אמיר מנצורי הי"ד, תושב קרית ארבע, נפל לפני 11 שנים בקרב ברצועת עזה, כאשר יחד עם מפקדו הסתער על מחבל מתאבד שהגיע למחסום עצר אותו ובכך מנע פיגוע שיכל לפגוע בחיילים רבים. יחד עם תושבי הקריה צעדו ב"צעדת אמיר" גם עשרות חיילים מיחידתו של מנצור שהגיעו לחלוק לו כבוד.

"צעדת אמיר", התקיימה השנה תחת נושא, "ברכת האילנות" ובמסלול הצעדה למשפחות, עברו הצועדים בכרמי הגפן ואף ביקור ביקב "רמת חברון". במקביל, התקיים מסלול מאתגר בן חמישה קילומטר בו צעדו חבריו של אמיר יחד עם חיילים מהיחידה בו שירת.

תושבי הקריה צעדו במסע באורך של 2 ק"מ אשר במהלכה התקיימו בצידי הדרך פעילויות לכל המשפחה בהם פינת יצירה, פינת ליטוף דוכני מזון ועוד. בסיום הצעדה נהנו המשפחות מהצגה של מכון המקדש עם הצגת כלי המקדש. בנוסף, חילקה אימו של אמיר פרח לכל משתתף וחיילים מיחידתו הדליקו משואה כפי שעשו בזמן בית המקדש בראשי חודשים, לזכרו של אמיר.

שלמה חלווה , מנהל המחלקה לספורט בקרית ארבע סיכם את האירוע ואמר: "התקבצנו מאות בני אדם כולנו כדי להתאחד וכדי לזכור את אמיר הי"ד. כל הבוגרים זוכרים אותו ומרגישים כי היה חלק מאותה קהילה שאנו משמרים ומחזקים בקרית ארבע חברון".

ראש המועצה, מלאכי לווינגר הוסיף: "סיפורו של אמיר מסמל גבורה ישראלית המלמדת יותר מכל ערך את מסירות הנפש של עם ישראל למען הדורות הבאים".

קטגוריה: