עמיר בניון אחד מהאמנים היותר צנועים פרסם הערב סטטוס מעניין במיוחד בדף הפייסבוק שלו. סטטוס שכולו ענווה וצניעות אמיתיים. בחרנו להביא לכם אותו בשלמות:

"יש משפט שאומר "אוי לו לאדם שהעולם טועה בו", ופירושו על קצה המזלג, הוא שאוי לו לאדם שהעולם חושב שהוא צדיק, ולמעשה אין תוכו כברו. ומכאן לענייננו.

בשנים האחרונות, הרבה אנשים טובים שמגיעים להופעות שלי משתמשים (משום מה) במילה "צדיק", כשהם צועקים לעברי או סתם פונים אליי, וגרוע ומדאיג מכך – חלקם אפילו מאמין בשטות הזאת.

זה לא שאני לוקח את עצמי ברצינות יתר, אבל לצערי יש אנשים שלוקחים את העניין הזה קצת יותר מדי ברצינות, כי הם פשוט רואים בך משהו שבא להם לראות.

אז כדי לעשות קצת סדר בדברים, ולמנוע (למשל) מנשים לקחת הביתה בקבוק ששתיתי ממנו, כי זה "מביא מזל", לשיטתן (כן, גם אני הייתי בשוק כששמעתי את זה). כדי למנוע מאנשים לבקש, לא פחות ולא יותר, "ברכה", ועוד בקשות מוזרות כמו "תן לי את הציצית שלך ואחזור בתשובה", ועוד אירועים רבים ומביכים, החלטתי (סתם בשביל הרקע ההיסטורי ובכלל) להזכיר לאנשים מסוימים מספר עובדות לגביי, כדי שנוכל כולנו לשוב למציאות בשלום.

- באופן כללי, אני לא פחות #%@ מכל אומן שחושב שהוא משהו מיוחד.
- השתמשתי בסמים והתחברתי לטיפה המרה.
- חייתי אורח חיים בכלל לא דתי (רוב ימיי).
- כרווק הייתי כרוב הרווקים, ולא בדיוק "הפרוש מקראקוב" (כמו שמשום מה אנשים מסוימים נוטים לחשוב).
- בכל סוף שנה אני מוצא את עצמי חייב לבקש סליחה לפחות ממניין יהודים שפגעתי בהם (ולפעמים אין לי אפילו האומץ).
- לדעתי צדיקים אינם זקוקים לתמיכה נפשית (משהו שלצערי אני כן זקוק לו).
- כל היהדות והתורה שלמדתי וספגתי ביחד, אם נחבר הכל – נגיע לחמישה ימי לימוד מלאים (מתוך 40 שנות חיים).

שיהיה ערב נעים, ושהקב"ה יתן לכולנו (בעיקר לי) בריאות הנפש והגוף, כדי שנוכל כולנו להמשיך לשיר, ולא פחות חשוב – להישאר במציאות".

אוהדיו של הזמר מסרו כי אם עד עתה הם קראו לו רק הצדיק מעתה הוא יקרא גם הצדיק וגם העניו.

קטגוריה:

תגיות: