גורמים בימין מאשימים הבוקר את שירות הביטחון הכללי בזריעת מדנים וניסיון להרחיק את איש הימין פנחסי בר און מהיישוב אש קודש. בר און היה אחד האנשים שהמשטרה האשימה כי הנהיג את כניסת המתיישבים לכפר קוצרא שם הוכו בידי הפלסטינים ונחלצו משם רק בהתערבות הצבא. הוא אף נעצר ושוחרר על ידי בית המשפט. לאחר האירוע, ניטשה מחלוקת עזה בתוך היישוב אש קודש וקבוצה של תושבים ביקשה להרחיקו מהיישוב לאור "הנזק התדמיתי שנגרם ליישוב", לעומת קבוצה אחרת שצידדה בהישארותו וטענה אין להיכנע ללחץ.

לדברי גורמים בימין התפנית החלה כאשר אחד מתושבי היישוב ( שדווקא התנגד לסילוקו) זומן לשיחת אזהרה בשב"כ, ואף נשקו הוחרם על ידי שירות הביטחון הכללי. לדברי הגורמים, לאחר השיחה, אותו אדם שינה את עמדתו והחל גם הוא לצדד בהרחקת בר און מהיישוב ואף לפעול כדי שהאיש יסולק מהיישוב אש קודש.

לאור דברים אלה, נשלח לבר און מכתב חתום בידי חלק מהתושבים בו התבקש לעזוב, ונכתב כי עדיף שיעשה זאת ליישוב המתאים לדעותיו ועמדותיו. מן הראוי לציין ולהדגיש כי המכתב לא נשלח על דעת כל תושבי המקום, ויש רבים מהתושבים שסבורים כי בר און צריך להישאר במקום ולא ייתכן להרחיק תושב רק על רקע השתתפותו באירוע בקוצרא.

גורם המקורב לבר און אומר הבוקר כי :"מדובר בחציית קו אדום של שירות הביטחון הכללי שהפעיל לחץ על תושבים ביישוב. אם הגענו לימים בהם השב"כ קובע מי יישאר ביישוב ומי לא, ועושה זאת על סמך השקפה אידיאלוגית, אז ההתיישבות ביו"ש בצרה. בית המשפט שחרר את בר און ודחה את בקשת המשטרה לעצור אותו, והניסיון להרחיק מהיישוב אדם בעל משפחה וילדים, הוא צעד חמור מאוד שלמעשה נתן לגיטימציה להחרמתו של אדם בשל היותו פעיל ימין"

פנחסי בר און עצמו סירב להגיב לדברים.

קטגוריה: