הדילמה הקשה ביותר בהחלטה האם לעבור להיות מ"שכיר " ל"עצמאי" היא ההתמודדות עם שאלת השאלות של חוסר הוודאות בהכנסה הקבועה של העסק.

רוב האנשים מעדיפים את "הקבוע" הנמוך יחסית אך "הבטוח" והיציב, לעומת מה שעסק עצמאי יכול לאפשר - הכנסה גבוהה שיכולה לעלות ולשגשג לקצב המכירות... אך ה"אי וודאי" והחסר יציבות, בחודש אחד העסק יכול לגלגל אף למעלה מעשרות אלפי שקלים ובחודש הבא אולי כמה מאות...

והשאלה העיקרית ששואלים מרבית בעלי העסקים: עד כמה אני יכול לצמצם את הסיכון למינימום??
ושאלת השאלות ששואלים אנשים מאמינים היא כמה הצלחת העסק תלויה בי??

אז באמת ככל שיהיו לנו תשובות יותר אמתיות ומעשיות איך להתמודד עם שאלות אלו תהיה לנו מוטיבציה רבה יותר לפתיחת עסק, ולהגדיל את הרווחיות בעסק קיים, ולעניות דעתי אף להביא איזושהי יציבות לעסק,איזושהי הכנסה קבועה שרק תעלה אך תשמור על רווחיות גם בחודשים "קשים".

אני מאמינה שהמפתח ל"הצלחה עסקית" הוא קודם כל החמצן-  "סיעתא דשמיא" ואני מאמינה שתוכלו לקבל יותר מזה ככל שתאמינו יותר ויותר שאלוקים קיים בפרטים הכי קטנים בעסק שלכם ושהוא רוצה לעזור ולסייע לכם. ככל שתאמינו בו יותר ויותר וככל שתתלו את מבטחכם בו,כמובן שבשביל האמונה הזו אתם צריכים לעשות השתדלות וגודל ההשתדלות היא כגודל האמונה, וכאן בדיוק נכנס "התחום" שלי היא איזה השתדלות לעשות וכמובן שהעולם הזה מנוהל ע"י הבורא ע"פ הטבע ולטבע יש חוקים, לכל דבר בטבע חוקים משלו, כמו שכשנרצה לאפות לחם נשתמש במתכון להרכיב את הבצק מהמוצרים הנדרשים, כך כדי לבנות עסק מצליח ומשגשג נפנה למומחים בתחום שיסייעו לנו, או לכללי היסוד בבניית עסק מצליח ובד"כ עסקים שיעשו את "הדברים" הנכונים ויאמינו בבורא עולם יזכו להצלחה.

כאן אציג 7 כללים בסיסיים של "זריעת" נבטי העסק להצלחה עסקית:

1. התמונות שיש לכם במוח, מתורגמות לתוצאות שאתם משיגים בעסק. אם התוצאות בעסק לא לשביעות רצונכם בחנו אילו סרטים רצים לכם בראש, כמה אתם באמת מאמינים שאתם יכולים להרוויח,צרו לעצמכם תמונה מיטבית (אחת בכל פעם) והתמקדו בה בעשייה שלכם.

2. אין טוב או רע, גדול או קטן, עד שמייחסים אותו למשהו, התרגלו לייחס את הצלחתכם למשהו גרוע בהרבה ואז הצלחתכם תיראה טובה יותר,תתרגלו להאמין בהצלחה גדולה בהרבה ובכך תצליחו לגדול ולשגשג.

3. כאשר אינכם מרגישים טוב, והמחשבות השליליות,הדאגות והפחדים מתחילים לכרסם בכם, היו מודעים למחשבותיכם, האמינו שרק הקב"ה יעזור לכם והיו בטוחים שהוא רוצה שתצליחו, רק חוסר האמונה והמחשבות השליליות הם אלו שעלולות להביא לכשלון, האמינו שהעסק שלכם נועד לשרת אנשים וזהו חלק מתפקידכם וייעודכם בעולם ולכן יש לכם את כל הסיבות שאלוקים ממש אתכם "בעסק הזה"! חשבו מחשבות של עוצמה ואמונה ובעז"ה תצליחו.

4. חפשו תמיד את הצד הטוב בלקוחות שלכם, וכאשר אתם מוצאים אמרו להם! פרגנו! אנשים תמיד אוהבים מחמאות, וזה תמיג משפר את ההרגשה, ותמיד יחזרו לקנות אצלכם כדי לשמוע עוד.

5. כאשר אתם נמצאים בשפל,אל תרגישו רע עם זה,האמינו שהמצב רק ילך וישתפר וזמנים טובים עומדים להגיע...ולאלו שכרגע במצב טוב ורק רוצים טוב יותר, אל תחששו שחלילה זמנים קשים עומדים להגיע לפי הכלל ש:"גלגל סובב בעולם" אני מאמינה שה"טוב" העכשווי הוא ה"רע" לעומת השפע שעומד להגיע שהוא הרבה יותר ממה שיש לכם כעת.

6. לעולם אל תדאגו בקשר לתמורה שאתם עומדים לקבל,פשוט התרכזו במה שאתם מסוגלים לתת. ככל שתשפרו את השירות ותתנו ללקוח מתוך מודעות שאתם מעוניינים "לעזור" ולא חלילה "לדחוף" מוצר שאינו צריך, אתם תראו שהאמון שקהל הלקוחות ירכוש לכם יגדל מאד מה שיגביר את קצב הלקוחות בהרבה.

7. לכל זרע יש תקופת נביטה או דגירה, מטרותיכם יתגשמו בעיתוי הנכון ותאמינו שבדיוק כך יקרה. כמו במשל הידוע לצמח הבמבוק שכשמשקים אותו הוא נמצא עמוק באדמה ומשקים אותו זמן רב מאד ולא רואים שום תוצאה אך פתאום בן יום הוא צומח לגבהים בלתי נתפסים וניתן לחשוב שהוא צמח "בן רגע" אך הוא הושקע וטופח זמן רב מאד רק שאף אחד אינו יודע זאת, גם עסקים לעתים עובדים קשה מאד על השירות ונדמה שהם "מבזבזים" זמן ואנרגיה שהיא לכאורה לא "מכירתית" אך לפתע פתאום כביכול יש להם מאגר לקוחות שהיגיע "משום מקום" ללא פרסום ושיווק.

התמקדו בכללי יסוד אלו ולאחר מכן נעבור בעז"ה לכללים יותר מתקדמים.
אשמח לקבל תגובות או שאלות.
בהצלחה!

נאוה שמואל היא מאמנת ומנחה סדנאות לנשים עצמאיות ליצירת הכנסה יציבה וריווחית.

לפרטים נוספים ולקבלת טיפים נוספים ניתן להירשם לתפוצה בכתובת:

www.mecan.co.il

לנשים בלבד: לאימון או הרשמה לסדנא קרובה 052-6676132

 

תגובה אחת על “כיצד להביא עסק עצמאי לביטחון כלכלי?”

  1. טלי הגיב:

    תודה רבה על העיצות המועילות. מעניין וחשוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.