התכנית 'חידודון' המואזנת ביותר

לאחר פרסום סקר TGI שקבע כי תחנת הרדיו "קול ברמה" כי הגדולה במגזר החרדי ממצאי הסקר עולה כי התכנית 'חידודון' בהגשתו של השדרן עמי מימון היא התכנית המואזנת ביותר בשעות אלו בין כל תחנות הרדיו האזוריות וזכתה במקום הראשון

כ׳ בשבט ה׳תשע״ד

לאחר פרסום סקר TGI שקבע כי תחנת הרדיו "קול ברמה" כי הגדולה במגזר החרדי ממצאי הסקר עולה כי התכנית 'חידודון' בהגשתו של השדרן עמי מימון היא התכנית המואזנת ביותר בשעות אלו בין כל תחנות הרדיו האזוריות וזכתה במקום הראשון.

מימון פרסם בדף הפייסבוק שלו הודעה והודאה על פרסום הנתונים בה כתב:

"לכל חברי ידידי מכרי ומאזיני היקרים
ברצוני לשתף אתכם בהצלחתינו המשותפת ע״פ נתוני TGI שהתפרסמו היום: התוכנית 'חידודון' בהגשתי המשודרת בין 14:00 - 16:00 זכתה במקום הראשון מבין כל תחנות הרדיו האזוריות בשעות הללו! אין ספק שהתוצאה הזו נותנת לי וצוות התוכנית (ישראל קליין העורך והמפיק המסור. הרב בן שמעון, מגישי הפינות הרב אביטן, הרב לסרי, הרב ביטון, רפי אוחנה הרב ישראל בן שמואל , פינת החסד , בדידי הווא עובדא .ועוד...) סיפוק עצום להמשך עשיה ברוכה הוכחנו שוב לעולם כולו שאפשר לעשות רדיו תורני הנותן למאזינים לשמוח להחכים ולהנות משעתיים יחודיות! אני שמח להיות חלק ממשפחה גדולה משפחת קול ברמה הרדיו החרדי הגדול במדינה! אוהב מוקיר ומעריך עמי מימון ס״ט."

מי מייצג את כל אזרחי ישראל?

בנט ולבני התכתשו היום על מצב המשק בהקשר של הסכסוך הישראלי פלסטיני לאור יוזמת אנשי העסקים שביקשו שישראל תקדם את התהליך למען הכלכלה הישראלית

י״ט בשבט ה׳תשע״ד

במהלך ישיבת סיעת 'הבית היהודי' היום (ב') במשכן הכנסת אמר בנט בתגובה לניסיונות לקדם את תהליך השלום: "אני פה קובע שהאמת היא הפוכה מן הקמפיין שאתם רואים של בכירי המשק והחשש מחרם על ישראל. מדינה פלסטינית תרסק את ישראל כלכלית. תארו לכם אם כל יום ייפול טיל על אזור התעשייה בהרצליה".

אלא ששרת המשפטים ציפי לבני איתה כרת ברית לפני פחות מ-24 שעות בכך שהעביר יחד עמה את החוק לביטול מעמד שני רבנים ראשיים לישראל הגיבה על דבריו כי "שר הכלכלה צריך להחליט האם הוא מייצג גם את אזרחי ישראל או רק את תושבי ההתנחלויות המבודדות. ביום בו אנשי עסקים מובילים, מימין ומשמאל, מביעים דאגה אמתית ועמוקה לעתיד הכלכלה, בנט – השר הממונה על הכלכלה – מעדיף להקשיב דווקא לרבנים קיצוניים".

דברי לבני מעניינים אך נותנים את התחושה כי דבריה מייצגים את השמאל הקיצוני בישראל והגיע הזמן שתתייחס גם לכלל אזרחי המדינה ולא רק לגחמות של אנשי שמאל וקרנות למיניהם גם אם הקרן היא חדשה...

פקיד מיותר או כיסוי מכוער? / טור דעה

כל הארץ עסקה אתמול בחסכון לקופת המדינה בחוק המציע למנות רק רב ראשי אחד ובכפל התפקידים המיותר. קברניטי המדינה לא התעצלו ומיהרו לצאת בהודעות שמחה כאילו זה עתה הכניעו את אחרון המורדים במעוזי החיזבאללה והחמאס והגיע השקט המיוחל מזה שנים לישראל

י״ט בשבט ה׳תשע״ד

כל הארץ עסקה אתמול בחסכון לקופת המדינה בחוק המציע למנות רק רב ראשי אחד ובכפל התפקידים המיותר. קברניטי המדינה לא התעצלו ומיהרו לצאת בהודעות שמחה כאילו זה עתה הכניעו את אחרון המורדים במעוזי החיזבאללה והחמאס והגיע השקט המיוחל מזה שנים לישראל.

רק שעתה יהיה מעניין לדעת מדוע תפקידים רבים במגזר אינם מהווים כפל, לדוגמא, נציין את תפקיד מוסד הנשיאות מוסד שכולו בזבוזי עתק ללא צורך. תפקידו של נשיא בישראל הנו ייצוגי בלבד ולשם כך מקבל שכר של כמעט 54,000 ש"ח בחודש לא כולל הוצאות נלוות כל זאת מבלי לדבר על המשכן בו הוא מתגורר, המשמר הנשיאותי ועוד. ואם נחסוך את סך ההוצאות בקדנציה אחת של נשיא יהיה אפשר לכלכל בכך אזרחים רבים במדינה למשך שנים ולפתור בעיות עוני רבות.

אלא שכפי הנראה עניין הכפל והתפקיד המיותר (לדעתם) אינו מטריד את מנוחתם של השרים בישראל ולא את יוזמי החוק הנוכחי יש להם מטרה אחת והיא חיסול סממני הדת 'הגלותיים' עליהם שמרנו במשך שנים רבות. יש את אלה שבחרו להציע חוק זה רק מפני הפסדם בבחירות לרבנות הראשית בקיץ האחרון, מטרתם ע"י החוק החדש לגרום שתיווצר מחלוקת בין החרדים והם אלו שיזכו בתפקיד הנכסף.

כחרדים העומדים בנוגע לתפקידי הרבנות במשך רוב הזמן מהצד (למעט רישום נישואין וכדו'), כמעט ואין לנו בעיה בכך. הבעיה היא העטיפה הלא נוצצת, עטיפה שכולה שקר ודמגוגיה זולה ומכוערת של 'אחדות העם'. כל זה קורה דווקא לאחר שמשרד המשפטים נכנע במובן מסוים ומפרסם קמפיין למלחמה בגזענות נגד חרדים....

פרופסור שכטמן רץ לנשיאות

הפרופסור דן שכטמן זוכה פרס נובל לכימיה בשנת 2011, הודיע בסוף השבוע כי יציג את מועמדותו לתפקיד נשיא המדינה הבא של ישראל. מי יתמוך במועמד שמגיע מחוץ לשדה הפוליטי?

י״ח בשבט ה׳תשע״ד

הפרופסור דן שכטמן זוכה פרס נובל לכימיה בשנת 2011, הודיע בסוף השבוע כי יציג את מועמדותו לתפקיד נשיא המדינה הבא של ישראל.

במהלך ראיון לערוץ הראשון בסוף השבוע אמר שכטמן: "אני רואה עצמי כמועמד לנשיא. אני חושב שאני יכול לשנות דברים לטובה בארץ הזאת. אני עושה זאת גם עכשיו, בהמון תחומים, בעיקר בשדה החינוך, ההשכלה והיזמות הטכנולוגית. אבל מעמדה של נשיא, אני חושב שאוכל לעשות הרבה יותר". במהלך הראיון הוסיף ואמר "אני מעריך את הנשיא שמעון פרס, הוא רכש לעצמו עמדה אדירה בעולם - הוא גם אדם חכם אבל הוא עוסק הרבה בפוליטיקה, אני לא רוצה להיות העתק של פרס".

שכטמן אמר כי "זאת יריית הפתיחה, אני מאמין שיהיו אלה שיעדיפו אותי כנשיא, חלקם מתוך אהבת מרדכי וחלקם מתוך שנאת המן. אני מאוד רציונלי אבל זה לא אומר שאין לי חזון".

בהכרזתו מצטרף שכטמן לשר סילבן שלום, ח"כ בנימין בן אליעזר, ח"כ רובי ריבלין ונתן שרנסקי שכבר הציגו את מועמדותם לתפקיד.

כדי להתמודד על התפקיד יידרש שכטמן לגייס עשרה חברי כנסת שימליצו על מועמדותו, לקראת הבחירות החשאיות שייערכו בעוד כשלושה חודשים בקרב 120 הח"כים. אלא שבשונה מרוב המועמדים, שכטמן לא מגיע מהזירה הפוליטית, מה שאולי יקשה עליו בגיוס תמיכה מצד הפוליטיקאים שיעדיפו מישהו "משלהם" - מהמערכת הפוליטית.

עם זאת נראה כי שכטמן למרות שאינו מזוהה עם המפה הפוליטית לא יהא זה שיטיב עם הציבור הדתי בעבר הוא התבטא בכנס "פדגוגיה בעידן החינוך" בשנת 2011 אמר פרופ' שכטמן "במערכת החינוך יש חורים גדולים, לא קטנים. חצי מהתלמידים במדינת ישראל לא לומדים לימודי ליבה כמתמטיקה, פיסיקה, ביולוגיה, כימיה ואנגלית. זהו חור ענק ובעיה שממשלת ישראל חייבת להכיר בה. העוול הזה חייב להיות מתוקן. בדיוק כפי שהורה שלא שולח את ילדיו ללימודים חייב לשבת בבית הסוהר." בנוסף אמר בראיון לעיתון דה מרקר כי הורה שמונע מילדיו לימודי ליבה, גורם להם עוול; הוא הופך אותם לפושטי יד ולכן מתעלל בהם; הורה שמתעלל בילדיו צריך להיענש על פי חוק. מועמד שכזה רחוק מלהיות סביר שיזכה לתמיכת חברי הכנסת החרדים ובתפקיד הנשיא הבא.

מה עובר על דרעי?

ח"כ אריה דרעי מי שלשמו נהגו בימין הקיצוני להצמיד את 'הסכמי אוסלו' מנסה להתקרב בימים האחרונים לציבור המתיישבים ולימין המפה הפוליטית בישראל

י״ח בשבט ה׳תשע״ד

ח"כ אריה דרעי מי שלשמו נהגו בימין הקיצוני להצמיד את 'הסכמי אוסלו' מנסה להתקרב בימים האחרונים לציבור המתיישבים ולימין המפה הפוליטית בישראל.

דרעי ביקר בטו' בשבט (חמישי) במועצה האזורית מטה בנימין והיה לאורחו של אבי רואה ראש המועצה. יחד עמו סייר בישובי המקום ואף נטע נטיעות. בסיום הפגישה הודיע דרעי לרואה כי לאור השיחות והמגעים שהוא מנהל עם ראשי ההתיישבות בהם שמע על הפיכתם כמטרה לחרם במדינות אירופיות שונות, הוא יוזם הצעת חוק של אפליה מתקנת במכרזי המדינה עבור חברות מסחריות מעבר לקווי 67 שמופלים לרעה באירופה. לדבריו כל מי שנפגע מהחרם המדינה צריכה לדאוג לו ולשמור על ערך הרעות והערבות ההדדית. בערב שבת פרסם דרעי בדף הפייסבוק שלו 'אתמול השתתפתי בנטיעות ט״ו בשבט ביישובי מטה בנימין יחד עם ידידי ראש המועצה אבי רואה, נטעתי אילן שיעמוד עוד שנים רבות...'

האם מגמה זו מעידה על היפוך היוצרות? תלוי את מי תשאלו מתנגדיו של דרעי טוענים כי התשובה היא לא באלף רבתי. לדבריהם, בימים האחרונים מנסה ח"כ דרעי לבסס את שליטתו בש"ס ולכבוש את המעוזים המזוהים עם היו"ר הקודם, ישי. וכחלק מפעילות זו מתמקד דרעי בפיתוח וטיפוח קשר עם המתיישבים. לטענתם, בכירים בש"ס אף הם מביעים תרעומת קשה על הסיור ומציבים סימני שאלה סביב ביקורו "מה קרה לו? הביקור הזה טבעי לו בערך כמו אכילת לחם ביום כיפור. תהיה התחממות יחסים בינו לבין לפיד לפני שהמתנחלים ישכחו לו את אוסלו", אומרים הבכירים. עוד אמרו הבכירים: "מערכת היחסים החמה בין אלי ישי למתיישבים מעבירה את דרעי על דעתו".

מנגד ישי עצמו ממשיך בגישה הממלכתית, דוברו של ח"כ אלי ישי, אוהד יחזקאלי אמר ביום חמישי לערוץ 7: "לשכת ח"כ ישי שמחה כי ח"כ דרעי מצא זמן להופיע בהתיישבות 48 שעות לאחר ביקורו של ח"כ אלי ישי, במידה וח"כ דרעי ימצא לנכון להעמיק את הקשר עם ציבור המתיישבים, ח"כ ישי ישמח לעזור לו בכך, ולקשר בינו לבין ראשי ההתיישבות, כמו גם לתרום לו מניסיונו, ידיעותיו וקשריו הטובים בשאר התחומים", הוסיף יחזקאלי.

מקורבי דרעי עצמו מציינים שזו לא הפעם הראשונה שהוא נוהג בצורה דומה גם בחנוכה בחר דרעי להדליק נרות בשמן זית תוצרת יו"ש תוך כדי שהוא טורח לציין זאת ולהמליץ לתומכיו לקנות אף הם מתוצרת ההתיישבות. "מי שמחפש יוכל תמיד למצוא טענות מתחת לשטיח" מסכמים בקרבתו של דרעי.