הבחירות באלעד מתלהטות וכרגע עדיין לא הגיעו להסכמה על מועמד מטעם ש"ס לראשות העיר, יו"ר התנועה ר' אריה דרעי ביקש להחזיר את צביקה כהן לתפקיד דבר שקיבל את אישורו של הרב שטיינמן אך רב העיר הספרדי, הרב מרדכי מלכה התנגד לכך בטענה כי המועמד צריך להיות בבחירתם של אנשי הקהילה הספרדית ולא על פי הכתבה מהציבור האשכנזי.

הרב מלכה הציע את מקורבו מנחם שם טוב אך בינתיים לא הגיעו הצדדים להסכמה על המועמד. היום פורסם על הצעה חדשה להעמיד את יצחק טרבלסי מנכ"ל העירייה לשעבר לתפקיד כמועמד מוסכם על כולם. על פי דברי גורמים באלעד טרבלסי זוכה לתמיכה של קהלים רבים בעיר והוא זוכה לעדיפות בשל היותו תושב אלעד ולא הצנחה של משהו חיצוני שמגיע לעיר ועוזב אותה לאחר סיום תפקידו דוגמת כהן שמשמש היום כראש מועצה בגליל.

גם בצד האשכנזי הרוחות לא רגועות , בתחילה סוכם שתוקם וועדת גבאי בתי הכנסת הליטאים בעיר שתפקידה העיקרי היה לקבוע את זהות נציגי דגל התורה לבחירות במה שהיווה מיני פריימריז. אך הרב האשכנזי הגרש"ז גרוסמן טרפד את המהלך והודיע על הקמת ועדת רבנים בראשותו שהיא בלבד תחליט על זהות הנציגים לעיריית אלעד. הגבאים זעמו גם על נטילת הבחירה מידיהם ועוד יותר על השימוש בשמם כאשר פורסם בעלון השבת של הרב מכתב תודה וברכה אותו כביכול כתבו הגבאים לרב על הקמת הוועדה. לטענתם אף אחד חוץ מהרב אינו יודע מי מרכיב את הוועדה חסרת הפנים.

גבאי בתי הכנסת אינן הממורמרים היחידים באלעד, מתפללי בית הכנסת "בית הלל" גילו לתדהמתם זמן קצר לפני כניסת השבת שריהוט בית הכנסת נעלם... וכי החשמל ומערכת המיזוג נוטרלו. למקום הוזעק חשמלאי שהצליח לתקן את התאורה אך כשחזרו המתפללים לאחר הסעודה לעריכת "שלום זכר" לבנו של אחד מהמתפללים הם מצאו במקום חשכה מוחלטת. לטענתם הרקע לחבלות בבית הכנסת לכאורה, בניסיון השתלטות של אברימי פכטר על שטח בית הכנסת עבור ישיבה קטנה בבעלותו שנמצאת בסמוך. לטענת המתפללים ניסיונם לפנות לרב גרוסמן כדי שיתערב בנושא נענו בשלילה ובסירובו להתערב בנושא דבר שעורר כעס רב אצל המתפללים שחלקם מדברים על תמיכה אפשרית בתנועת טוב המתמודדת אף היא לעיריית אלעד.

גורמים פוליטיים בעיר טוענים כי ייתכן ובשל אירועי התקופה האחרונה יהיה פילוג אף בדגל התורה בעיר בשל פעולותיו של הגרש"ז גרוסמן שלטענתם נועדו כדי למנוע את ייצוג אנשי חצרו של הרב שטיינמן. לא נותר עוד זמן רב להחליט, תאריך הבחירות הצפוי הוא י"ח חשוון ובי"ב תשרי היום האחרון להגשת הרשימות ונראה שעד השנייה האחרונה לא יהיה רגע דל בעיר שמערכות הבחירות הקודמות בה היו מלאות שלום ואחווה...

קטגוריה:

תגיות: , , , , ,