הרב שלמה משה עמר, הרב הראשי הספרדי לשעבר והראשון לציון, דיבר בהרחבה בשיעורו השבועי ליל שישי ברחוב בר אילן בירושלים על ימי ספירת העומר ועל אהבת חינם שיש להם חשיבות מיוחדת בימי ספירת העומר.

"יש להרבות באהבה וגם אם ציערו אותך וביזו אותך תשתוק כי "תולה ארץ על בלימה" שנכון שלפי טבע הבריאה אדם צריך לענות חלילה מלהרבות בשנאת חינם, צריך למנוע מחלוקות והיצר הרע בימים אלו עושה המון מאמץ להפריד בן איש לרעהו בכל מיני צורות.

למדתי ממורי ורבי אחד מגדולי עולם שצריך לשים יד על הפה לא לענות ולא להשיב לאלו שמבזים ומחרפים אותך צריך למנוע מחלוקות ולהשתדל לברוח מהם וכן בימים אלו לא לכעוס וה"ארי הקדוש הזהיר המון מימים אלו.

במרוקו נהגנו לא ללכת לים בימים אלו וכן נסיעות רק משהו נצרך ומאוד להישמר לצערנו שמענו היום על כמה מקרים שנער אחד טבע ועוד ילד אחד נפטר כמה צריך להיזהר בימים אלו, יש היום רדיו וכן עוד כל מיני דברים שמרבים בפירוד והמון לשון הרע ואומרים שהיום משעמם מאוד וצריך שהציבור יהיה לו מעניין כמו אחד שהיה שותה ערק כל היום הגיע אליו רב ואמר לו למה אתה שותה ויש לך בעיות בשלום בית ומאבד ממונך ענה לו אותו אדם אם אני לא אקנה אתה תקנה מה יהיה עם בית החרושת של הערק יצאו להפגין, אז אני קונה כדי שיהיה להם פרנסה כך עונה אותו האיש לכן אותם גורמים רוצים שיהיה פרנסה ויהיה מעניין והם הם הגורמים מחלוקות וצרות בעם ישראל. כל אחד ישתדל להרבות אהבה ואחדות בימים אלו".

הרב עמר התחיל היום למסור שיעור בהלכה בבית כנסת בורוכוב בשעה שבע ושלושים ולאחר מכן בבר אילן בשעה 8 וחצי

קטגוריה:

תגיות: , ,