הילדה כבת 3 (פייגי רוזנשטוק) טבעה למוות לפני כ-3 שבועות (27/2/2014) באמבטיה בביתה בשכונת ארזי הבירה בירושלים, פרמדיקים וחובשים מתנדבים של 'איחוד הצלה' ומד"א ביצעו בה החייאה מוצלחת, לאחר מכן פונתה להמשך קבלת טיפול בבית החולים הדסה הר הצופים שם לאחר מספר ימים (יום חמישי ד' אדר ב' 6/3/2014) למרבה הצער נפטרה הילדה בבית החולים ולאחר מכן היא נקברה בבית העלמין בהר הזיתים.

דב פישהוף וד"ר פול רוזנשטוק עלו לפקוד את קברה של נכדתם פייגי הקטנה בהר הזיתים בסיום השבעה והיו המומים ומזועזים לגלות כי הערבים הרסו את חלקת הקבר סמוך למקום בו היא נקברה ובאקט מזעזע מלאו את החלל הריק עם אשפה.

חילול חלקת קברה של פייגי רוזנשטוק בא לאחר כחצי שנה שבה לא חוללו קברים בהר הזיתים וזאת הודות לפעילותם האינטנסיבית של אנשי הוועד להגנת הר הזיתים אל מול הרשויות, מה שהוביל להתקנת 147 מצלמות אבטחה על ההר. פעילותו של הוועד להגנת הר הזיתים מתבצעת במספר מישורים על מנת להשיג את האבטחה הראויה להר הזיתים. בין היתר התקיימו ביוזמת הוועד דיונים בוועדת הפנים של הכנסת והוגשו שאילתות במליאת הכנסת בידי חברי כנסת שהצטרפו ללובי להגנת הר הזיתים ועל מנת לקיים את הבטחת המשטרה להצבת אבטחה של ממש בהר.

ג'ף דאובה, ראש הלשכה לארגון ציוני אמריקה אומר: "הכאב על פטירת הילדה עדיין גדול, ופתאום רואים שגם אחרי פטירתה אין באמת מי שרוצה להגן על קברה".

והוסיף: "אני דורש ממדינת ישראל וממשטרת ישראל למצוא את הפורעים ולמצות עימם את הדין ואני דורש לעשות הכול על מנת להגן הגנה אמיתית על הר הזיתים. לא ייתכן שיהודים לא יוכלו לנוח בשלום על משכבם בהר הקדוש כל כך, ושאנשים לא יוכלו להגיע לשם בבטחה. זה בזיון".

בשיחה שקיימה סוכנות הידיעות 24 עם הרב אברהם לובינסקי מארה"ב המכהן כיו"ר הוועד להגנת הר הזיתים ומקורב של בני המשפחה הוא אומר בעקבות חילול חלקת הקבר: "אמנם המשטרה התחייבה לאייש את הר הזיתים 24/7 באמצעות 24 שוטרים לאורך כל שעות היממה, אולם היא עדיין לא מקיימת את ההבטחה, ובמציאות למרות הצבת מצלמות האבטחה, יכולים עדיין הערבים לחלל קברים בהר הזיתים כמעט באין מפריע. אולי אם היו שם השוטרים כפי שהובטח יכול היה חילול הקבר המחריד להימנע", והוסיף: "אנו לא נפסיק את פעילותנו עד לקיום הבטחות המשטרה ואנשי השלטון כדי שהר הזיתים ייהנה מההגנה הדרושה".

יצוין, כי הסבים ד"ר רוזנשטוק ודב פישהוף הם גם חברי הוועדה הבינלאומית להגנת הר הזיתים, אשר מובילים את המאמץ לשמור על ההר המקודש.

צילום: משה מזרחי, חדשות 24

קטגוריה: