אלחנן גרונר | י״ז בניסן ה׳תשע״ד (17/04/2014)
"ישיבת חומש המתחדשת וישיבת עוד יוסף חי, שתיהן ישיבות המשלבות לימוד תורה ומסירות על הארץ והפגיעה בהן נועדה להכניע ולהחליש את יכולת העמידה של ההתיישבות כולה", כתבו אנשי חומש תחילה בקריאה להשתתף באירוע התמיכה בישיבת עוד יוסף חי ביצהר

עצמאות יהודית בחומש (הקול היהודי)
חומש (הקול היהודי)

בעקבות ביטול אירוע התמיכה בחומש בידי הצבא, וההתנכלויות לישוב יצהר והפיכת ישיבת עוד יוסף חי לבסיס צבאי, קוראים במטה 'חומש תחילה' לציבור להגיע לאירוע התמיכה שיערך היום בישוב יצהר. באירוע ישתתף גם הרב אלישמע כהן, ראש ישיבת חומש המתחדשת.

"מזה שלושה חודשים – מאז שהוסר צו הסגירה בחומש בהסכמת שר הבטחון – מערכת אכיפת החוק מכבידה את עולה, על בסיס יום יומי לישיבה. לאחר שנוסו כל אפשרויות ההדברות עם הגורמים השונים הוחלט לחדש את המאבק על חומש בכלל ועל הישיבה בפרט", עדכנו אנשי 'חומש תחילה' במכתב שהפיצו.

"בשבועיים שלפני פסח עלו לחומש מאות בחורים מישיבות גבוהות מרחבי הארץ שישבו ולמדו במקום עד שהצבא 'חשף' אותם וניסה להפסיק את הלימוד תוך כדי מעצרים אלימים. בעקבות העימותים החוזרים ונשנים הצבא ביטל את האירוע בחומש שאורגן על ידי המועצה כ'תג מחיר' לאותו מאבק שאותו אנו מנהלים".

"חשוב להדגיש! האירועים בחומש נועדו להביע את תמיכתו של הצבור הרחב בישיבת חומש המתחדשת הנאחזת בעקשנות בחורבות הישוב כבר 7 שנים, ישיבת חומש מביעה בפועל ממש את הציפייה של כולנו לתקן את העוול הנורא בגירוש. אנו לא מצטערים על ביטול הארוע כיוון שלקיים אירוע בחסות כוחות הבטחון כשאלו לא מאפשרים לימודים סדירים במקום כמו שהיה נהוג בעבר זה בהחלט חסר היגיון".
באדיבות" הקול היהודי"

קטגוריה:

תגיות: ,