה' שהינו בן לניצולי שואה ציין להרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו, שכידוע גם הוא בן לניצולי שואה, שדווקא במקום שכזה שבו נטבחו אלפי יהודים בשואה על קידוש ה', צריך להעתיר בתפילה על עם ישראל בכלל ועל החולים בפרט. לאחר אמירת מספר פרקי תהילים במקום, הרב אברמן קיבל על עצמו קבלה שבימי ספירת העומר, כל מתנדבי 'לב מלכה' יקבלו על עצמם כל יום שעת תענית דיבור לרפואת הילדים חולי סרטן. ואכן, בימים אלו החלה התארגנות גדולה לעניין בקרב עשרות מתנדבי 'לב מלכה', ובארגון מציינים כי ההיענות גדולה מאוד. הרב אהרן אברמן, יו"ר ארגון 'לב מלכה': "בימים אלו של 'ספירת העומר' זה הזמן הנשגב ביותר לקבל קבלות המסייעות לאהבת חינם, ובזכות זה נזכה שנוכל להתבשר בקרוב על החלמת הילדים החולים".

קטגוריה: