בחודשים האחרונים הצטברו במשטרת אשדוד תלונות רבות אודות גניבות מכשירי טלפון ניידים מבתי עסק ברחבי העיר. לאור ריבוי המקרים הועברה החקירה למחלק התשאול של משטרת אשדוד העוסק בפשיעה חמורה. בבדיקה שערכו צוות החוקרים, רס"מ מנחם שריקר ורס"מ משה בנילוז התברר כי לכלל המקרים מכנה משותף אחד והוא - תיאורו של הגנב.

סרטי מצלמות האבטחה של מספר בתי עסק בהן נראה הגנב בשעת פעולה הופצו בקרב שוטרי התחנה וימים לאחר מכן זוהה החשוד בבית עסק במרכז העיר ע"י שוטרי מחלק המודיעין שעצרו את החשוד, תושב טייבה בן 31 והביאו לחקירה בה הכחיש את המיוחס לו.

ביום ה' הוגש לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום כנגד החשוד המייחס לו שבעה! אישומים של גניבת טלפונים ניידים מבתי העסק. מעובדות כתב האישום עולה, כי בחודש טבת בשעת צהרים גנב החשוד טלפון נייד מדלפק חנות בגדים ב"סיטי" לאחר שהונח ע"י מוכרת שעבדה במקום. שעתיים וחצי לאחר מכן הניח בעל בית עסק ברח' האורגים את האייפון שלו על שולחן בחנותו. זמן קצר לאחר מכן נכנס החשוד אל החנות וגנב בתחבולה את האייפון. חודשיים לאחר מכן, בי' אדר א' הניחה עובדת מוסך ברח' העמל באשדוד את הטלפון הנייד על שולחן עבודתה. החשוד נכנס אל המוסך וביקש מהעובדת דף נייר לצורך שמושו ולאחר שזו מסרה לו את הדף כתב הנאשם בדף ואף שוחח בנייד עמו הגיע. לאחר מכן הניח את דף הנייר על מכשיר הטלפון של העובדת וגנב אותו אל חיקו. כשבוע לאחר מכן בטז' אדר א' נכנס החשוד אל חנות אופניים ברח' הבנים והתעניין ברכישת אופניים באמצעות אחד העובדים. בהמשך ביקש לשוחח עם בעל החנות לצורך הנחה במחיר שהוצע לו ע"י העובד. העובד התקשר אל בעל החנות באמצעות מכשיר הגלקסי והעביר את הנייד אל החשוד להמשך שיחה. מיד לאחר מכן נטל החשוד את המכשיר וגנב אותו. מקרה חמישי מייחס לחשוד גניבה יומיים לאחר מכן בעת שעובדת בסלון כלות ברח' האורגים עסקה בטיפול בכלות. החשוד נכנס אל הסלון וגנב את הטלפון הנייד של העובדת ששוויו 3600 ₪ מחדר ההלבשה במקום. עובדת נוספת שזכתה ל"הכיר" את הגנב היא מחנות רהיטים ברח' היהלומים באשדוד. בכד' אדר א' נכנס החשוד אל חנות הרהיטים באמתלה כי מבקש לרכוש ריהוט. החשוד יצא את החנות לאחר שנטל את מכשיר הטלפון של עובדת המקום. בל' אדר א' בשעת הצהרים נכנס החשוד אל מוסך ברח' התאנה באשדוד וביקש מעובדת המקום עט. החשוד התיישב לצד השולחן והכניס את הטלפון הנייד של העובדת בין דפי המסמכים, החזיר את העט ויצא את המקום כשבידו המסמכים והטלפון הגנוב. מעצרו של החשוד הוארך עד קבלת מתן החלטה אחרת בעניינו.

במשטרה ממליצים לציבור להימנע מהשארת טלפונים ניידים ללא פיקוח במקומות ציבוריים. בנוסף מומלץ להתקין תכנות לאיתור המכשירים. "מדובר במכשירי יקרי ערך שגניבתם, מעבר לעלותם, מהווה עוגמת נפש עצומה לאור כמות המידע המצויה בהם ולכן אנו ממליצים להשגיח מקרוב אחר אותם מכשירים" ציין מפקד משטרת אשדוד במרחב לכיש, סנ"צ נועם שקל.

קטגוריה: