ראש מערך הגיור לשעבר (2005-2012) יו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בנ"ע, וראש ישיבת אור עציון, הרב חיים דרוקמן הנמנה עם בכירי רבני הציונות הדתית יוצא היום במתקפה קשה כנגד חוק הגיור של ח"כ אלעזר שטרן (התנועה). בדבריו מדגיש הרב דרוקמן כי: "חוק הנוגע בענייני הלכה שיאושר על ידי הכנסת ללא הדרכתם והסכמתם של מורי ההלכה, קרי הרבנות הראשית מהווה גיחוך ובדיחה ואין לו שום תוקף ואינו שווה את הנייר שעליו נכתב. הכנסת אינה יכולה לקבוע דבר שקשור בענייני הלכה ללא אישור הרבנות הראשית לישראל, וחשוב שהדבר יובן ללא כל קשר להסכם קואליציוני כזה או אחר".

עוד מדגיש הרב כי: "חמור מאוד שישנו מי שחושב שאפשר לחוקק חוקים שיש להם קשר להלכה בכנסת, והדבר יחייב גורם כלשהו. זהו עניין מהותי שכל דבר בענייני הלכה שלא נעשה בהסמכתם והדרכתם של מורי ההלכה הינו חסר תוקף. חשוב להדגיש כי מדובר בהונאת הגר בצורה הקשה ביותר, מרמים את הגרים ואומרים להם שלכאורה מדובר בגיור כהלכה, אך העובדה היא כי אף גורם לא יתחשב בהליך הגיור ובפועל הם לא ייחשבו כיהודים".

הרב אריאל בראלי והרב דרור אריה מראשי ארגון דרך אמונה קראו לרב דרוקמן להצטרף לקריאת הרבנים דב ליאור והרב אליקים לבנון כי: "מפלגת הבית היהודי צריכה להשאר בקואליציה אך ורק אם חוק הגיור של ח"כ שטרן לא יעבור"

בעצומה ששלח בשבוע שעבר ראש מכון משפט לעם ומראשי רבני דרך אמונה הרב אריאל בראלי שכבר זכה ל-3000 חתימות מצדם של ראשי ישיבות וגורמים בכירים בבית היהודי נכתב כי: "בתקופה האחרונה מתגבשים בכנסת חוקים רבים המשליכים על צביונה היהודי של המדינה. כשמסתכלים על מכלול החוקים מגיעים למסקנה שהמדינה שלנו הולכת ומאבדת את זהותה ולטווח ארוך תהיה מדינת כל אזרחיה.

קטגוריה: