יום רביעי, השבוע, הגעתי לעיר חיפה, מה אומר ומה אדבר?! ה'פריחה' במרכאות של המעדניות לאוכלי החזיר השקץ והעכבר הביאה אותי לידי קבס, שלא לומר תסכול איום מ'העליה' של רבבות אלפי גויים מובהקים מחבר העמים, שאינה אלא ירידה שפוגעת בכל הפרהסיא היהודית הציבורית שעוד נותרה במדינה הקטנה הזאת שלנו.

מאידך, וזאת לתשומת ליבו של ח''כ שטרן וחבר מרעיו, ועימהם הפסבדו רבנים שחשים שיש פשוט צורך דחוף ו'מצוה' בהולה לגיירם אינסטנט. זהו, שלא. רומן, איוואן, סאשה וסווטלנה פשוט לא רוצים, לא מעוניינים. נייט! יש להם כאן את כל התשתית להמשיך את חייהם בארץ כגויים גמורים, ממש כמו באמא רוסיה/מולדובה/וכו'. רק שאת המחיר אנחנו נמשיך לשלם. 'הגוי אשר בקרבך יעלה עליך מעלה מעלה ואתה תרד מטה מטה, כלשון הפסוק בתורה. השם יצילנו.

אך, אחרי האווירה המלנכולית בואו נסיים בטוב!

כמה מטרים משם, נכנסתי לכמה דקות לרכוש משהו לשתות, בבית קפה קטן וכשר, המקום היה שוקק. לבוש הייתי במיטב מחלצותי הרבניים בדרכי לעריכת חופה. ובעלת המקום, בראותה אותי, אמרה בהלם קל: 'הרב, אני חייבת לשתף אותך במשהו!' 'בבקשה, כולי אוזן!' עניתי. 'שמי אסנת' הקדימה, 'השבת שעברה, אמרה בהתרגשות, קיבלתי על עצמי לראשונה בחיי(!) לשמור שבת כהלכתה'. 'איש לא היה שותף להסכם הזה ביני לבין אלוקים'.

'מה אגיד לך כבוד הרב, התאמצתי מאוד, התגברתי על כל המכשולים- והצלחתי ברוך השם! היה מיוחד במינו! ביקשתי מעומק הלב מאלוקים שיתן לי סימן שהוא מרוצה ממני. המתנתי כל השבוע... והנה בו ברגע שניצבת בפתח, שרתה עליי מיד אוירה כזו מיוחדת ועילאית, כי חשתי באמת ובתמים, שאתה ולא אחר, שליח האל שבא לכאן במיוחד, לבשרני שהוא יודע, ושהוא מרוצה!!'...

נו, תגידו אתם, אחרי דברים מרגשים כאלה, הייתי מסוגל בכלל להתוכח איתה?!

כששילמתי על המשקה ( כי אין פטור אפילו למלאכים...) אמרתי לה שבעיניי, גם היא השליחה של האלוקים. 'אני?!' תהתה בפליאה.
'כן, בהחלט! ראי, הסתובבתי בעיר, ראיתי את חנויות הטריפה, ויפג ליבי. והנה דוקא כאן בבית הקפה הקטן, קיבלתי ממעל זריקת עידוד ותקוה. הסיפור המיוחד שלך היה בשבילי כמי עדן קרים על נפש עייפה, את ההוכחה הניצחת, שעוד לא אבדה תקותנו, והניצוץ היהודי חי וקיים ונושם עצמונית, רק התעוררות קטנה, ובפתע פתאום יהפוך הוא לאש להבה, אש שלהבת יה!
היום, יום שישי אסנת הודיעה לי שגם את השבת הזו היא תשמור! מי כעמך ישראל!

שבת שלום אסנת! שבת שלום אחיי ואחיותיי! שבת שלום עם ישראל!

תמונה: יורי וסבטלנה בכלל לא רוצים להתגייר. מעדניית טריפה בחיפה. (צילום: אבי)

קטגוריה: