ח"כ משה פייגלין פרסם הבוקר מאמר בדף הפייסבוק שלו שחולק על דעתו של ליברמן שקורא למלחמה לדעתו זוהי מלחמה מיותרת. תחת הכותרת "כשהמלחמה אינה נגמרת השלום לא מתחיל - או - מדוע אסור לשלוח עכשיו חיילים לעזה" מפרט פייגלין מדוע לדעתו המלחמה לא תפתור כלום.

"סבב הירי בדרום, חשף שוב את הפינה הבלתי אפשרית שלתוכה תמרנה עצמה ישראל. ההבנות הבלתי כתובות הן שלעזתים מותר לירות על אוכלוסיה אזרחית - ותמיד תימצא לכך כביכול הסיבה – ואילו ישראל מגיבה ב"המון רעש" כלומר בירי על מטרות ריקות, שהרי אין דרך אחרת להבין כיצד מפציץ חיל האויר 29 יעדים בעזה ואיש לא נפגע.

אם חלילה וחס תיפול רקטה על גן ילדים – תעבור ישראל לרעש כואב קצת יותר, מה שיביא לירי על אזורים שעלולים להפיל את הממשלה, כמו באר שבע ותל אביב, ואז יגויסו מילואים ויהיה עוד קצת רעש ואז יתערבו גורמים בין לאומיים וישראל תתקפל עד לסבב הבא.

התסריט ידוע מראש, אפילו די משעמם. השורה התחתונה היא שלהם מותר לירות על אזרחים, הם הקובעים מתי זה מתחיל ומתי זה מסתיים ומה שהיה קו אדום אתמול, הופך ורדרד היום ושקוף מחר.

אז מה נעשה? נכבוש את עזה?
התשובה היא שכל עוד לא התחלפה תודעת ההנהגה הישראלית מתודעת אוסלו לתודעת ארץ ישראל אי אפשר לכבוש את עזה ולהישאר בה.

כי בלי כיבוש אין ניצחון ובלי ניצחון המלחמה אינה נגמרת וכשהמלחמה אינה נגמרת השלום לא מתחיל.

אם אינך מאמין שהארץ שלך אז באמת אין לך מה לחפש שם ובסופו של דבר תמצא עצמך בורח בדיוק כפי שברחת בפעם הקודמת. העולם תמיד יעמוד לצד הצודקים וכשהם אומרים שהארץ שלהם ואנו מדברים על ביטחון – האלימות שלהם נתפסת (ובצדק) כמלחמת שחרור, גם אם אינה נכנעת לכללי הנימוס והמלחמה המערביים.

אלא מאי – גם כשאתה בורח מהגרגיר האחרון של עזה, עזה רודפת אחריך לתוככי תל-אביב. אפילו את הזרמת משאיות המזומנים, החשמל בחינם ושלל השיחודים הנוספים, אינך מסוגל להפסיק.

מדוע?

משום שאינך יכול להפקיר את גבולות עזה למשאיות ואוניות טילים שיישפכו על אזרחיך ברגע שהרוצח התורן ישתעמם לו מעט. כשאתה שולט בגבולות אתה עדיין נתפס ככובש וכאחראי. אפילו שם התירוץ הביטחוני לא עובד. חוץ מזה אם תפסיק להם את החשמל חינם ואת אספקת המזומנים, הם יפציצו את תל אביב, ואז תיאלץ להיכנס לעזה...ולצאת מעזה... ולהיכנס לעזה... כלומר האמת היא שאנחנו פשוט קונים שקט – קונים ממש, בדיוק כמו הסוחר שמשלם לארגון פשיעה... כלומר האמת היא שכבר מזמן הרמנו דגל לבן ונכנענו לחמאס – בדיוק כמו הסוחר המסכן.

מתוך התודעה הישראלית שאינה רואה בעזה חלק מארץ ישראל, המצב בלתי פתיר בעליל. ברור שהבעיה אינה יכולתנו הצבאית, הכלכלית, או כל יכולת טכנית אחרת. הבעיה נמצאת במקום יסודי הרבה יותר. כל עוד לא פתרנו את הבעיה התודעתית בתוכנו, כל עוד אנו נאחזים בתודעת אוסלו לפיה יש שני עמים בארץ ישראל ולשניהם זכות עליה, אין פתרון לטילים מעזה. כל עוד לא פתרנו את הבעיה התודעתית הפנימית הזו, אסור לשלוח חיילים לעזה ולסכנם למען תבוסה ידועה מראש".

קטגוריה: