הרב חיים אמסלם פנה היום לאנשיו דרך עמוד הפייסבוק שלו והודיע על החלטתו עליה דיווחנו כבר לפני כחודשיים פה ב"כל האמת".

"בשעה טובה ומוצלחת, אני מודיע לכולכם על החלטתי להצטרף למפלגת 'הליכוד' באופן רשמי ומסודר. היום מילאתי טופס התפקדות, והתפקדתי גם אני, מאז הבחירות רבות התלבטתי איה מקומי ומקומה של תנועתנו במרחב הפוליטי. העלאת אחוז החסימה לא השאירה בידינו הרבה ברירות, ובכלל מאז תוצאות הבחירות גמלה בליבי ההחלטה להמשיך את דרכי הפוליטית במסגרת מפלגה גדולה" כתב.

"כולכם בקיאים במה שהניע אותי במשך השנים האחרונות, ומה גרם לי לצאת להקמת תנועת עם שלם, ושוב כמפלגה עצמאית. המצב לא השתנה, אומנם הצלחתי לעורר את דעת הקהל כשדיברתי ללא הרף על העיוות הנורא והעוול הנעשה לילדי ישראל:
בלי לימודי ליבה, ובלי הכנה נאותה לחיים שמשלבים תורה (למי שראוי וחפץ) ופרנסה בכבוד, וגוזרים עליהם גזירת עוני ונזקקות.
התנגדתי לחרדיזציה ולקיצוניות שחלחלה בקרב הציבור הספרדי, דבר המנוגד לאופיו.
לחמתי באנטי ציוניות ובאנטי יצרנות, שפשתה בקרבנו.
לחמתי באפליות (פרשת עמנואל).
הייתי כאן בכל מאבק חברתי למען החלשים.
אך גולת הכותרת של מאבקיי שעליהם אני גאה הוא המאבק בהתבוללות, בפתרון בעיית הגיור, ובמיוחד בהקלות בקרב אותם "זרע ישראל" - מאות האלפים החיים בתוכינו, שבהתנהגות שרירותית ולא הלכתית אנחנו מרחיקים אותם מאיתנו, דבר המנוגד לגמרי לרוח התורה והיהדות.
לא אפרט כאן את המגעים השונים והבדיקות שעשיתי אני ואנשים מטעם עם שלם, במיוחד עם 'הבית היהודי' הקרובה לכאורה לדעותיי ולהשקפת עולמי... הדברים לא צלחו".

המסקנה שלו הייתה "שרק במסגרת מפלגת שלטון אצליח להשפיע ולהביא את השינוי המתבקש".

הוא התייחס גם לבחירות האחרונות בהן נכשל להיכנס לכנסת, "אני יודע שרבים מכם שנתנו לי ולעם שלם את קולם חשים מין טעם של החמצה, מפני שלמרבה הפלא קרוב לחמישים אלף הבוחרים היקרים שבחרו בי, נמנים על כל הקשת: ימניים, שמאליים, דתיים וחילונים. אולם המאבקים שלמענם נאבקתי ושילמתי מחירים היו ויהיו תמיד בראש מעייני, הינם על סדר יומנו הציבורי, וימשיכו להניע את כל פעולותיי".

בהמשך דבריו הוא פנה לכל אלה המזדהים ותומכים בצעד הזה. "אם אתם מעוניינים לחזק את הרעיונות, אם כואב לכם באמת מצבם של אלה שרוצים להצטרף לעם ישראל, ובמיוחד אלה שמוסרים את נפשם בצה"ל למענינו ונדחים על ידי ממסד קשוח ואטום? אם אתם מעוניינים לראותני בכנסת הבאה נאבק, למען יהדות מתונה, שפויה ומקרבת. אזי אני מבקש מכם להתפקד לליכוד למעני, ובזה אתם תביאו לידי ביטוי את שאיפותיכם".

בציבור החרדי קיבלו את קריאתו של הרב אמסלם בשוויון נפש, "יצא המרצע מהשק" אמר אחד הגורמים הפוליטיים הבכירים ל"כל האמת". לדבריו עתה ניתן לראות מדוע יצא נגדו מרן זצ"ל.

קטגוריה: