מצבו של בנט בתוך תנועתו הוא, מוסיף ומסתבך כשהוא מתנהל בגמלוניות במישור הארצי לקראת הבחירות המקומית לאחר ההסתבכות שלו בירושלים מפלגת הבית היהודי הסירה אתמול בערב (חמישי) במפתיע את תמיכתה במועמדת המפלגה לראשות עיריית בית שמש, עליזה בלוך, והעבירה את תמיכתה למועמד המתחרה אלי כהן. בתגובה הודיעה בלוך על ביטול הסיכום בינה לבין כהן, שלפיו מועמד הציבור הלא-חרדי בעיר ייקבע על פי סקר, ואמרה שהיא שוקלת את צעדיה. כהן, לשעבר בכיר בסוכנות היהודית וכיום בכיר בחברת מקורות, מסתמן כעת כמועמד המוביל של החילונים והדתיים הלאומיים מול ראש העיר המכהן מטעם ש"ס, משה אבוטבול.

רק שעתיים קודם לכן, התראיינו כהן ובלוך לרדיו גלי ישראל בראיון משותף והיה נראה מבין הדברים כי ההחלטה שהמועמד ייבחר סופית פי סקר מקובלת על שניהם וכי מי שיפסיד יפרוש מהמירוץ אך כנראה שמתחת לפני השטח הדברים כבר היו סגורים.

רק לפני כחודש וחצי עמד יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, לצדה של בלוך כאשר הודיעה כי תתמודד על ראשות העיר. "עליזה היא מועמדת חוצת מגזרים, המועמדת של כולנו, ראש העיר של כולנו בבית שמש", אמר אז בנט. ועורר עליו את רוגזם של קהלים רבים בעיר שחשו שבלוך הוצנחה עליהם וכי היא אינה מספיק כריזמטית אל מול אלי כהן שהצליח לסחוף אליו גם קהלים חרדים.

בשבועות האחרונים פרשו שני מועמדים נוספים לראשות העיר ובאגף הציוני של המירוץ נותרו בלוך וכהן, שאינו דתי. כאמור, השניים סיכמו בניהם לערוך סקר של חברה ניטרלית בקרב הציבור הלא חרדי בבית שמש, כאשר המועמד שיקבל קולות רבים יותר ימשיך בהתמודדות ויזכה לתמיכת המועמד שהפסיד. הסקר, בניהולה של מינה צמח, כבר החל, ותוצאותיו אמורות היו להתפרסם בשבוע הבא. אלא שאתמול שינתה לפתע מפלגת הבית היהודי את עמדתה והודיעה כי היא מעבירה את תמיכתה מבלוך לכהן. על פי הסיכום בין המפלגה לכהן בלוך תהיה סגניתו של כהן, אלא שהיא לדבריה כלל לא הייתה מודעת לכך ופרסמה הודעה נזעמת בתגובה.

"כשהחלטתי לפני כחודשיים להיעתר לפניות הרבות אליי ולהתמודד על ראשות העיר בית שמש, לא עשיתי זאת כי חיפשתי תפקיד או תואר של כבוד", מסרה בלוך. "לצערי, תוך כדי עריכת הסקר החליטה מפלגת הבית היהודי לחבור לאלי כהן והציעה לי לכהן כסגניתו. סירבתי, כי לדעתי גם בפוליטיקה יש גבולות ואסור לזגזג. האמון שהתושבים נתנו בי והדברים שלהם התחייבתי חשובים יותר מכל תפקיד שיציעו לי. בעקבות כך, ביצעו הבית היהודי ואלי כהן את המהלך מאחורי גבי".

נראה כי אנשי סניף הבית היהודי בבית שמש הבינו שלבלוך אין סיכוי לנצח בבחירות, וקהלים רבים החלו לעבור למחנהו של כהן ודחפו את בנט לשנות את החלטתו. גורמים פוליטיים בכירים בעיר טענו באוזני "כל האמת" כי היחיד שיכול לנצח את אבוטבול בבחירות הקרובות הוא אלי כהן וכי הסאגה שהייתה עד עכשיו רק פגעה בבית היהודי ובסיכוייהם לנצח את הבחירות. "התנהלותו של הבית היהודי בבית שמש הנה כשל פיל בחנות חרסינה, המעבר מאלי כהן לעליזה בלוך ובחזרה לכהן נראה כהתנהלות חובבנית ולא מכובדת כלפי המועמדת המלמדת על טירונות פוליטית" אמרו הבכירים.

מהבית היהודי נמסר: "זהו יום של בשורה - לראשונה בתולדות הבית היהודי ולכל הגוש הציוני, יש מועמד חילוני לראשות עיר בישראל. אנו סבורים כי האינטרס הלאומי גובר על אינטרסים אישיים לשם השגת ניצחון המחנה הציוני. בימים האחרונים הוצע לעליזה בלוך עשרות פעמים להיות במקום השני והמכובד, אך היא הסכימה להתמודד אך ורק מהמקום הראשון ויכולה עדיין לשנות את דעתה".

קטגוריה: