ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב לפיגוע הירי בערב החג בו נהרג קצין משטרה בכיר (השם עדיין אסור לפרסום) ורעייתו ובנו נפצעו, "הרצח הנפשע הזה של אדם שנסע עם משפחתו לארוחת חג החירות הוא תוצאה של ההסתה שלה אחראית הרשות הפלסטינית", אמר נתניהו.

"הרשות הפלסטינית ממשיכה כל הזמן לשדר בכלי התקשורת הרשמיים שלה תכנים המסיתים נגד קיומה של מדינת ישראל, ואמש ההסתה הזאת תורגמה לרצח של אב שנסע עם משפחתו לחגוג את ליל הסדר. ההסתה של הרשות הפלסטינית נמשכת בכך שעד לרגע זה היא לא מצאה לנכון לגנות את המעשה המתועב והנפשע הזה".

גם יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, הגיב הערב דף הפייסבוק שלו לאירוע ואמר: "הרשות הפלסטינית בראשות אבו מאזן מעודדת ומממנת רוצחי יהודים ביד אחת, וביד השניה סוחטת את ישראל לשחרר את אותם הרוצחים. פניהם לטרור, ולא לשלום".

בישיבת עוד יוסף חי ביצהר שבניינה הוחרם על ידי כוחות הביטחון הגיבו אף הם לפיגוע:

"אצל בוגי יעלון הכל עובד הפוך: משחררים מחבלים עם דם יהודי על הידיים ומתייחסים אליהם כלוחמי חופש. אבל ניקוב צמיגים בתגובה להרס בית מוגדר כ"טרור".

מסיבה זו נלקחו חיילי מג"ב בשבוע שעבר ממשימה ביטחונית בהר חברון והובאו להלחם ב"טרור היהודי" כביכול ביצהר.

אנו כואבים שיהודי שילם בחייו על סדר העדיפיות המעוות של "שר הבטחון" והמחדל הביטחוני המתמשך, ותוהים האם בכוונתו של בוגי להשתלט על המסגדים המסיתים בכפר תרקומיא."

מי שהתלהב ועודד את הפיגוע היה ראש ממשלת החמאס, איסמעיל הנייה שבירך על הפיגוע ואמר כי הוא מחייה את ההתנגדות הפלסטינית.

ביום חמישי עתיד להתקיים בחברון המופע המסורתי של חול המועד עם מיטב האמנים ובישוב היהודי בעיר מצפים לעשרות אלפי בני אדם מתוך תקווה שהאירוע בערב החג לא יפגע בהגעה ההמונית. גם בסוכות האחרון היה אירוע טרור בעיר אך המופע המסורתי התקיים לבסוף כבכל שנה עם אבטחה מוגברת של כוחות הביטחון.

קטגוריה: