הזווית הישראלית של אסון הטבע בצ'ילה: חברת eVigilo הישראלית שפיתחה מערכות התרעה למדינות שונות ברחבי העולם ומפתחת את 'מסר לאומי' - מערכת ההתרעות הלאומית של ישראל רושמת השבוע הישג כאשר בצ'ילה, שם מותקנת הטכנולוגית של החברה מאז שנת 2011 – קיבלו מיליוני אנשים באזור החופים בצ'ילה התרעות מוקדמות על מצב החירום והתפנו מבתיהם.

המערכת של חברת הסטארט-אפ הישראלית היא מערכת הכוללת הפצת הודעות בזמן חירום דרך תחנות רדיו, ערוצי טלוויזיה, הטלפונים הסלולאריים, סירנות, באפליקציות ייעודיות ובאתרי האינטרנט במדינה. המערכת מבוססת מקום – וכך תושבי האזורים הקרובים לחופי הים בלבד קיבלו את ההתרעות המוקדמות ונקטו בצעדי החירום כפי שהדריכו הרשויות באמצעות ההודעות בשלל ערוצי ההפצה.

המכרז של משרד התקשורת הצי'ליאני שבו זכתה אויגילו פורסם בפברואר 2010 בעקבות רעידת האדמה הקטלנית והצונאמי שגבה את חייהם של יותר מ-400 איש, ושנה לאחר מכן – הותקנו המערכות הישראליות ברחבי המדינה. "אנחנו מרגישים סיפוק שהצלחנו לקחת חלק בהצלת חיים כה רבים", סיכם גיא וייס מנכ"ל חברת אויגילו.

אויגילו הישראלית היא חברת סטארט-אפ ישראלית העוסקת בפיתוח ומכירת פתרונות התרעה והפצת מידע לציבור בתקשורת רב-ערוצית ומבוססת מיקום בארץ ובעולם. בישראל נבחרה אויגילו על ידי פיקוד העורף לפתח את מערכת ההתרעות הלאומית של מדינת ישראל, "מסר לאומי", הכוללת הפצת הודעות דרך רדיו, טלוויזיה, טלפונים סלולאריים, סירנות ואינטרנט.

קטגוריה: