מבצעי חיסול \ יוסי דוידוב

"אני כבר חודש (מאז חטיפת שלושת הקדושים) לוקחת כדורים נגד חרדה בנוסף לכדורי שינה" (מתוך שיחה שהייתה לי השבוע עם אמא בדרום) טור מיוחד של יוסי דוידוב בעקבות אירועי השבועות האחרונים מזווית אחרת ומרתקת.

י״ב בתמוז ה׳תשע״ד

חוט שדרה
לפני כמה שנים פלשו הגיאורגים השוכנים לגבולות רוסיה אל השכנה הלבנה הגדולה, אמא רוסיה, חה חה ושוב פעם חה... "פלשו" אני כותב לכם... יותר נכון עברו קצת את הגבולות ותו לא, מפה לשם היושב בקרמלין לא אהב את הרעיון ובאופן כללי כל העניין כנראה לא שעשע אותו במיוחד והנשיא פוטין שלח את חייליו הנאמנים לקצור ולשטח כמה כפרים אשר נכתם שמם בכך שסייעו למשיגי הגבול, העולם זעק את זעקתו והשיירה עברה לה כאילו כלום לא קרה וכמו לא היו מאות אזרחים שקיפחו את חייהם במבצעון הקטנטן שביצע האיש מספר אחת במוסקבה.
אף אחד לא בעד הרג אזרחים חפים מפשע, אבל כאשר אנו פותחים את השאלה האם יש בכלל מושג שכזה "חפים מפשע" ברצועת עזה אז מיד אני מבין שהשאלה תישאר פתוחה עוד הרבה זמן, ונניח, נניח לרגע שאכן ישנם חפים מפשע ברצועה המלאה בהמוני מפלצות שכל רצונם זה בהכחדת העם היהודי, האם זה מצדיק את כמויות המוסריות המוגזמות שצה"ל מגלה? אותי לימדו עוד מקטנות שאם נפל לידי תפוח אך אויה – והתפוח רקוב הוא – אני זורק את כל התפוח ולא מתחיל לחתוך ולהפריד בין החלקים הנקיים לרקובים, אחרי 14 שנים של הפגזות בלתי פוסקות על הדרום הגיע הזמן כבר לחדול מההתחשבות הלקויה בתושבי הרצועה, במלחמה מתים אנשים, מתים גם נשים וילדים, ושאף אחד לא יקפוץ כעת ו"יזדעזע", אולי לא נעים לנו לומר זאת בקול או לחשוב על זה אבל כך הם מלחמות, בטח ובטח כשהשיקול הוא או אנחנו או הם, הרצועה מלאה באלפי מחבלים שמקדשים את המוות ולא את החיים וממילא לא יפחדו להתאבד על חיילי צה"ל לכשאם יכנסו בפעולה קרקעית, על חיל האוויר להפציץ את עזה ולסיים את הסיפור אחת ולתמיד עם צ'אנס אחרון לאזרחים שירצו להגר משם לאחת מ22 המדינות הערביות בעולם טרם ההפצצה (כמובן לא למחבלים אלא אך ורק לאזרחים "נקיים").

באופן טבעי, כאשר אני אומר את דעתי הנ"ל בקרבת אנשים – התגובה שאוטומטית עולה כתשובה לדברי הינה: "אבל העולם... מה עם העולם..." צריך לשים את הדברים על השולחן בצורה ברורה וליישר קו ברור בעניין הזה, העולם אוהב אותנו כשיש לנו מתים, כשאנו קוברים את בנינו, העולם אף פעם לא יאהב אותנו ולא באמת משנה מה נעשה בשביל למצוא חן, 2000 שנים המציאות הזו לא השתנתה ואין שום סיבה שיחול שינוי כלשהוא. העם היהודי היה ויהיה נרדף לא רצוי ודחוי ותפקידנו במשחק הזה הוא לעמוד על שלנו ללא חת ומורא ולהגן על שלנו, כן, גם במחיר של הרג ילדים בעזה, זה לא נשמע טוב ונראה רע אבל מדינת ישראל אינה דוגמנית בתצוגה.

"מהרסיך ומחריביך ממך יצאו" (ישעיהו מ"ט, י"ז)

כשפותחים את כלי התקשורת בימים האחרונים, והכוונה לרוב רובם המוחץ של גופי התקשורת בארץ, נוכחים לגלות לדעת ולהבין מחדש וביתר שאת את כוונת הפסוק לעיל, גדודי פרשנים בגרוש, תתי אלופי סאל"י ושאר דרגות צבאיות במיל' שרצים תחת כל מיקרופון רענן להשמיע את להגיהם, "מביני דעה" ופילוסופים לענייני מזרח התיכון שהקו והמכנה המשותף לכולם הוא מסר ה"אנטי", "נגד", זה התחיל כשהתגלתה גופתו השרופה של הנער הערבי מוחמד אבו משהו והמשיך עם פתיחתו המאוחרת של מבצע החיסול הנוכחי "צוק איתן", כל מיני אמנון אברומביצ'ים וערדים נירים למיניהם, הגדילה לעשות השחקנית שכבר מזמן אבד עליה הכלח ועדיין אף אחד לא טרח להגיד לה זאת – גילה אלמגור באומרה ש"אני מתביישת להיות ישראלית", יפי הנפש הללו הם האסון האמיתי למדינת ישראל ולקיומה, הם הרבה יותר מפחידים אותי מהאויב הערבי שבהגינותו מצהיר ששונא הוא אותנו ונלחם בנו ללא משוא פנים (אני מכליל בהגדרה זו גם את ערביי ישראל, בפרט לנוכח המהומות בשבועות האחרונים בהם נחשף באופן פרצופם האמיתי כאשר בכל הפגנה והתפרעות נשמעו קריאות לחטיפות נוספות).

מוחמד מת

מוחמד אבו חדיר נרצח, על כך אין ספק, הספק שעודנו עומד הוא מי הם הרוצחים, אז נכון שעכשיו תקפצו ותגידו "זה יהודים, עובדה שיש עצורים יהודים", אז הירגעו מהקפיצה כי שלושה מתוך ששת עצורי הפרשה שוחררו כבר היום, בשעת כתיבת השורות, אז נכון שעכשיו תקפצו ותגידו "אבל ישנם עוד שלושה שהם שיחזרו ואף הודו ברצח", אז הירגעו מהקפיצה כי כל מי שקצת בקי בהיסטוריה משפטית ישראלית יודע כמה פעמים כבר הודו ושחזרו "רוצחים" למיניהם ואחר-כך התברר שהודאתם הוצאה מהם בכח ובעינויים, אני מטיל ספק רב ב"גלוי המרעיש" שהרוצחים הינם יהודים, לא אתפלא כלל וכלל אם גם השלושה הנותרים ישוחררו כעבור זמן, בכלל, יש לי תחושה מאד חזקה שהמשטרה פשוט התלבשה על כמה נערי שולים וזאת על מנת להרגיע את הרוחות שהתלהטו ברחוב הערבי, מישהו אמר "בר-נוער"?...
אגב, מזמין אתכם להיכנס לאתר הסרטונים יוטיוב ולצפות (לבעלי לב חזק) מה דינם של נערים מוסלמים שנחשדו במשכב זכר... מוות בשריפה בעודם חיים! וכך בדיוק נרצח מוחמד אבו חדיר שכידוע היה ידוע במגזרו כחשוד במשכב זכר...
אינני מרחם על אותו נער, לכל אותם מקהלות המייללים שהתקבצו להם להוקיע לגנות ולבכות מרה את מותו בטרם עת (בטרם עת?) של מוחמד כשגולת כותרת בכיים היא: "הוא רק ילד בן 16" – אני שואל שאלה אחת: אתם יודעים בן כמה היה המחבל ימח שמו שרצח את החייל עדן אטיאס בעפולה לפני מספר חודשים? נכון... גם הוא "רק ילד בן 16"
"המרחם על אכזריים סופו להתאכזר על רחמנים"

נקודה למחשבה...

ביום בו "פענחה" לפתע פתאום משטרת ישראל המושחתת את פרשת רצח הקדושה שלי דדון הי"ד בדיוק באותו יום או ליתר דיוק באותה שעה פרסמה המשטרה שהיא "פענחה" גם את פרשת רצח הנער הערבי, אם כאן היה מסתיים העניין לא הייתי מתרגש מהניסיון העלוב של משטרת ישראל להרגיע את שני הצדדים –הערבי והיהודי- על ידי "פענוח" שני הפרשיות בו זמנית, זה עוד לגיטימי קצת... אבל כשכל זה מגיע מיד אחרי בוקר שבו התיר בית המשפט להסיר את צו איסור הפרסום מעל פרשת השחיתות החדשה והנוספת של המשטרה – פה חשדתי! תגידו, זה לא נראה ניסיון מבחיל ונואש להסיט את עניין הציבור מהגוף בו הם אמורים להאמין ולסמוך ? הרי לולא הכותרות המרעישות בעניין רצח שלי דדון והרג הנער הערבי היו כל מהדורות החדשות נפתחות בפרשית השחיתות שאותה הציבור כמעט לא מכיר בעקבות תרגיל המשטרה...
אז רגע, אחרי שאנו יודעים את כל זה ואחרי שהבוקר משוחררים חלק מעצורי פרשת מוחמד ואחרי שביוטיוב מופצים הסרטונים לעיל – לא נוצר לכם סימן שאלה גדול שמרחף על הכל?...

צימוקים לשבת

1. "חזק מול החמאס" – סיסמת הליכוד בבחירות 2009
2. ראש הממשלה נתן לחמאס 48 שעות אבל לא הצהיר מתי הוא מתחיל לספור.
3. חמאס בתגובה לשאלה של כתבת CNN איך זה שרוב הטילים נופלים בשטחים פתוחים: "אלוקי היהודים מסיט אותם" (אמיתי לגמרי)

שבת שלום!

(להערות, הארות ותגובות ניתן לשלוח בהודעת פייסבוק אל "יוסי דוידוב דוידוב")

טור שישי / יוסי דוידוב

השמאל מקבל סטירה מצלצלת, מנסה לרכך אותה בצורה בולטת לעין, וגם, איך זה שבנו של חלאת האנושות עמוס עוז עדיין לא נמצא מאחורי סורג ובריח?? טורו השבועי של יוסי דוידוב על הקורות השבוע ממבט מושחז ומרתק

ט״ו באייר ה׳תשע״ד

ל כ ל א.

זהו, אפשר לנעול את הבסטה, כל הקשקשנים והמדברים עצמם לדעת יכולים לקפל את הזנב ולחזור אל מאורת השדים ממנה הם מגיחים מדי פעם, ובכללם רוני בר און, חברו הטוב והמושבע של העבריין והפושע והבוגד - אהוד אולמרט, לאורך זמן רב וגם לאחר הכרעת הדין בה נקבע שאולמרט כבר לא מואשם אלא עובר להגדרה ״עבריין״ - עדיין המשיכו לטעון באוזני כל מי שרק רצה לשמוע כל אותם החברים סלש מקורבים סלש לקקנים וכו׳ שאולמרט לא יישב אף לא יום אחד בכלא, סמוכים ובטוחים הם היו שמשהו יקרה ברגע האחרון, שהדברים יקבלו לפתע תפנית חדה ואור השמש תגיח לחייו של חברם הבכיר, אבל לא, זה לא קרה ואולמרט כידוע נשלח לשנים אל הסורג והבריח, אל הקנטינה השוויונית לכולם ובעיקר - אל המדים הכתומים, סיוט הבלהות הכי גדול שלו ככל הנראה (עיין ערך קצב), כבוד השופט דוד רוזן הראה בדיוק מאיזה חומר הוא עשוי ולא התרגש ממסע הלחצים הסמוי שהופעל עליו ושלח את המושחת מספר אחד בתולדות המדינה לכלא, ועליו נרחיב בפיסקה הבאה.

הסטירה הכואבת

אהוד אולמרט היה אדם מקושר מאד, אהוב ורצוי לרוב אחיו ששוכנים במפלצות התקשורת הישראלית, אולמרט היה בן בית בהרבה מן האולפנים ודפי העיתונים, והכוונה מהצד החיובי בשבילו, מיטב העיתונאים הבכירים בישראל נמנים על חוג מכריו ואוהביו, וזאת בדיוק הסיבה שבידיעות אחרונות, לדוגמא, בחרו לערוך את השער של יום המחרת לגזר הדין בצורה הבאה: ״בוגד?״, כן, מילה אחת בענק התנוססה על שער העיתון שפעם היה של המדינה, למי שעדיין לא הבין השער היה כל כולו נגד השופט דוד רוזן שאמר בגזר הדין שמעשיו של אולמרט הם בבחינת בגידה באמון הציבור, אבל בידיעות אחרונות בחרו לתקוף את השופט בצורה דמגוגית וזולה ולקחת רק את המילה ״בוגד״ ובכך לטעת בראש הקורא הממוצע את המחשבה שהשופט שונא את אולמרט אישית ולא פעל מתוך שיקול נכון, וכי לא הייתם חושבים גם כך? כי הרי מה קשורה המילה בוגד לאדם שמעל בעבירות כלכליות? את זה הבינו טוב מאד בידיעות אחרונות וניצלו בצורה מבישה את מילות גזר הדין כדי לתקוף את השופט רוזן, ועל אולמרט? כן, וודאי שהם כתבו, איפה? לא בשער... לא... רק בעמודים הפנימיים וגם שם בעדינות של מנתח עיניים מקצועי... וזה רק לגבי העיתון הסרוח של המדינה, תבדקו מה קרה בערוץ 2, הבית של אולמרט, רוני בר און הובהל בדחיפות להגן על שמו ״הטוב״ של אולמרט וצווח בשידור חי על כמה שהשופט מגזים וטועה ובכלל אינו רואי לשפוט את אולמרט וכו׳, אגב, הייתי ממליץ לחוקרי המשטרה לבדוק את דבריו של בר און בחשד להכפשה וזלזול והוצאת דיבה.

הפדופיל והחלאה

עמוס עוז אמר בסוף השבוע שעבר שנערי הגבעות הינם ניאו-נאצים, ככה, פשוט וקל החליט הסופר הידוע להשתמש במילים הקשות ביותר נגד יהודים שמיישבים את ארץ ישראל, עמוס עוז כנראה לא יודע מה באמת היה בשואה הארורה שהוא בוחר להשוות בצורה כה מזעזעת את נוער הגבעות לחיות האדם הגרמניים כי אם עוז כן יודע מה היה בימי הדם לפני 70 שנה אני חושב שעונשו הראוי והיחיד הוא מוות בתאי הגזים המוקריים באושוויץ, עמוס עוז, אתה טינופת מהלכת על שניים, חלאה מעוררת בחילה ותחושת קבס עולה בי בכל פעם שאני נתקל בפניך ברשת, מקומך בגיהנום הבוער והחם ביותר, ולו רק על כך שכינת את חלוצי הארץ בתואר הזה כשברקע עדיין חיים בישראל אלפי ניצולים שיודעים טוב מאד מיהם הנאצים.

אבל זה לא הכל, בדרך כלל נהוג להגיד על בן שיצא כמו אביו את המשפט ״התפוח לא נפל רחוק מן העץ״, לא כך במקרה עמוס עוז ובנו, עליהם אני אומר ״התפוח בכלל לא נפל״, בנו של עוז, כן כן, אותו אחד שבדיוק לפני שנה אמר שהוא נמשך לילדות בנות שבע כשהוא רואה אותם בפארקים בהם הוא מטייל, הוא שלח השבוע חיזוק לדבריו של אביו, וכך הוא אמר: ״אבא דייק מאד כשאמר שנערי הגבעות הינם ניאו נאצים, אבל צה״ל גרוע יותר״ הבנתם? הבנתם??? את זה אמר בנאדם שמחזיק באזרחות ישראלית ומהלך חופשי במדינת ישראל! אני לא אוסיף כאן יותר, משאיר אתכם להמשיך לחשוב לבד על הדברים הבלתי נתפסים!

נקודה לפיצוח:

כמו פטריות אחרי הגשם כך צצו להם השבוע לאחר גזר הדין של אלמרט עשרות סטטוסים בפייסבוק של מיטב חככ״י הבית (חברי הכנסת) על כך שזהו ״יום שחור ועצוב למדינה שנצרכה לשלוח אל הכלא ראש ממשלה לשעבר״, נכון, אין חולק על כך שזהו יום מביש ומשפיל עבורנו, בעיני עצמו וקל וחומר בעיני העולם, בדיוק 24 שעות אחרכך עלו כוחות משטרה וכדומה בציוויו של בית המשפט לעקור מספר ישובים בלב הארץ (יהודה ושומרון, ״שטחים״ בלעז) עילת הגירוש, ההרס והעקירה הייתה כמובן, כמו תמיד, בניה בלתי חוקית או טענות לבעלות פלסטינאית פרטית על הקרקע, מוזר היה לי לראות את עמודי הפייסבוק של החכי״ם דוממים, האם זהו לא יום שיור למדינת ישראל? למדינה שמעלמת ממאות הבתים הבלתי חוקיים בעליל שפרוסים לאורך קטעים ארוכים לצד כביש שש בדרך לצפון הארץ?!... כלומר, כשערבי בונה -ולא חדר קטן ועלוב, אלא טירה של ממש- במזרח ירושלים ללא אף היתר או אישור זה בסדר אבל כשיהודי מתיישב בנקודה שכוחת אל ביהודה ושומרון מתוך אידאולוגיה אמיתית - זו עבירה פלילית חמורה הגוררת תכף ומיד מעצרים ברוטלים והריסת המבנים?! היכן הם כל הפריצים היושבים בבית הנבחרים ? למה נדם קולם ולא נראו אותם הסטטוסים שרשמו הם רק יממה קודם לכן? האם יום כזה שבו מפונים עשרות משפחות - זהו לא יום שחור ועצוב עם תעודת עניות למדינה האוכלת יושביה?

צימוקים לשבת:

1. 1 בדצמבר 2003, טקס אזכרה לדוד בן גורין, ראש הממשלה נואם על הצורך בוויתור על חזון ארץ ישראל השלימה, שש שנים לאחר מכן הוא מתפטר עקב הפרשיות שכעת שולחות אותו ל... שש שנים בכלא.

2. תזכירו לי מתי תלמידי החינוך הכללי חוזרים מהחופש הגדול? רגע, תזכירו לי מתי נקבע תאריך הכליאה של אהוד אולמרט? (התשובה לשניהם - 1 בספטמבר;)

3. שאלה: מתי היה יום שחור יותר, כאשר אולמרט נשלח לכלא או בכלל כשהוא כבר נבחר לראשות הממשלה?...

4. יותר מדי שרים, חכי״ם, נשיא ועכשיו גם ראש ממשלה הולכים אל הכלא, לא יותר פשוט לבנות סביב משכן הכנסת חומה בצורה וסוהרים?

שבת שלום!

הערות, הארות וכדומה יתקבלו בברכה, ניתן לשלוח בהודעת פייסבוק ל״יוסי דוידוב דוידוב״

טור שישי / יוסי דוידוב

׳דוד הנחלוואי׳ שהשבוע נכלא, חגיגות העצמאות למדינת ישראל, קבר דוד המלך – החרפה, וגם – מה קורה בבית שהעטרה בו כבר נבלה וייבשה לה… טורו של יוסי דוידוב עם סיכום אירועי השבוע ממבט אחר, חד ומרתק.

ח׳ באייר ה׳תשע״ד

דרוש ספק אזיקונים לצה״ל.

אין צורך אמיתי לספר לך, הקורא, את הסיפור המסתתר מאחורי צמד המילים ״דוד הנחלוואי״, כל ילד וילדה ישננו באוזנייך את מעשיית חייל הנח״ל שגררה את מחאת החיילים הגדולה בתולדות מדינת ישראל, ובכל זאת, למען הזיכרון הטוב של כולנו ובפרט לאלו ששמעו על המעשה אך לא צפו בסרטון עצמו: חייל נח״ל בשם דוד אדמוב שהוצב בקו חברון נקלע לעימות מכוון ופרובוקטיבי מצד מספר ערבים תושבי חברון, כשהעניינים התחממו מצא לנכון (ובצדק) החייל לדרוך את נשקו אל עבר התוקפים אל מנת ליצור הרתעה שכצפוי הועילה.

לכאורה סיפור שגרתי, עוד אחד מני אלף תקריות שמתרחשות בכל יום בגזרה הרותחת הזו, אך דא עקא שכאשר התפרסם הסרטון על ידי פעילי שמאל שדרך קבע שורצים כאורחים בלתי רצויים בחברון - לא זכה החייל לכתף תומכת מהממונים עליו, הם התייחסו אליו כאל הילד הרע ששפך את קערת החלב והרס את המסיבה... במקום שיוענק לו צל״ש על המעשה בתוספת נזיפה על כך שלא סיים את הפעולה כראוי (רוצה לומר - ירי רגליים על הערבים מכיוון שאחד מהם הגיע עם אגרופן) במקום זאת דוד ננזף ונאמר לו שיתוחקר וככל הנראה ייענש על העניין.

מהם הוא לא קיבל את הדבר הכי טבעי שהיה צריך לקבל אבל ממאות אלפי חיילים ואזרחים הוא קיבל גם קיבל, חצי מדינה נעמדה מאחוריו ותמכה ותומכת בו, השבוע הוא נכלא לתקופה של 20 יום, לא, אין קשר בין הכליאה העכשווית למקרה בחברון אך כשיצא מן הכלא הוא יישפט גם על זה, המסקנה העצובה העולה מהמקרה הזה היא שמעתה ואילך כל חייל אשר יתקל במחבל המבקש את רעת נפשו וכדומה - יחשוב עשרות פעמים טרם יניע אצבע כלשהיא, חייל יחשוש לעשות את המוטל עליו ולייצר את ההרתעה שכה טבעית ומתבקשת שתיווצר, וכי למה לו? בשביל מה? כדי שיכנס לכלא בעקבות כך?... זאת אשר פתחתי וכתבתי - בואו נקנה לכל חייל אזיקונים ולפני כל סיור/שמירה/מארב וכו׳ - יעטה החייל אזיקון על כל יד ובא לציון גואל...

בת 66 כמו בת 20.

נכון, יש לנו עוד המון מה לתקן במדינת ישראל, החינוך הלוקה בחסר, המתינות האומללה שאנו נוהגים בה כלפי אויבינו, יוקר המחיה, הדיור ועוד ועוד הררים של תיקים פתוחים שעדיין לא סגרנו, אבל יום אחד בשנה, לפחות יום אחד, מן הרואי שנשתה סוף סוף גם את חצי הכוס המלאה ונביט בדברים הטובים שהצמחנו כאן, חקלאות, טכנולוגיה, תעשייה, יצוא וגם יבוא, צבא שבעזרת האל שומר על גבולות הארץ מפני חורשי רעה, ומעל לכל - עצמאות, עצמאות לצעידה ברחוב כשאינך צריך לחשוש להוציא ציציותיך החוצה, לעטור התפילין בגאון בדרך לבית הכנסת מבלי לפחד שגוי כלשהוא יתנכל אלייך, יש לנו ארץ, יש לנו גם מדינה והיא תנצח, בואו נשים רגע בצד את כל המחלוקות על ציונות וכדומה, פשוט נבין שלפני הכל יש בית שלאחר 2000 שנות גלות הצלחנו לבנות.

דוד המלך - החרפה.

אמש צעדתי בירושלים, ראיתי מרחוק את מקום קבורתו של איש התהילים, מלכם של בני ישראל, דוד המלך, ולפתע צד את עיני מחזה משפיל וכאוב - על מתחם הקבר התנוסס דגלה של מדינת הוותיקן הלא היא מדינת האם של הנצרות ומושב בכירה הוא האפיפיור, כן, קראתם נכון, ממשלת ישראל התקפלה ולמרות המחאה והלחץ העצום שהופעל מצד נאמני הארץ - מתחם הקבר עבר בעלות ומעתה וואילך הוותיקן הנוצרי הוא אשר ישלוט במקום, אין מילים שבאמת מצליחות לתאר את הכאב שחש כל יהודי שאכפת לו לנוכח החרפה המזעזעת הזו, רבי עקיבא אמר שועלים הילכו בו על מקום המקדש אך בגירסה המודרנית היינו מוספים גם את קברו של הסמל הכי גדול שקיים ליהדות. דוד המלך.

ש״ס ש״סועה.

משהו לא טוב עובר במפלגה שפעם עמלה להחזיר עטרה ליושנה, מרן זכר צדיק וקדוש לברכה הסתלק לבית עולמו ונראה שאיתו הסתלקו גם מיטה הערכים עליהם נבנתה ש״ס, מישהו בכלל שמע או ראה כותרת העוסקת בש״ס שלא קשורה לריב ומדון? ש״ס שוקעת מיום ליום בעומקה של ביצה מגעילה ומכוערת, ימי התפארה של חסד, מעשים טובים, דאגה לזולת ולתורה התחלפו בסיכסוכים פנימיים וחיצוניים מצד גורמים שונים כאשר בכל הסלט הזה מעורבים מיטב רבני הבית וחכי״ה, ההוא אמר ככה זה אמר ככה, פלוני הדליף שפלמוני מתכנן קאבמק יחד עם אלמוני ששיתף בסוד את ההוא שרץ לזה וכו וכו וכו אין לדבר סוף, האם המנדטים שהעונקו לחברי הכנסת של ש״ס הנוכחית ניתנו להם כדי שיקיימו תוכנית בידור מתמשכת וטלנובלה סוערת לבוחרים? או בשביל שהם הם - שלוחי הציבור יעשו מלאכתם נאמנה וישאירו את האגו ומלחמות השררה בצד? זמן לחשבון נפש. האמת הזמן היה כבר מזמן. אך לעולם לא מאוחר.

נקודה לפיצוח:

בתחנת גלי אש״ף או בשמה המקורי ״גלי צה״ל״ נאמרו ביום העצמאות דברי נאצה ליגלוג ולעג על המגזר החרדי, לא נביא כאן ציטוטים מאוסף האשפה שנאמרה מעל גלי האתר המזוהם הזה, נשאלת השאלה, מה לדעתכם היה קורה אילו היו הדברים נאמרים על מגזר אחר במדינה, נגיד למשל, סתם זורק רעיון מקרי - הערבים? או הרוסים? אתיופים, נכים, בדואים, צ׳רקסים דרוזים וכו וכו וכו... מה אז היה קורה? האם גם אז מנבל הפה היה נשאר בתפקידו כאילו כלום והדברים היו עוברים לסדר היום כפי שקרה כעת? לא... קשה לי להאמין...

צימוקים לשבת:

1. במערכת הצהלי״ת פרסמו שינקטו בהליכי ענישה כנגד אלפי החיילים שפרסמו את תמיכתם ברשת למען דוד הנחלאי, חה חה ושוב פעם חה.

2. ל אותם צלמים שתרים בשעה הצפירה אחר חרדים שלא עומדים - מעניין אותי לדעת איך הם מצלמים זאת, בעמידת דום זקופה עם רגליים צמודות? לא... לא נראה לי...

3. חברי הכנסת הערביים קיימו ביום העצמאות הפגנה אלימה נגד החגיגות באזור צומת גולני - אולי נזדוק אותם אחת ולתמיד אל הגבול הסורי על מנת להזכיר להם מהי דמוקרטיה אמיתית?

שבת שלום!

להערות והארות ניתן לשלוח הודעת פייסבוק אל ״יוסי דוידוב דוידוב״

טור שישי / יוסי דוידוב

אצל הרוסים היה נהוג (ואם לומר את האמת אז גם היום נותרו שיירים מן המנהג) לעשות במצבים מאד מסוימים את מה שאנו מכנים ״הרולטה הרוסית״, ומה היא אותה רולטה? במילים פשוטות: הימור על החיים, לוקחים אקדח תוף, ממלאים כדור או שניים לכל היותר בחורים (מתוך חמישה-שישה חורים), מסובבים את התוף על מנת שלא ידע היורה היכן החורים עם הכדורים, מכוונים לרקה ו… כן, יורים. חישוב פשוט מסביר לנו שאם מתוך חמישה שישה חורים שניים טעונים בכדור הווי אומר שההימור על החיים הינו בממוצע 20-30%, זוהי הרולטה. סיכום השבוע מזווית אחרת ומרתקת עם יוסי דוידוב

כ״ד בניסן ה׳תשע״ד

אבו מאזן אנד חמאס:

השבוע נוכחנו לראות שוב את הבדיחה הממוחזרת הקרויה ״הסכם פיוס הסטורי״, אבו מאזן יו״ר הרשות וממשלת חמאס חתמו על ״סולחה״ נוספת בפעם המי יודע כמה, חיוכים לכל עבר (שמסתירים שיניים טורפות), לחיצות ידיים (ידיים שמוכנות לקרוע את היריב מעזה), קריצות (מזויפות) ומעל לכל אווירה שמרחפת עם הרבה חוסר אמון.

תמהני מאד למה קפצו כל הח"כים ובראשם ראש הממשלה עם הצהרות בדבר קריסה טוטאלית של המשא ומתן (שבמאמר המוסגר רק אומר שמהתחלה היה מיותר לחלוטין) וכו׳ וכו׳... וכי יש הבדל מיוחד כלשהוא בין פת״ח לחמאס בכל מה שנוגע למדינת וארץ ישראל? זו נבלה וזו טריפה ושניהם כחד המה. ברגע שאתה קופץ כנשוך נחש ממראה הפיוס המגוחך כשלעצמו - אתה בעצם מודה בעקיפין בכך שאתה מכיר בהבדל בין חמאס לפת״ח, וכי פת״ח פחות שונאים אותנו? אז זה שהם -כרגע- אולי לא שולחים לעברנו קאסמים וכדומה, זה רק מכיוון שאין להם את היכולת, כל אחד מתוך תוכם חפץ במותנו ובהשמדתנו בדיוק כמו שחמאס משתוקק לכך, שני ההבדלים היחידים בינהם הם שלזה קוראים פת״ח ולזה קוראים חמאס, ועוד הבדל, שהוא יושב בצוואר שלנו והוא יושב במותן... ותו לא.

לאור הדברים הנ״ל, אין מה להתרגש מה״פיוס ההסטורי״, גם מכיוון שההבדלים ביניהם בטלים בשישים, וגם בגלל שאבו מאזן לא באמת תכנן אי פעם שלום עם ישראל, וזה מיועד בעיקר לתמימי הדעת שחושבים שצריך ושיש עם מי לעשות שלום...

הרולטה הרוסית:

בתוך כל בלאגן וסאגת המשא ומתן שנכשל והתפוצץ שכחנו כמה דברים ״זניחים״, לא משהו רציני... סתם, איזה כמה עשרות משפחות שכולות שהפצעים בליבם נפערו שוב בעקבות המשא ומתן, זהו לא יותר מזה... ועכשיו ברצינות, שמתם לב איך (שוב) ירינו לעצמנו ברגל, או יותר נכון בראש?

ישראל והרשות בתיווך הדוד סם מאמריקה סיכמו לפני שנה על תחילת משא ומתן, אך דא עקא, אי אפשר הרי להגיע לשולחן ללא מתנה או מתנות... אז שוב מדינת ישראל נכנעה לסחטנות הפלסטינית והסכימה לשחרר בארבע חלקים 104 רוצחים, מחבלים ארורים, ללא שום תמורה כלשהיא כידוע לכולנו, אך ורק בעבור זה שהפלסטינים יסכימו בכלל להגיע לשולחן המו״מ.

אני כבר כתבתי אז בהתחלה, עוד טרם ביצוע הפעימה הראשונה, שכל מטרתו של אבו מאזן ימ״ש הינה אחת ויחידה: לקנות את הרחוב הפלסטיני על ידי שחרור מחבלים ובכך להצטייר כגיבור לאומי וככזה שדואג לרווחתם של הציבור הערבי. וזה בדיוק מה שקרה, שלוש מתוך ארבע פעימות בוצעו, אבו מאזן קיבל את שלו ועשה את מה שהוא יודע לעשות - לפוצץ מו"מים.

אינני כואב כלל וכלל על כישלון השיחות, אדרבה, אני שמח וצוהל לנוכח ההתרחשויות, אך כואב לי ומעצבן אותי ביותר ההתנהלות העיוורת של אלו האמורים להנהיג את המדינה ולדאוג לה - ולא לאויב, רבים וטובים התריעו בפני נתניהו שלא ישחרר את המחבלים כי הם ידעו שזה לחינם - אך ביבי אטם אוזניו משמוע, עצם עינייו מלראות ושוב פתח את הפצעים הישנים. חבל.

פרות הביאושים של הציבור החילוני:

מסדר יציאה, הרס״ר עובר על חי״ת הטירונים, בין עשרות החיילים במחלקה עומד גם החייל יפתח גרידי, הוא חייל ממושמע, עובר בלי בעיות את המסדר, עכשיו הוא כבר בדרכו לבית, הנה הוא פותח את הדלת ומתחבק עם המשפחה שכל כך גאה בלוחם גולני שהתגייס ממש עכשיו, יפתח אוסף את החברים בליל החג, הם יוצאים לבלות, לפרוק קצת את לחץ האימון המתקדם שהם נמצאים בו בבסיס, כולם קרביים, סלתה ושמנה של המערכת, בני טובים כמו שאוהבים להגדיר, ילדים טובים שמכות וסכינים הם ראו רק בסרטים עם החבר׳ה בקולנוע, החבורה יוצאת למועדון ״השש״ ברעננה.

האלכוהול זורם, החבורה מן הסתם דאגה מבעוד מועד לנהג תורן כנצרך, אבל לשכפצי״ם הם לא דאגו, וכי למה להם? הם אינם בפעילות בגדר המערכת או במעצר מבוקשים באיו״ש... אבל הם שכחו שהם במקום מסוכן לא פחות, מועדוני מדינת ישראל הזוועתיים.

אוסף צעירים מרצחים שתרו בעינייהם אחר צעירות במועדון הבחינו בידידתו של יפתח, היא לא נענתה לחיזורים הלא רומנטיים בעליל ומשם הדרך לרצח הייתה קצרה.

המאבטחים האדיוטים שלא ברור מה עבר בראשם החלול הוציאו את שני החבורות אל מחוץ למועדון, יפתח, שלא היה מעורב פיזית בקטטה, נפל מתבוסס בדמו.

נשימות אחרונות, כמויות של דם שניגרות על האספלט המזוהם באחורי המועדון, המוזיקה הרועשת יחד עם הבאסים העוצמתיים עדיין מנגנים ברקע, כשבתווך עשרות צעירים וצעירות נמלטים מהזירה, מותו נקבע.

מיום ליום אנו נוכחים לראות את תוצאות פירות הבאושים שנוצרים בחינוך הכללי, החילוני, נכון, לא כולם ככה, אבל הלך הרוח בהחלט כבר מזמן נהייה זול, מתירני, חסר ערך ולוקה בחסר מטורף בכל מה שקשור לזולת, מקרה יפתח גרידי הוא שוב תמרור אזהרה מפני החינוך הקלוקל שמיום ליום תופס חזקה את הילדים של הדור הבא.

נקודה לפיצוח:

שמתי לב למשהו מדהים שהתרחש בכמעט כל כלי התקשורת הישראלים, לפני מספר שבועות הזמינו קבוצת סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב - בעלי ניחוחות בוגדניים- מחבל ערבי שהיה כלוא בעבר בישראל, הם מצאו לנכון להזמין את הטרוריסט לשאת הרצאה בפני תלמידי האוניברסיטה (!)

העניין דווח בכלי התקשורת במילים עדינות וכמובן ללא ההדגשה המתבקשת מאליו שמדובר במחבל, גם ערוץ 2 ומקבילו העשירי, אתרי החדשות המובילים וכדומה הסתפקו במכוון בתואר התמים ״אסיר לשעבר״, הבנתם? גופי התקשורת התגייסו בעקיפין לטובת קבוצת הסטודנטים המזמינים.

אך דא עקא שבארץ ישראל נותרו עוד אנשים שאכפת להם, התארגנו קבוצת אנשים להפגנה שנערכה יום קודם התאריך המיועד להרצאה, הגענו למקום יחד אם אנשי ״אם תרצו״, הארגון הימני, הפגנה מכובדת בהחלט, והנה, הנהלת האוניברסיטה הודיעה כי משיקולי שמירת הסדר הציבורי ומתוך רצון לא להלהיט את הרוחות - הרצאתו של המחבל בוטלה. אגב במאמר המוסגר זו ההזדמנות להגיד תודה לכל מי שהגיע להפגין ולתמוך.

ולעצם הנקודה, מרגע שנודע דבר ביטולה של ההרצאה קרה משהו מעניין בדיווחים על העניין בתקשורת, המילה אסיר התחלפה במילה ״מחבל״, כן כן, אתם קוראים נכון, והאיך קרה הדבר? הרי אף אחד לא חושד בערוץ 2 או באתר ״וואלה״ בימניות יתר...

הסיבה לכך פשוטה מאד, מרגע שמטרתם לא הוגשמה וההרצאה בוטלה הבינו כרישי התקשורת לאן נושבות הרוחות ולמען הרייטינג הם הסכימו לכנות את אותו אחד שהיה עד לפני רגע ״אסיר״ - בתואר הנכון ״מחבל״, צבועים, כתמיד.

צימוקים לשבת:

1. לעיתים אני מרגיש שממשלת נתניהו נשלטת על ידי שחקני הרכש החדשים לפיד אנד ביבי, שמתם לב כמה פעמים איימו השניים בפירוק הקואליציה? המלך מת.

2. ואגב בנט, נפתלי מגלה מזה זמן כישרון שיווקי מדהים, מדהים עד כדי מחשבות שאולי בתחום זה הוא היה מצליח יותר מבמגרש הפוליטי... כנסו לערוץ היוטיוב של השר ותבינו במה דברים אמורים.

3. מי שלא ראה את פואד בן אליעזר במימונה בה התארח השבוע לא ראה כבוד כה גדול שחלק אי פעם בן אנוש לאוכל;) בתאבון.

בתאבון גם לכם ושבת שלום !

הערות, הארות והצעות ניתן לשלוח בהודעת פייסבוק ״יוסי דוידוב דוידוב״

"מגעיל" / יוסי דוידוב

כשנכנסתי השבוע למפלצת הנדל"ן הקרויה הולילנד, לשוחח קצת עם תחושות דרי המקום, צד את מבטי שלט קטן, הניצב למרגלות עשרות הקומות שמעליו, על כר דשא נעים למראה, וכך היה כתוב באותיות קידוש לבנה, אדום על גבי לבן: "הכניסה לבעלי חיים אסורה בהחלט, העבריין יוענש". "טור שישי" סיכום השבוע הפופולרי של יוסי דוידוב

ג׳ בניסן ה׳תשע״ד

פתיחה א':

כשנכנסתי השבוע למפלצת הנדל"ן הקרויה הולילנד, לשוחח קצת עם תחושות דרי המקום, צד את מבטי שלט קטן, הניצב למרגלות עשרות הקומות שמעליו, על כר דשא נעים למראה, וכך היה כתוב באותיות קידוש לבנה, אדום על גבי לבן: "הכניסה לבעלי חיים אסורה בהחלט, העבריין יוענש"

פתיחה ב':

שנים של קומבינות, שחיתות, וסירחון ציבורי שהחלו מהקומה השישית בכיכר ספרא, רוצה לומר – לשכת ראש עיריית ירושלים – הגיעו השבוע על קיצם בקומה השישית בבית המשפט המחוזי תל אביב, כמה מקורי...

טור שישי בסיומו של שבוע בו נחשף גודל השחור השולט במערכת הפוליטית בישראל, יוסי דוידוב בסיכום מזווית מרתקת ואחרת.

אולם 606, ת"א.

"כל הנאשמים נוכחים?" הרעים השופט דוד רוזן בקולו בפתח הדיון, התביעה השיבה בחיוב לאחר סקירה מהירה על פני האולם שהיה צר מלהכיל, אחרוני הכתבים והצלמים נדחפו אל מאחורי הדלת ומשפט השחיתות הגדול בתולדות המדינה – הן בבאושו והן מאוסף הבכירים אשר "כיכבו" בו – יצא אל הדרך.    כבר מהדקות הראשונות הבינו כולם שהערכה הגורפת והרווחת שאמרה שהשופט רוזן ידחה את הכרעת הדין בעקבות ההתפתחויות החדשות לאור עסקת הטיעון שחתמה ראש לשכת אהוד אלומרט בעשורים האחרונים, שולה זקן, ויפתח את המשפט מחדש – קרסה ונפוצה אל הרוח, טובי המשפטנים נותרו עם הלשון בחוץ, למעט אי אלו בודדים בתקשורת (אמנון אברמוביץ', ערוץ 2, למשל) שניחשו נכונה את אשר יחליט השופט – הרוב המוחץ שליהגו בימים שטרם המשפט כיודעי דבר – טעו.  השופט החליט להתעלם , באופן זמני, מעסקת הטיעון וחתם באופן סופי את הפרשה שליוותה בשנים האחרונות את המדינה, וקל זה לא היה, הרכילאים שישבו בין עשרות משתתפי הדיון וסימסו במרץ אחר כל משפט של השופט אל גופי התקשורת בחוץ, ידעו לספר שאולמרט –שבדרך כלל איש חזק ושחקן "הכל כרגיל" מעולה- הוכה תדהמה לנוכח המילים הקשות שהטיח בו השופט, הלובן השתלט על פניו והוא מיהר לאחוז בידית ספסל הנאשמים, ורוזן לא חסך בחריפות הביקורת, "שיקר במצח נחושה בבית המשפט", "היתמם וניסה להתנער מהיכרותו עם עד המדינה ז"ל תוך השחרת דמותו של האחרון וביזויו בבית המשפט" ועוד ועוד מילים נחרצות שלא הותירו אף מקום לפרשנות, אהוד אולמרט הבין כי חייו הציבוריים הגיעו אל קיצם, הם הגיעו האמת כבר ממזמן, אך כעת גם אלו שעדיין דבקו בו והאמינו באיש – התרחקו כמאש, עיין ערך יאיר לפיד וציפי לבני שנדם קולם מני יום שני. שעתיים, שעתיים של הקראת תקציר הכרעת הדין שנפרס במקור על פני 700 עמודים – הסתיימו, השופט מיהר לעזוב את אולם המשפט, לאחר דקות ארוכות נצפה אהוד אולמרט כשהוא ממהר לדלת הצדדית שתוביל אותו בדרך הסטרילית מגופי התקשורת אל השיירה שמחכה בחוץ בליווי מאבטחיו ויועץ התקשורת שלו.

האיש.

"בכל אותה עת (כהונתי) נאלצתי להתגונן מפני התקפות בלתי פוסקות של לוחמי צדק מטעם עצמם שחיפשו להדיח אותי מתפקידי כשהמטרה מקדשת את כל האמצעים. (...) מי שמטיפים לי מוסר על זה היום יאלצו יום אחד להתמודד עם האמת כפי שתצוף ותעלה מול פניהם, הם יודעים זאת היטב"  (אהוד אולמרט, מתוך נאום ההתפטרות בשנת 2008)

אההה, חחח, חה חה ושוב פעם חה,  אלא מה? האיך הצחוק לא יעלה על שפתי כל השומע זאת החל מיום שני האחרון? א"א, כשעוד שמו היה אסור לפרסום בימי ראשית הפרשה, לא חשש לתקוף את התביעה והפרקליטות כאשר בתוך תוכו ידע טוב מאד שפושע הוא ושמעל באמון הציבור שהוענק לו, "אולמרט אהב סיגרים יקרים, עטים ושעונים" אמר עליו משה טלנסקי בעדותו בבית המשפט, פוליטיקאים עשירים, וישנם לא מעטים כאלו, נחלקים לשני קבוצות, אלו שנכנסו לפוליטיקה עם רף חשבון בנק ממוצע ויצאו ממנה עם רף גבוה, ואלו שנכנסו לפוליטיקה עשירים בלאו הכי, אולמרט נמנה על הקבוצה הראשונה, אז נכון, לא את כל הונו הוא עשה באמצעות שוחד ושחיתות, אולמרט הינו איש עסקים מצליח מאד בארה"ב, ונואם בחסד עליון שמקבל על נאומיו סכומים עצומים, עיין בתחתית הטור, אבל משום מה –והשבוע זה קיבל חיזוק משמעותי מבית המשפט- הריח הנודף מהעושר הזה הינו רע מאד ומסריח לא פחות, צמד המילים 'הון-שלטון' מיד צף ועולה כשאתה מביט נכחה על המציאות החדשה שנוצרה השבוע או שבעצם לא חדשה, האיש ניהל בחכמה נדירה במשך שנותיו הציבוריות מערכה שלמה של "תן וקח", קומבינות מסועפות המסתרכות על גבי שנים רבות ואנשים רבים, תגידו, מישהו באמת יכול להגיד בקול רם שהוא הבין את כל כל פרטי הפרשה ומעשי השוחד? את כל נתיבי הכסף השחור ומספר המעורבים ההיקפי בפרשות הרבות כל כך? המציאות העצובה עולה על כל דמיון סופר עלילות, מוכשר ככל שיהיה, אז האיש ילך לכלא, אל מאחורי סורג ובריח, אבל עם מה אנו נשארים? עם עוד "ווי" ברשימת "ההישגים" שלנו, נשיא כבר הכנסנו, ועכשיו גם ראש ממשלה, לך לך אדם מושחת ושפל, הכתמת לא רק את עצמך, אתה עכשיו לא מעניין, הכתמת את כולנו, שפכת קיתון ביבים על אזרחי המדינה שנתנו את אמונם בך כעדר שיות תמימות ההולכות אחר הרועה. הבוז לך, איש דוחה.

האישה.

"האיש לו היא סגדה, נאמנות חסרת גבולות" (השופט דוד רוזן, מתוך פסק הדין)

שולה זקן הצליחה ליצור –אצלי בכל אופן- לאורך כל תקופת המשפט בשנים האחרונות את התחושה התמימה שהיא סך הכל הייתה עוברת אורח שנקלעה לסרט רע, ושבכלל, היא קורבן מסכן שלא ברור מה רוצים ממנה... מזכירה ירושלמית נחמדה שרק עושה מה שאומרים לה ללא שאלות מיותרות.  אך לא כך הם פני הדברים כידוע, תראו, הרגשות כלפיה חצויים, מצד אחד, כמובן, הבוז הגלוי לנוכח חלקה בפרשה ובחישת הידיים שהיא נטלה בו חלק נכבד מאד, מצד שני... חמלה מסוימת כאשר אתה מבין שלפנינו עומדת אישה לא חכמה בעליל, חכו, אל תקפצו, היא חכמה איפה שצריך, כמעט, כי כשמסתכלים על ההתפתחויות האחרונות טרם הכרעת הדין, מבינים ששולה התעוררה ופקחה את עיניה באיחור ניכר שכעת יעלה לה במאסר בפועל ככל הנראה, עיניים שהייתה אמורה לפקוח ממזמן ולא אחרי ארבעים שנה של שותפות לעבריין אהוד אלומרט, לקח לה זמן רב מאד לקלוט שאפילו בה שיחק ראש הממשלה לשעבר,  החזירי את התכשיטים שקיבלת, את הדירה, היהלומים ותמונות היוקרה שהוענקו לך כשוחד ומשוא פנים, אמצי בשני ידיים את הצעת השופט רוזן שאמר שיקל בך מאד בתנאי שתביאי ל"ניקוי אורוות" כהגדרתו, שלמי את חובך לחברה שיופחת בעקבות כך – והעלמי לחייך הפרטיים. לעולם לא נדע מה היה מאזן היושר אצלך, יותר עבריינית חכמה או פשוט נאמנה לבוס שלא תמיד שמה לב לקווים האדומים, וטוב לך שכך, תיהני מן הספק אך אל תחזרי לעולם לבמה הציבורית.

השאלות.

מדינת ישראל לא הוכתה בתדהמה מוחלטת כשאר הבנו שהנה ראש ממשלה לשעבר בדרכו אל הכלא, הייתה תדהמה, אך לא מוחלטת, והיא לא מוחלטת "בזכות" העבריין והנשיא לשעבר משה קצב, נשיא כבר הכנסנו אז כעת גם ראש ממשלה, יחי ההבדל, אולמרט מתוקף תפקידו לשעבר – זכאי לאבטחה צמודה במשך שבע שנים מיום סיום כהונתו כראש ממשלה, האיש נוסע בשיירות ומאובטח ברמה הגבוהה כמו שיודע השב"כ לתת. אולמרט נמנה על קבוצה מצומצמת מאד ואקסקלוסיבית  שמודעת למשל לקוד מזוודת האטום ולעוד אי אלו סודות מדינה שמורים וכמוסים ביותר, מה יהיה איתו בכלא? האם יכלא בתא יחיד? והלוא בידוד לא ייגזר עליו בגזר הדין. אז? האם שוב תתחדש הסצנה של לבישת המדים הכתומים או יותר נכון אי לבישתם כפי שקרה עם משה קצב? והולילנד, למה לא להוציא צו הריסה למפלצת הכיעור הזו שהשבוע בנוסף לכיעור החיצוני הפוגע בקו הירושלמי גם נוספו הכיעור והכתם של השחיתות הגדולה במדינה, וזה יישאר כך לעולמים, הרי מניתוח האישומים לבדם אתה כבר מבין שאילולא היו נעשים העבירות בהם הואשמו הנאשמים – פרויקט הולילנד לא היה יכול לקום מעולם!!! אתם קולטים? במילים אחרות, אם האנשים להם האמנו היו אכן מצדיקים את האמון ולא מועלים בקודש – היינו כולנו נהנים מקו רקיע ירושלמי נקי ויפה. נקי תרתי משמע. נכון הדיירים לא אשמים, אז אולי שאולמרט העשיר כקורח ושאר הנאשמים יפצו מכספם את הדיירים ויוחרב המקום לאלתר ללא השאר זכר ? חלומות בהקיץ...

צימוקים לשבת:

1. כשמשה קצב חגג את הרכבת ממשלתו החדשה של אהוד אולמרט בית הנשיא, מה הוא לחש לו באוזן? "אל תדאג אחי, אני אסדר לך את המזרן הנח" ?  חכו, יש המשך...

2. והשר לשעבר אברהם הירשזון, שגם הוא נכח באותו מעמד, (איזה קטע אה?) מה הוא חשב לעצמו? "משה יבוא לתא נעשה שמח" ?? חכו, יש המשך...

3. ובנזירי, ש... נכון, ניחשתם נכון, שגם נכח באותו מעמד, מה הוא חשב לעצמו? "בקטנה, אולמרט הרי לא סופר אותנו כאן בגודל השחיתות"

צימוק רקוב במיוחד:

האם כשכולם שם עמדו ויישרו עניבות, הם חייכו בגלל שהם ידעו שמסלול חייהם משותף מאד?  מ פ ח י ד.

הידעת:

בעבור כל הרצאה שמעניק (שהעניק יהיה יותר נכון לומר) אהוד אולמרט בחו"ל בפני וועידות חשובות וכדומה – הוא מקבל (קיבל יהיה יותר נכון לכתוב) בממוצע סך של 100 אלף ₪, נו אז מה? לכן אני לא אקח "קצת" שוחד? (יש לו מנה – רוצה מאתיים, חז"ל)

עובר על הטור ומתמלא בקבס, אבדה התמימות האחרונה בנציגים.

שבת שלום!

הערות, הארות וכדומה ניתן לשלוח בהודעת פייסבוק "יוסי דוידוב דוידוב"

טור שישי / יוסי דוידוב

בעבר, עוד לפני שקמו אי אלו ארגונים לזכויות החיות, היה ניסוי ידוע שהיו מבצעים חוקרים בכלבים, החוקרים האכזריים היו מכניסים כלב לכלוב בעל מרחב מצומצם ומפעילים מכות קצובות בכלב על ידי שוקר חשמלי, תוצאות הניסוי ברוב סוגי הכלבים היו אחידות, בתחילה היה הכלב קופץ ומשתולל מכל מכה ומכה אך לאחר זמן קצר "התייאש" והיה מתיישב על ארבע וסופג את המכות בדממה, ללא ניע וזיע. טור שישי, יוסי דוידוב בסיכום אירועי השבוע החולף ממבט מרתק ומזווית אחרת

י״ח באדר ב׳ ה׳תשע״ד

הסטירה הרביעית

ישנו ביטוי ידוע שנוהגים להשתמש בו כשנמאס עלינו מצב מסוים, "הגיעו מים עד נפש", רבים מכם לבטח עשו שימוש ויותר מפעם אחת במשפט הנפוץ הזה, גם אני, כבר הפכנו אותו בצוק העתים לנגיש/שמיש/חרוש עד מאד, למה בכלל אני מספר לכם על מושג שלא מחדש לכם מאומה...? הממשלה הנוכחית –כידוע לכם- החליטה והסכימה בתחילת מסעו של מופע הסאטירה הגדול במדינה, רוצה לומר – שיחות השלום, על כך שבמשך ארבע פעימות ישוחררו 104 מחבלים, כולם ללא יוצא מן הכלל עם דם טהורים וקדושים על הידיים, המחבלים כמובן לא משוחררים לחינם, סתם כך ללא קבלת תמורה כלשהיא, וכי אנחנו הרי לא פראיירים... הרוצחים שוחררו וישוחררו תמורת ההסכמה הנדירה של האויב הערבי לקיים איתנו שיחות משא ומתן ושמי יודע אולי אולי –רק אולי- גם יצא מהם הסכם שלום שאנחנו כל כך רוצים וחפצים בו על מנת לגור באהבה ואחווה, שלום ורעות עם שכנינו היקרים מפז, בני דודינו משכבר הימים, שהרי כבר כתב מי שכתב "וגר זאב עם כבש", על דגש שאנחנו הזאבים והם סך הכל הכבשים והשיות התמימות אשר לא יודעות את נפשם מפחד הכובש הישראלי הזר שנכנס ברגל גסה אל חייהם...

ועכשיו ברצינות, אתם הבנתם את זה? למעלה ממאה מחבלים אשר רצחו יהודים - שכל חטאם הסתכם בכך שהם יהודים בארץ ישראל -   משוחררים לחופשי, או ליתר דיוק משוחררים חזרה לטרור, רק מכיוון שהערבים הסכימו ברוב טובם לסבת סביב השולחן עימנו... אז שלוש פעימות של שחרור כבר היו לנו, בכל פעימה ופעימה שוחררו 26 טינופות חלאות המין האנושי (אם אפשר לכנות אותם אנוש), ובכל פעם מחדש אנו נוכחים לגלות שהמים כנראה לא הגיעו לנו עד נפש, וכי העובדה המובהקת שכל פעימה עוברת בשלום למעט אי אלו הפגנות שקטות שלא בדיוק מועילות למישהו לא מעידה על כך למעלה מכל ספק?

כעת, בעוד ימים ספורים, הפעימה הרביעית והאחרונה, אם היה חשוב לנו הכבוד הלאומי שלנו, כאב משפחות הנרצחים שרואות את רוצחי יקיריהם משוחררים עם חיוך של ניצחון על הפנים ותואר אקדמאי בידיים, ומעל לכל אם היה חשוב לנו להבהיר לאויב הערבי שלכלא הישראלי לא כדאי להיכנס – היינו עושים הכל על מנת שפעימות השחרור האלו לא יצאו לפועל, וכי מעלים אתם בדעתכם שבאם היו פורצות כאן מהומות סגנון יוון או ספרד בימי המחאה הכלכלית – השחרורים היו יוצאים לפועל? ברור שלא... אלא מה? אנחנו כנראה כמו הכלב של המחקרים – חוטפים את המכות ומתרגלים...

החרדים כמבחן

לפני שנים אחדות, ממש ממש לא מזמן, כשאריאל שרון הפנה את גבו לציבור החרדי בעניין הגיוס וחוק טל, הבטיחו כבר אז החכי"ם החרדים ש"אנחנו סיימנו עם הליכוד", מי שבגד לא יקבל את תמיכתנו שוב, כך הצהירו קבל עם ומיקרופון הנציגים במשכן, והנה, לא חלפו להם שנה- שנתיים והתברר שיש חדש תחת השמש וחרדים וליכוד ככל הנראה אחים מימים ימימה עוד מימי מעמד הר סיני...

למה אני מעלה באוב את הזיכרונות הללו?  לרבים מכם הקוראים החרדים הדברים אינם נעימים כלל וכלל לקריאה בטח שלא כשהעובדות אינם ניתנות להכחשה... בימים אלו  ההיסטוריה משחזרת עצמה ושוב מעמידה את הציבור הנכבד הזה בעין העדשה, שוב הליכוד חושף את פרצופו האמיתי ומראה בדיוק מי הם חבריו האמיתיים - לפיד ושאר מיני ירקות, שנאמר "אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה"...

אני כמובן מדבר בעניין הגיוס, ושלא תטעו חלילה אחי החרדים, אני עצמי כפי שכבר כתבתי כאן בעבר – בעד גיוסו של כל מי שאינו יושב באמת ובתמים ושוקד על התורה, אבל מנקודת מבטכם, לא שאלתם את עצמכם פעם האיך זה ששוב ושוב ממשלות ישראל מתירות לעצמם להכות בהשקפת עולמכם ללא כל חת? והרי שבעה נציגים לכם בכנסת, בהחלט כח פוליטי, ועוד לא דיברנו על האחדות שבביצוע מחאות וכדומה... אז למה? למה זה חוזר על עצמו למרות זאת? התשובה לכך לא נמצאת מעבר להרי החושך, היא טמונה במילה, בכבוד המילה, בזיכרון שאתם בוחרים לטשטש בכל פעם בשביל אינטרסים (גם אם הם אינטרסים טובים) עכשוויים, אם ראש הממשלה ביבי נתניהו היה יודע שבאם חוק הגיוס יעבור ויכנס לתוקף – אזי החרדים ימחקו אותו – הוא לא היה נותן לחוק לעבור... ולא צריך לספר לכם מיהו ביבי עם כוחו בזירה הפוליטית. אבל מה, הוא יודע שכמו שחזרתם לשרון כך גם תחזרו אליו בבחירות הבאות אז למה לו לחשוש ולפחד מחוסר בשותפים קואליציוניים עתידיים? נקודה למחשבה.

ש שמ שמע שמעו שמעון פרס!

אחחח... כמה שאני אוהב לכתוב על הבלתי נלאה הזה, בכל פעם שהמקלדת חשה בשימון (הטעות במקור) היא נמלאת בגיל ורננה, כי הרי מי לא אוהב את סבא פרס? איש חביב, נחמד, עתיק מאד ומלא הומור, הסבא האידאלי, שמעון כל כך מצחיק שביום הפורים דירושלים הוא חשף עוד אחד מהטריקים הידועים שלו, ומהו הטריק? ובשביל מה בכלל הטריק? נתחיל מהתחלה... פורים הגיע, בכל הארץ חוגגים את החג השמח בשנה על פי כל הדעות, רק בירושלים שבה כידוע חוגגים יום אחד אחרי כולם – העניינים עדין שקטים יחסית, אבל, כמו שלכל דבר ישנו בסוף סוף כלשהוא - כך גם על יום ראשון –י"ד באדר- הגיע הקץ, והנה אנו נכנסים ליום שני, ט"ו באדר, העיר ירושלים מתחילה את חגיגות הפורים הבלעדיות שלה, כל העיר צהלה ושמחה ובתוך כל הבלגן הזה מישהו הרגיש ששוכחים אותו, העיר גנבה לו את המקום... אז מה עושים? משחררים עוד משהו לאוויר והנה עפו טסו להם כל הבעיות הצידה ושוב יודע כל נער ויודעת כל נערה –אפילו בפורים!- מיהו שמעון פרס, אך כמה טוב ונעים.

מה הוא הפריח לאוויר? "אבו מאזן הינו פרטנר ראוי לשלום", כך ליהג, אההה... קשור מאד סבא שמעון, נכון? מאד מאד קשור לפורים, תהייה לנו בריא שמעון, אנו לא נשכח אותך גם יובל לאחר מותך, אתה הגחת לעולם עוד לפני הסטיקרים של נ נח נחמ וכו', אם יש מישהו יותר קדום מהערבים שאתה כה מעריץ – זה אתה ! אז נח בשלום על כיסאך שבבית הנשיא והנח לנו בשקט, וכי למה אתה מקבל תקציב של שישים מליון שקל בשנה? בדיוק בשבילך, כדי שתיקח – ותשב בשקט, וסליחה על התוקפנות אבל החתרן מספר אחד במזרח התיכון מוכיח שוב ושוב שהוא יעשה הכל על מנת להוכיח לערבים עד כמה אנו מוכנים להתכופף ולהאמין להם עד בלי די, מישהו אמר אוסלו?

צימוקים לשבת:

  1. 1.     די זה כבר לא מצחיק, מי שלקח את המטוס שיחזיר!
  1. 2.     בואינג שוקלת להפסיק את יצור מטוסי החמקן מדגם "בואינג 777"
  1. 3.     מעתה זה רשמי, כל ילד תשיעי בתל אביב – מסתנן, ומי הבעיה לשיטת בנט-לפיד? החרדים כמובן...

 

הידעת?

לפיד אינו מחזיק באף תואר העוסק בענייני כלכלה, ליתר הדיוק לפיד אינו מחזיק באף תואר, ליתר הדיוק המדויק ביותר – לפיד לא סיים בגרויות.

שבת שלום לכולכם 🙂

(הערות הארות וכדומה ניתן לשלוח בהודעת פייסבוק "יוסי דוידוב דוידוב)

טור שישי / יוסי דוידוב

הסיכום השבועי של יוסי דוידוב בקערת פיצוחים וגרעינים לכבוד חג הפורים, בתאבון

י״ב באדר ב׳ ה׳תשע״ד

פיסטוק.

פעם, ממש פעם, כשאני עוד לא הייתי בתכנון... ואתם, המבוגרים מביניכם, צעדתם לבית הספר עם קלמרי הג'ינס הנוסטלגים, הייתם רואים את המבוגרים יודעי כל, לכאורה, ממתיקים סוד האחד לרעהו על אודות משהו שהתרחש אי שם ובידם שביב מידע שאולי חושף לכם –הילדים- את התמונה הגדולה של הקצה של קצה החוט. אגלה לכם סוד לא כמוס כלל וכלל, לרוב, אותם "ממתיקי סוד" היו מאותו זן מבוגרים שאוהב לראות עיניים מעריצות של ילדים... מאלו שלא מקבלים את תשומת הלב הדרושה להם מעולמם הבוגר אז מנסים הם להרשים –אתכם הילדים- באי אלו תכסיסים, אחד מהם זהו התכסיס המוכר והוותיק של "אני יודע, ילד, כי אני מבוגר, אתה לא יודע - כי אתה עדיין קטן", לפעמים נלווה למשפט זה גם חיוך זעיר של התנשאות...

זאת אומרת, גם הם לא ידעו באמת יותר מדי, הם רק היו מלחששים האחד לשני: "קרה משהו..." והשני לא היה נותר חייב ומשיב לחברו: "אני יודע...", כי פעם, כשצה"ל היה יוצא להילחם באויבים ובאיומים הסובבים את הארץ – צה"ל היה משאיר את דו"צ (דובר צה"ל, הגוף התקשורתי של צה"ל) בבית, המשימות והמבצעים היו מבוצעות, הכח היה חוזר בשלום לבסיסיו ואו אז לאחר שנבדקו כל התוצאות המקצועיות וסוכמו והסתיימו התחקירים - היינו קוראים ידיעה ללא פירוט מיוחד או מורחב על כך שהנה, עוד מחבל הועבר לעולם שכולו גיהנום, עוד מפגע הושבת וכדומה, נכון, הזמנים המציאות והצרכים השתנו, אבל האם זה שבמבצע האחרון יצאו ללב ים חוץ מהלוחמים הגיבורים גם צוות שלם שלא היה מבייש מערכת הפקה של תוכנית ריאלטי זה נורמלי? אני מבין שחלק נכבד מן המטרה הוא קריעת המסכה מעל האירנים, חשיפת פרצופם האמיתי לעולם, אבל אולי נחצו הגבולות הנורמליים? מצלמות מכל זווית, תאורנים לצילום מושלם, אנשי סאונד ואף במאי שמיקם את כולם בנקודות האחרונות כשכל זה קורה כשהכח בכלל עדיין בלב ים הרחק הרחק מישראל – זה מוגזם! היכן הצניעות והבטחון לכח שאפיינו פעם את צה"ל? היום המבוגרים תולים עיניים בילדים שממתיקים את הסוד ביניהם...

קשיו

חמאס שוב הכניס את תושבי הדרום השבוע למקלטים. למעלה משישים טילים שנורו אל עבר ישראל בתוך פחות מ-24 שעות הביאו את המצב הרגיש והנפיץ בלאו הכי לנקודת רתיחה של ממש, ושוב אנו שומעים את הצלילים המוכרים ("לא נבליג", "לא נשתוק לחמאס" וכו'...) של אלו האמורים להגן ולו במעט על מאות אלפי אזרחים מסכנים ולא פחות מכך - להגן על תדמיתה של ישראל כילדת הכאפות של המזרח התיכון, כי הרי בואו נחשוב לרגע על המצב הקיים, שני צדדים למלחמה האינסופית הזו שמתרחשת כאן, חמאס וישראל, חמאס, שמפחדנותו העלובה מסתתר מאחורי אזרחים ויורה אל ישראל, וישראל, שמתוך התחשבות שאין לה אח ורע בעולם - נלחמת בחמאס בפינצטה.

נכון, אולי יש בזה משהו יפה מוסרית וייחודי בכך שצה"ל מנסה לטפל באיום העזתי בכפפות של משי, אבל אולי הגיע הזמן לשנות את כללי המשחק המשעמם והמסוכן הזה? שנים על גבי שנים מעידים מעל לכל ספק שזהו מצב שנח ואפילו נח מאד לחמאס, יורים על ישראל כמו הייתה ברווז במטווח וישר בורחים להסתתר במקומות שצה"ל לא יעיז לעולם לירות לשם, הרי מהיכן שואב חמאס את האומץ הדי גדול שהוא מפגין בכך שהוא יורה אל הדרום? (כי ברור לכל בר דעת וכל איש אשר שכל בקדקודו שישראל בכמה דקות מסוגלת למחוק את עזה, טכנית, יש את היכולת) מאיפה האומץ? התשובה לכך פשוטה להחריד, חמאס מבין שמדינת ישראל מפחדת פחד מוות מכל ציוץ אירופאי ומבט אמריקאי... חמאס גם מבין שלמרות שמבחינה צבאית ישראל חזקה ממנו פי כמה וכמה אבל בפועל, בשטח, ישראל לא תשתמש לעולם בכח הזה מפחד "מה יגידו", וזו הבעיה העצובה, מדינת ישראל מעדיפה שמיליון אזרחים יחיו במשך שנים בפחד יומיומי ולקבל בתמורה שקט תעשייתי מדומה מהעולם.

רק שדבר אחד ההנהגה בישראל שכחה, אותו עולם שאותו היא כל כך משתדלת לרצות עד כדי התבזות עצמית - אותו עולם במקרה של צורך להגן על אזרחיו - אינו נרתע לעשות זאת על הצד הטוב ביותר, אמריקה - אפגניסטן ועיראק הם רק שני דוגמאות קלאסיות, בריטניה - כנ"ל, רוסיה - גיאורגיה ואוקראינה. אז אולי הגיע הזמן כבר שנפסיק להיות יותר מדי "מוסריים" ונתחיל להיות מוסריים כלפי אזרחינו שזקוקים-וצריכים לקבל את השקט לו הם זכאים! במלחמה נהרגים אנשים ואם חמאס מסתתר מאוחרי אזרחים חפים מפשע - הם יהרגו, וברגע שהם יהרגו אחרים יבינו שאין להם כל תעודת ביטוח ואו אז חמאס יתמוטט כתוצאה ממרד פנימי ושנים של ירי יגיעו אל קיצן, מה גם שבמאמר המוסגר אני מרשה לעצמי לומר -ודי בביטחון- שגם האזרחים החפים מפשע לכאורה בעזה אינם שיות תמימות כלל וכלל ואל לנו להזיל דמעה מיותרת על אלו השמחים ברעתנו, וד"ל...

גרעיני אבטיח

האופזיציה השבוע מחתה בקולי קולות את מחאתה הלא תועלתית בעליל כנגד ההסכם בקואליציה לגבי ההצבעה על שלושת החוקים המרכזיים (משילות, גיוס ומשאל עם), עליהם נאמר - הכלבים נובחים והשיירה עוברת... למה הדבר דומה? לעובדה שהנה אנו מקבלים עוד הוכחה שאת המדינה מנהל אדם אחד וכל שאר 119 הנבחרים - הינם שחקני רכש של העם אשר נצבים שם לצורך "לראותם בלבד".

איילת שקד סיפרה השבוע לאחד מאנשי התקשורת שהיה בכנסת, שראש הממשלה לא קרא לה מאז נבחרה לכנסת - אף לא פעם אחת, מה, לא היה לכם אף שיחה אישית או פגישת עבודה כלשהיא? שואל האיש, לא, מאומה, עונה שקד. אתם קולטים? למעלה משנה עברה מאז הבחירות ויו"ר סיעה המרכיבה את הקואליציה לא פוגשת את הבוס שלה אפילו לא פעם אחת... איילת שקד היא יו"ר סיעת הבית היהודי למי שלא יודע, ואיך כל זה מתקשר לאופוזיציה? כששמעתי את שקד הבנתי שכמו שבכל כנסת ישנה אופוזיציה שיושבת ארבע שנים מאחור בבטלנות מרשימה וחוקית - כך גם בתוך הקואליציה עצמה ישנה עוד אופוזיציה ושבקיצור את הכל מנהל המלך ביבי, כפי שהגדיר אותו ה"טיים".

נקודה לפיצוח:

בבחירות החוזרות השבוע לראשות העיר בית שמש ניצח המועמד משה אובטבול שהיה ראש עיר גם קודם, הבחירות -למי שאינו בקי בפרטי הפארסה הזו- התקיימו שוב לאור החלטת בית המשפט שקבע שבבחירות הראשונות התבצעו זיופים, וכמה זיופים? כמה עשרות קולות, גם על פי בית המשפט, ובכמה קולות ניצח אבוטבול את כהן בבחירות אז? במאות קולות, והפעם? הפרש קולות גדל עוד יותר. רגע, גם לכם עולה תמיהה מוזרה? ואם לא עלתה אז הנה היא: אולי לחילונים בעיר קשה פשוט להשלים עם ניצחון חוקי של המגזר החרדי? נכון, היו זיופים וזה פסול ומכוער אבל שימו לב להפרש... אולי פשוט אותו קומץ עסקנים מהצד החילוני תפס טרמפ על כמה חסרי בינה בלשון המעטה מהצד החרדי שזייפו את הקולות ומזה הבין שיש לו סיכוי להעיף את החרדים מכס השליטה?

צימוקים לשבת:

1. חג פורים חג פורים חג גדול לחזאים, מטריות ומעילים - מה העניינים?! הבה נגילה...
2. לכבוד יום המעשים הטובים השבוע - עולם הפשע לא חיסל אף אחד.
3. איילת שקד, ביבי לא קרא לך לפגישה מאז תחילת הקדנציה? אל יאוש, גם אסתר המלכה חיכתה וחיכתה ובסוף זה קרה 😉

אוזן המן:
יאיר לפיד: "בני היקר, למה בחרת להתחפש השנה?"
בן: "לחרדי"
יאיר: "?????????"

שבת שלום וחג שמח!
(הערות, הארות וכדומה ניתן לשלוח בהודעת פייסבוק ל"יוסי דוידוב דוידוב")

החופש הגדול של חופש הביטוי / יוסי דוידוב

כאשר באים ונכנסים בשער יפו המפורסם שבירושלים, לכיוון העיר העתיקה בואכה השוק המוסלמי, ממש מצד שמאל של הכביש – ניתן להבחין בחצר קטנה ומגודרת בתוכה שני קברים עתיקים זה לצד זה, ומי הם האישיים הקבורים באמצע שום מקום כך? נחזור כמה מטרים אחורה, זה עתה עברתם דרך החומות העתיקות, אם תיירים אתם אשר פעם ראשונה נתקלים בחומה לבטח התפעלתם מן החומה המרשימה, אז זהו, גם הסולטאן שבנה את החומות הללו התפעל מהם, כל כך התפעם עד שלקח את שני האדריכלים ששכר על מנת להקימה והרגם, ולמה? כדי שלא יבנו לעוד עיר בעולם חומה שכזאת… טורו השבועי של יוסי דוידוב על אירועי השבוע החולף ממבט מושחז ומרתק

ד׳ באדר ב׳ ה׳תשע״ד

ללא הרף אנו שומעים חדשות לבקרים, על חשיבות המושג "חופש הביטוי", בחסות המושג הקדוש כל הגדרות ניתנים לפריצה, בחסות חופש הביטוי הפגיעה בביטחון המדינה – מותרת, שהרי מותר לח"כ טיבי "לדרוש בשלומו" של אסיר איקס או לשוחח על התקיפות שישראל מבצעת באופן לא רשמי מסיבות ברורות ובכך לפגוע בנקודות הרגישות ביותר של מערכת הביטחון שהרי מה זה כבר בטחון המדינה לעומת חילול המושג "חופש הביטוי" חס וחלילה לא עלינו?...

בתירוץ העלוב והנושן של חופש הביטוי תוכלו גם אתם לקיים בתוככי האוניברסיטה העברית שבירושלים "תערוכת אומנות" שכל יסודה הוא שלילת קיומו של צה"ל (קרה השבוע), תוכלו להשמיץ ללא חשש את גדולי האומה ההיסטוריים, תוכלו למלאות את פיכם בכל רחשי ליבכם ובכל תסבוכי מוחכם - לציבור הרחב, גם אם אלו רחשים מהולים בתובנות שלמדינת ישראל אין זכות קיום, למשל, ועוד ועוד מיטב דוגמאות הבית שקצרה היריעה מלהכיל ובעיקר מלסבול על הנייר.

אה... כמובן שכמו שלכל מבצע מדהים של מחסני חשמל ישנם אותיות קטנות – כך גם בנושא דנן. המושג הנ"ל שמשמש מטריה רחבה מאד, בדרך כלל, למבחר של רעיונות ופרצי חזיונות מעוותים של השמאל הישראלי, משום מה צר פתאום מלהכיל כשהמדובר הוא בנושאים בעלי גוון ימני/דתי, קחו למשל דוגמא, שאני למען הגילוי הנאות מעורב בה אישית, ישנה קבוצה של אנשים, ואני בתוכם, אשר מקפידים על כמעין תורנות קבועה של עליה לשידור באחת מתכניות הרדיו המרכזיות בישראל, השדרן הנו נתן זהבי ובמהלך תכניתו מוזמנים המאזינים לעלות לשידור ולהביע את דעותיהם, יש לציין שהשדרן כמובן מן הצד השמאלי-קיצוני של המפה ובדיוק בגלל זה הקמנו את הקבוצה הזאת כדי שהקול השפוי ישמע מדי פעם בין שאר ליהוגיו של השדרן הנ"ל...

אך דא עקא, בתקופה האחרונה מופעלת מערכת חסימה מתוכננת על ידי מפיקו הנאמן של השדרן, סהר פלסנר שמו, ומנין לי שזהו משהו מתוכנן דווקא נגדנו? מספרי הפלאפון הקבועים מהם היינו עולים – נחסמו בקו הטלפון של תחנת הרדיו, גם כאשר אנו מנסים לעלות ממספרים אחרים – המפיק מזהה את הקולות ומצהיר ללא בושה (הכל מוקלט ואנו עובדים על סרטון שירכז הכל ויופץ באינטרנט) שאין הוא מעלה אותנו מפני דעותינו... ועוד כהנה וכהנה...

חדשות לבקרים אני רואה סטאטוסים בפייסבוק על חברי להשקפה שמספרים שנחסמו באתרי חדשות כגון ערוץ 2, ווינט, וואלה ושאר דומיהם, לאחר שהגיבו שם לא בדיוק בצורה האהובה על מנהלי אתרי החדשות האלו, אלו הם רק דוגמאות בודדות, אחדים מני רבות של החופש הגדול של חופש הביטוי שמפעיל השמאל הישראלי לימין הישראלי. נכון, לרבים מכם, הקוראים, הנאמר עד כה לא מחדש חידושים מיוחדים... צביעות השמאל והשמאל הקיצוני גם יחד – ידועה כיום כבר לכל ואין חדש תחת השמש, אבל, ממדי העזות וגבולות השקר שנחשפים ונחצים כל פעם מחדש – מקוממים עד מרתיחים את השכל הישר.

שוחחתי השבוע עם שנוא נפשם (ודי בצדק) של הציבור החרדי, גבי גזית, גזית ידוע ב"אהבתו" לציבור החרדי ולימין בישראל, שאלתי אותו, תגיד, אתה לא חושב שהתקשורת לוקה בחוסר אובייקטיביות קשה כשאני נתקל בידיעה על שודד ערבי שנתפס, על מטריד ערבי שנלכד וכו' – אבל בתקשורת הוא מכונה "בן מיעוטים", "צעיר", "תושב הפזורה" וכו', הכל, רק לא המילה ערבי, אבל מנגד כאשר נתפס מקבילו היהודי הסורר – התקשורת ישר ממהרת להכריז שמדובר ביהודי ואם זהו יהודי דתי אז על אחת כמה וכמה שזה מודגש? אתה לא רואה גבי את חוסר ההגינות הבסיסי הזה? כתשובה, הוא גמגם אי אלו מילים ונכנס שוב למגננה הידועה של "גזען, ימני הזוי" וכו'... אגב, גם השדרן זהבי המוזכר לעיל וגם גבי גזית עובדים שניהם בתחנת הרדיו 103 FM, מעניין...

הסיפור בו פתחתי את הטור אולי קיצוני ביחס לתוכן הטור עצמו, אבל אלו דברים הממחישים את העריצות והדיקטטורה שמנסה ומצליח לפעמים – להשליט השמאל בישראל, סתימת פיות, סגירת דיונים פתוחים, קביעת דעה אחת ואין בלתה וכדומה.

נקודה לפיצוח:

לפני כחמש עשרה שנים נערכת הפגנת חצי המיליון החרדים הידועה כנגד הבג"ץ, זהו היה מפגן מרשים, מעורר רגשות כבוד והערצה לציבור כה מאוחד שבהמוניו יצא למחות בהוראת הרבנים שלהם הציבור נאמן ללא סייג, לפני חמש עשרה שנה הציבור החרדי בישראל היה מגזר נאה המונה פחות ממיליון חרדים, הרבה פחות, עברו חמש עשרה שנה, על פי חישובי ההקשה לרבנים פלוס הגדילה הטבעית והמהירה של הציבור החרדי פלוס ההוראות היוצאות דופן של הרבנים בהפגנה זו שעל כל ילד מגיל תשע ומעלה לצאת למחות ועל כל אישה ונערה גם לצאת למחות – על פי החישוב הזה הייתי סמוך ובטוח שמושג הפגנת המיליון יקבל סוף-סוף ביטוי מוחשי וממשי, כי הרי מה זה להוציא מיליון עכשיו אם לפני חמש עשרה שנים היו חצי מליון?... כידוע בהפגנה ביום ראשון השתתפו לכל היותר 650 אלף חרדים, יתד נאמן יכול לספר עד מחר על 800 אלף אבל זהו מספר מופרך לפי כל אמות מידה של כל קצין במשטרה שהיה נוכח שם, אבל אתם יודעים מה? בואו נזרום עם יתד נאמן ונניח והיו שם 800 אלף מפגינים, נו? ו...? זה עדיין לא מדליק לכם נורה מסוימת של תימהון? משהו השתנה באחדותו של הציבור החרדי וחבל! הפילוגים, המחלוקות וההתפלגויות הפנימיות בציבור הזה חצו לאחרונה את כל שיאי העבר וזהו הגורם למספר הנמוך (יחסית) של המשתתפים בהפגנה. זמן לחשבון נפש.

צימוקים לשבת:

1.יאיר לפיד מצהיר השבוע: "מצבנו בסקרים טוב מאי פעם", צריכים עוד הוכחה לכך שהכל זהו אינטרסים ויחצנות זולה? מישהו? משהו?...

2.אריה דרעי, משום מה דמם קולו לאורך כל התקופה האחרונה בנושא הגיוס, תגיד, מתי תבין שביבי לא באמת מחפש אותך ולא יעזור כמה תיזהר לא לעורר את זעמו?

3.חנוך דאום הגיש אמש תכנית בערוך העשירי שכל כולה הכפשת הימין "הקיצוני" בישראל, דאום, קח את הערה בצימוק 2 גם אליך, החנפנות לשמאל לא באמת תצליח, גם אותך יבעטו משם.

הידעת?

אותו חנוך דאום הינו חובש כיפה, מני אז שקיבל את טורו ב"ידיעות אחרונות" מקפיד דאום לא להופיע בתמונות עם הכיפה...

שבת שלום!

(הערות, הארות וכו' יתקבלו בשמחה בהודעת פייסבוק "יוסי דוידוב דוידוב")

מי יורק הכי רחוק? / יוסי דוידוב

השעה: 20:00. המקום: כל מסך טלוויזיה תקין. הדובר: מגיש החדשות התורן של ערוץ 2. התאריך: אי שם בשנות הפתיחה לאלף השני. הידיעה: "שוב מחבל מתאבד פוצץ עצמו באוטובוס הומה אדם, זק"א ואיחוד הצלה מדווחים מהשטח". טורו השבועי של יוסי דוידוב על אירועי השבוע החולף ממבט מושחז ומרתק

כ׳ באדר א׳ ה׳תשע״ד

כאשר מגיע אדם לקורס חובשים, ולא משנה היכן, אם זה איחוד הצלה הנפלאים או מד"א, מהכללים הראשונים שמעבירים מלמדי הקורס למתלמדים הטריים זהו כלל הברזל הידוע בכל עולם הרפואה, "מטפלים בכולם - ללא הבדל גזע, דת, מין וכו'..." כלומר, וכך אכן מיושם (לצערי) הדבר בשטח, גם אם מגיע חובש לזירה לאומנית, הווי אומר פיגוע, וישנו מחבל פצוע – עליו לטפל בו בדיוק כמו שמטפל הוא בפצועי הפיגוע שגרם אותו מחבל ימ"ש.

 זכורה לכולם וחקוקה בראש כל בר דעת שעמד על דעתו בשנות 2000 אותה תקופה נוראה שבו היית יורד בבוקרו של יום,  לוקח את העיתון וכבר לא מתרגש כמעט למראה הכותרת היומית על עוד פיגוע נורא שקרה ביום החולף...  פיגוע רדף מתאבד שהביא  מטען שגרר בקבוק תבערה שסחב ירי על רכבים בכבישי הארץ שכל זה הוליד לצד הרוגים רבים הי"ד – גם מאות ואלפי פצועים, לצד עבודתם הנהדרת והמוערכת ללא ספק של מד"א הוותיקים, היו גם מתנדבי ארגון שלא רבים הכירו אותו "ובזכות" אותה תקופה נוראה הם פרצו לתודעה, "איחוד הצלה" קוראים להם, אלפי מתנדבים שקפצו לכל זירה ולכל מגרש של מראות שהנפש לא מעכלת וטיפלו במסירות עצומה בפצועים, אה, והיו עוד "כמה" אנשים... מלאכים בלבן, זק"א הם מכונים, זיהוי קורבנות אסון, אותם דמויות שבאות אל ריח המוות ואל המחזות הקשים מנשוא ואחראים לכבוד הגדול ביותר עלי אדמות – כבוד המת.

אגב, לכל אותם פצועים רבים שנאלצו לשכב בבתי החולים בשבתות וחגים דאגו מאות מתנדבי "חסדי נעמי" או "עזר מציון" לאוכל חם, טעים ומזין על מנת שלא ישארו רעבים... ואיך כמעט שכחתי לספר לכם, לפצועים שלא עלינו היו זקוקים לעבור תקופת שיקום - דאגו מתנדבי "יד שרה" לציוד נכים ללא תשלום וללא תמורה כלשהיא, הייתי יכול להמשיך ולתאר לכם, קוראים נכבדים, את הקורות הרבות בימים אלו שלולא הירתמותם של אלפי מתנדבים חרדים מכל קצוות הארץ שעומדים היכון במשך כל שעות היממה – ספק אם הייתה יכולה המדינה להתמודד עם המשימות הרבות שהתרחשו בו זמנית במספר רב של זירות ותחומים בימי האינתאפדה השנייה, ולא רק, גם כיום בכל תאונת דרכים תמצאו אותם רוכנים ומעניקים סיוע ללא הבדלי חרדי\דתי\מסורתי\חילוני ואף לאומי... מי מכם יודע כמה משפחות מקבלות בכל ערב שבת עד לבית חבילות חבילות של מזון לשבת? כמה נכים במדינת ישראל נעזרים בציוד העזר של יד שרה?

למה הקדמתי את ההקדמה הארוכה לעיל שככל הנראה יותר ארוכה מהתוכן עצמו?!...

הסתה מכוונת תמיד הייתה מאז ומעולם נגד הציבור החרדי במדינת ישראל, זו המציאות, לא אוהבים אותם בצורה מיוחדת בלשון המעטה, כך גם ככל הנראה זה ישאר ולא ישתנה לטובה, אולי לרעה, זהו לא דבר חדש שתמיד ידברו רעות על מגזר שלם זה, אך ההבדל בתקופה הנוכחית משאר התקופות המקבילות של ההסתה הוא באיכות ובכמות, שהרי אין הדבר נמדד אלא באיכותו ובכמותו (...) ואת זה עושים קברניטי השנאה בצורה מעוררת התפעלות, ההסתה הפכה לפרועה וחסרת מעצורים כשאת ההשראה והרשות לכך שואבים כל מלעיזי הדת מראשי ההנהגה במדינת ישראל, כי הרי מה לנו כי נלין כשפעילי "יש עתיד" בחסות מורם הרוחני יאיר לפיד מפיצים כרזה -שבמאמר המוסגר הייתי ממליץ למשטרה לחקור את יוצריה על הסתה וגזענות טהורה- הקוראת לאזרחים חילוניים לרכוש מגבונים על מנת למחות זיעה שבאה כתוצאה מסחיבת הציבור החרדי על הגב... כן כן, קראתם נכון, וזה קרה השבוע במדינת ישראל ע"י פעילי מפלגה רישמית שמרכיבה את ממשלת ישראל, אז כשזה בא כבר מהכיוון הממלכתי, ההנהגתי, הרשמי שבמדינה איך נבוא בתלונות לתקשורת שעד היום אחזה במושכות ההסתה?

כעת התקשורת כבר נראית זניחה ולא רצינית לעומת השחקנים החדשים שנכנסו למגרש הטינוף הלוהט, הציבור החרדי אכן צריך סוג של הבראה ושינוי, אין חולק על כך, כמויות הרשומים הפקטיבים ולומדי התורה "לכאורה" הינה מכובדת, אולי זה עצוב לקרוא זאת אבל אני מקפיד להיות אובייקטיבי, וכאחד שמעורה היטב בציבור הזה אני לוקח ערבות מלאה על דברי, נכון, יש במה לטפל והיכן לרפאות במגזר המכובד הזה, אך כשם שרופא וחובש מטפלים בכולם בהגינות כך גם אותם אלו המתיימרים להיות הרופאים לטיפול בבעיית השוויון צריכים להבין שעליהם לבצע זאת בצורה הוגנת וללא שנאה מיותרת שמשתמשים בה הם לצורך פרסום עצמי תוך התעלמות מהבעיה עצמה, כאשר יאיר לפיד מכליל מגזר שלם הרי הוא חוטא לאמת בצורה בלתי נסלחת, הרי מספר לא מבוטל של חרדים כבר משולבים בצה"ל, אלפי חרדים מתנדבים בשורה של ארגוני חסד שאינם מקבלים שקל מתקציבי המדינה, ולא ברור למה התנדבותם לא מעוגנת בחוק כשירות לאומי, אלפי חרדים אחרים יושבים אכן על לימוד התורה האמיתי, ללא משחקים ומשוא פנים וממילא תרומתם למדינה לא נופלת מתרומתו של לוחם בסיירת מובחרת, רק שכאן זו כבר בעיית החילוני הממוצע שלא מאמין בכך...

עשרות אלפי חרדים -במקביל למוזכר לעיל- גם עובדים או מנסים להיכנס לשוק העבודה אך נתקלים בדלת חסומה שאותה הגיפו מעסיקים חילוניים המושפעים מהתקשורת הצבועה הקוראת להוציא את החרדים לעבוד אך מאידך מתארים אותם כמפלצות, ועוד לא נתקלתי במעסיק המחפש להעסיק מפלצות, אז הבעיה האמיתית –שללא ספק קיימת- היא ראשית כל קטנה בהרבה מהמתואר בתקשורת הכללית, אבל עדיין היא בעיה, ולכך ישנם פתרונות שיש ליישמן אבל תוך כוונה אמיתית ובטח ללא ניצול העניין להכפשת מגזר שלם יום וליל.

יאיר לפיד, ישנו אזרח חרדי, אריה שביט שמו, ששלח לך מכתב מרגש, לא טרחת אף לענות לו, נו בטח, הרי זהו לא מכתב מאיזה פעיל מרכז שדואג ליקרך, אולי אפילו יכול להיות שזהו מכתב שלא עולה בקנה אחד עם הצהרותיך לגבי המגזר החרדי, אז נביא כאן קטעים מן המכתב שנשלח אלייך והתמונה המצורפת של אותו אזרח:

"אני לא אחד שיושב כל היום ולומד, מאוד קשה לי לשבת באמת כל היום וללמוד בכולל ולחיות מקצבה קטנה על לחם צר ומים לחץ, אבל אני גם לא יושב לי בחדר עם מזגן ומפיל את כל העבודה הקשה על אנשים מסכנים, עשיתי צבא ויותר מזה אני יגיד לך, אני מאלה ששומעים שמישהו זקוק לסיוע ולא משנה מי זה ישר רצים לסייע, כן גם אם זה עבודה קשה ומראות קשים וגם אם זה לנקות דברים שאף אחד אחר לא היה עושה לולי אני וחבריי להתנדבות, אז רגע לפני שאתה עושה בלאגן ומטיל סנקציות פליליות על "החרדים" תזכור ותראה שהם אלה שעושים ועוזרים המון בשביל עם ישראל ולמדינה בכלל לא משנה דת מין גזע או לאום, כן כן, אלה אותם "פרזיטים" הולכים ומתנדבים בארגוני חסד ועזרה לקהילה"

1904121_579457665483605_256463330_n

במקרה או שלא, אני מכיר אישית את אותו אריה, בגילו הצעיר הוא כבר הספיק לעבור בצה"ל, זק"א, איחוד הצלה ו"ידידים", ארגון מתנדבים המסייע בעיקר לבעלי רכבים שנתקעו באמצע הדרך, בנתיים המכתב מתפרסם במהירות ברשתות החברתיות אך משום מה ממר יאיר לפיד הנכבד כאמור לא התקבלה אף תגובה, וזוהי דוגמא אחת מני אלף רבות.

לסיכום, אין חולק על כך שדרושה תוכנית הבראה רצינית לציבור היקר הזה, בעיקר לאותם אלו "קומבינאטורים" שרשומים למראית עין כלומדי תורה, אך הגיע הזמן שההסתה חסרת המעצורים של גדולי הצבועים בתקשורת הכללית תיפסק לאלתר! ושהתחרות על תואר "המכפיש הכי חזק" תחדל...

נקודה לפיצוח:

שימו לב לעובדה מעניינת, נמחיש אותה על ידי שיחה תאורתית מכל צד:

הצד החילוני:

נועם – אז מה אחי לאיפה תיסע אחרי הצבא?

"אחי" – וואלה לא יודע נראה כבר, אני אלמד כנראה רפואה ואסע לקנדה, שמעתי משלמים שם טוב.

הצד החרדי:

משה – איפה תגור אחרי החתונה ישראל??

ישראל – לא יודע, כנראה בשטחים איפשהו, יש שם פרויקטים מוזלים, נראה כבר...

ברור לכל שאינני מכליל כאן אף צד באופן גורף, אך אלו הם רוח הדברים, ואני אומר זאת כאחד שחולק חברים גם מן הצד וגם מן הצד הזה וכאחד שגם עבר צה"ל, אז היכן היא הפטריוטיות עליה מדברים ללא הרף? היכן הוא השוויון בנטל הכל כך חשוב?... היכן נעלמה הציונות המקודשת? הכסף יענה את הכל...

צימוקים לשבת:

1. שוויון בנטל הינו מושג שיש לעקור מן השורש ולו רק בגלל עצם המילה נטל, נטל? האם תרומה למדינה זהו נטל?

2. הבוקר (חמישי) דווח שענקית הרשתות החברתיות "פייסבוק" רוכשת את מקבילתה ה'צנועה' "וואצאפ" תמורת סכום של 19 מיליארד דולר, ואנחנו קיבלנו אותה חינם 🙂

3. "חזרה הציונות, יש שוויון בנטל", כך מכריז היום שר האוצר יאיר לפיד, חה חה ושוב פעם חה, גם לכם יש התחושה שלפיד עסוק במלחמת כותרות?

שבת שלום!

הערות, הארות וכדומה ניתן לשלוח בהודעת פייסבוק ל"יוסי דוידוב דוידוב"

חשבון מים גרמני / יוסי דוידוב

יוזף: "תשמע אני מזמין ממך על בסיס קבוע כבר במשך שש שנים גז בכמויות גדולות, אני לא מבין, אתה לא יכול לעשות לי הנחה?", ספק הגז: "אדוני, אני מבין אותך שיש לך דרישה להמון גז, אבל מה אתה רוצה שנעשה? אנחנו גם צריכים להרוויח משהו…", יוזף: "מה אני אגיד לך… יש לי יותר מדי יהודים להשמיד, אנחנו נעבור לספק אחר בסופו של דבר…" שיחה אפשרית שאולי הייתה בשנות הדם של אירופה לפני 60 שנה, בין קצין אס.אס לספק גז גרמני. טורו השבועי של יוסי דוידוב על ארועי השבוע החולף ממבט מושחז ומרתק

י״ג באדר א׳ ה׳תשע״ד

השבוע התרחש מעל דוכן הכנסת מופע ביזיון שערורייתי, מאין כמוהו, מכוון, למגינת ליבם של ציבור יהודי גדול בעולם ובארץ ישראל בפרט, וניצולי השואה בראשם, ולשמחתם של שונאי ישראל ומתנגדי הנצחת הזיכרון העגום שאנו מנציחים במשך שישים שנה, ביום רביעי השבוע, אירחה מסיבה לא ברורה למרבה הבושה כנסת ישראל את נשיא הפרלמנט האירופי מיסטר מרטין שולץ, שולץ הלזה התארח כאמור כנשיא הפרלמנט האירופי, ולמה אני מדגיש זאת?

רגע, טרם אענה על כך - אדגיש פרט נוסף מאד חשוב שראוי שתדעו, מרטין זה, בקיא חוץ משפתו -שפת האם הגרמנית- גם בשפה האנגלית כמובן, שהרי לא יעלה על הדעת שימונה נשיא פרלמנט אירופאי ללא שישלוט לחלוטין בשפה המדוברת בעולם... אז מדוע הדגשתי ששולץ הינו נשיא הפרלמנט האירופאי וששולט הוא בשפה האנגלית על בוריה? כי שולץ בחר למרות כל האמור לעיל - לנאום מעל דוכן הכנסת, כנסת ישראל, מרכז השלטון של העם היהודי, בארץ היהודית, שאגב הוקמה בסיועם של הרבה מניצולי המחנות - בשפה הגרמנית, הטמאה, הארורה, וכן, אולי זה נשמע קיצוני מדי, אך מאז שנות הדם כאמור בפתיח - אל לנו לקבל אף דבר שקשור בין במישרין בין בעקיפין לגרמנים ימח שמם, ובכלל זה שפתם הנאלחת, כמובן, שהנני מתכוון לגרמנים הגויים ולדובריה הלא יהודים שביניהם, מה הפריע לשולץ לנאום באנגלית אל חברי הכנסת שאגב רובם מבינים אנגלית אך אינם יודעים גרמנית?

וכאילו לא די בכך, שולץ, בנאומו, ההין לתקוף את מדינת ישראל ולהמציא נתונים שקריים ומעוותים כאילו היינו קלגסים צמאי דם שכל חפצנו הוא למרר ולדכאות את האויב הערבי (אני אישית בעד, כי זו שפת הדיבור הנדרשת עם האויב הערבי), "פלשתיני מקבל ממדינת ישראל פחות מים מישראלי", כך טען המנוול שולץ, מעבר לשאלה המטרידה של 'למה אנחנו בכלל צריכים לתת להם מים', מעבר לזה, נשאלת השאלה, מי אתה שתבוא לכאן, תצווח בגרמנית, מכנסת ישראל, ותטיף לנו -היהודים- מוסר? מי אתה בכלל? אולי קיבלת השראה מאיזה סבא יקר בעברך?... תמהני למה רק מספר חברי כנסת בודדים השכילו לעשות נכונה ולנטוש את מליאת הכנסת במחאה, איככה נדרדרנו לשפל שכזה שעשרות חברים במשכן הבית נותרים ישובים נכחה ומקשיבים לדברי הבלע של השקץ שולץ, ועוד בשפה כל כך טעונה שעד היום אם חפץ אתה להתנקם בשכן רגזן ניצול שואה, כל שעליך לעשות הוא לצעוק מילה שניים בגמנית, בעדיפות לגרון ניחר שנלווה למילים שתצעק, ציניות טבולה בהומור שחור משחור הליל... אמש פיספסנו הזדמנות יקרה של הרמת הגו היהודי, בכך שהיינו מבהירים לאורח הבלתי רצוי הזה שבאם יהין לפלוט ולו בטעות - מילה אחת בגרמנית - הוא יועף לאלתר אל מחוץ לגבולות ירושלים כשהכיוון הוא נמל התעופה על שם "הזקן", בן גוריון.

אני אישית, אולי לא כבן לניצולי שואה, אבל בהחלט כבן למדריכה במוזיאון "יד ושם" וכנכד לסבא שברח מציפורני הנאצים בשעה הנכונה, חשתי ועודני חש, בושה עמוקה שהגענו למצב בו עומד דובר גרמנית ומשמיץ את מדינת ישראל באין מפריע ואף בעידוד, טוב אמרה חברת הכנסת מירב מיכאלי (היא אמרה זאת על מנת להקניט את החכי"ם מימין שיצאו במחאה, אבל אני לוקח זאת כקונטרה להתעלות ולחיזוק טענותי) "אז צוללות בגרמנית כן מותר לקבל?, נכון מאד, גם את צוללות הדולפין המתקדמות בעולם שמעניקים לנו הגרמנים ימח שמם - אסור לקבל בתכלית האיסור, וכל האמירות של "חיזוק בטחון המדינה" ושאר מיני ירקות, אינם משתווים אל מול מבטה הנכלם, המבויש, המאוכזב, הפגוע, של ניצולת השואה שיושבת בבית ורואה/שומעת את "המתנות" שמדינת ישראל מסכימה לקבל מהצוררים, גם את השילומים הידועים היה אסור לקבל מהם ועל זה הדרך ובזה המשקל כל דבר שנודף ממנו ריח גרמני ארור, 'לא מדובשך ולא מעוקצך' אולי נשמע מתאים לטור זה, אבל במחשבה שניה ממש לא, ולמה? כי את העוקץ כבר חטפנו... אז כל שנותר לנו בקיום האימרה הזו הוא לפחות את "לא מדובשך", יש לנו חשבון קטן עם העם הגרמני על אשר עולל לאבותינו, ולכן, כשהכלים לנקמה אינם עומדים לרשותינו ואינם אפקטיבים כיום, המועט שבמועט שאנו כן יכולים לעשות זה לנתק כל קשר עימם, בטח ובטח שלא לתת במה מכובדת ורשות לנאום בגרמנית, לקבל מתנות וכו', הבוז לכם חברי כנסת, מתי תשכילו לצאת מנקודת "אני גלותי, אני הנמוך, הקטן, לכן אתן לכם כל שתרצו ואספוג כל שתחבטו בי"

נקודה לפיצוח:

מן תחושה כללית כזאת שאופפת אותי יותר מתמיד, שישנו מן נוהל קבוע שבכל תקופה מסוימת חייבים להעלות את נושא ה"שיוויון בנטל" לכותרות, שלא נשכח חלילה וחס מהעניין, עזבו אתכם מכמויות המשתמטים העצומות שבציבור החילוני שמתשתמשים בתואנות שרק מפאת כבוד האתר לא אפרוש אותן כאן... עזבו אתכם גם מהתרומה האדירה שתורם הציבור החרדי ע"י אלפי מתנדבי "איחוד הצלה", "עזר מציון", "חסדי נעמי", "יד שרה", "זק"א", ואף אחד במכוון לא מזכיר זאת כמעט בתקשורת הכללית, עזבו אתכם גם מציטוטים רבים שניתן למצוא בבדיקה פשוטה ברשת של קצינים בכירים בצה"ל שמודים שלצה"ל אין מה לעשות עם החרדים בצבא...   (במאמר המוסגר אומר רק שדעתי היא לא נגד שוויון בנטל ולא בעד שוויון בנטל, מי שאכן לומד ושוקד על תורתו בלבד, ללא שטיקים וכדומה - אין לנו הזכות לגעת בו, תורה אמיתית שווה לא פחות מלוחם בסיירת מטכ"ל, ומי שלא - לצבא, מהסיבה הפשוטה, הוא לא תורם! כמובן כל זאת לאחר שצה"ל אכן יבנה מסגרות מתאימות באמת (ולא "נצח יהודה" שעם כל הכבוד, ויש כבוד, לא באמת מספק את המענה ההולם לצעיר חרדי) לציבור החרדי)   עזבו אתכם מכל זה, אני שואל שאלה מאד פשוטה, רוצים שוויון בנטל? אין בעיה, שכל צעיר חילוני שמסיים את שירותו הצבאי יואיל נא להיכנס לשלוש שנים של לימוד תורה בישיבה, שוויון לא?... הכל עניין של אמונה ודרך חיים...

צימוקים לשבת:

1. בהדסה עין כרם שובתים ומאיימים ב"נטישת העמדות", אחחח... כמה שאני אוהב את הכישרוניים האלו שיודעים לכבס מילים ולהגיש על גבי מגש של כסף נבלת חתול מעופשת בתדמית מנת הגורמה היוקרתית... אולי נקרא לילד בשמו? "בהדסה עין כרם שובתים ומאיימים בהריגת החולים" יותר מצטלצל נכון באוזן...

2. יאיר לפיד מיום ליום צונח בסקרים הפנימיים והחיצוניים, אתם יודעים מה? היו לי אי אלו תובנות על כך אבל בואו ניתן לשורה לדבר בעד עצמה.

3. ובכל זאת, יכול להיות שיאיר נופל מהר יותר מאבא טומי?? ( הייתי חייב 😉 )

הידעת?

הוגו בוס, כן כן, המותג הידוע, עיצבו בשנים הארורות שאיתם פתחתי את הטור - את מדי הנאצים.

שבת שלום !

(הערות, הארות וכדומה ניתן לשלוח בהודעת פייסבוק ל"יוסי דוידוב דוידוב")