הרב יהושע שפירא- ראש ישיבת רמת גן ומראשי ההנהגה בציונות הדתית הצטרף לתמוך בפרויקט קרן 'אחד לאחד' שמסייע בתמיכה כלכלית ללומדי תורה 'עילויים' מבני הציונות הדתית. הרב שפירא לא הסתפק בקריאה כללית, אלא הורה באופן מעשי: "יותר חשוב לתרום ללומדי תורה מלדאוג ללחם לילדים"

את הדברים אמר הרב שפירא בראיון במסגרת מיזם התרמות של קרן אחד לאחד. לדבריו, ערכי הציונות הדתית וההתיישבות בארץ ישראל גרמו לחולשה בהובלת דגל לימוד התורה: "מרוב עיסוק בבניין החומר והשותפות פה- נרדמנו קצת. מישהו מעורר אותנו פה ובצדק" הסביר וביקש: "הציבור צריך להתגייס אליו, כל הציבור צריך להרגיש את השייכות אליו וכל הציבור צריך להרגיש שהוא יונק משם, שזה הליבה והלב. שזה המרכז, צומת החיים ושורש החיים" הוסיף הרב שפירא
"היינו שותפים להקמת המדינה והיה לנו דגל גדול לעשות את הקמת המדינה מתוך קדושה, מתוך בית המדרש, מתוך תורה ומתוך הלכה" הסביר הרב שפירא ותהה: "עכשיו השאלה היא- מי אנחנו באמת? עשינו את מה שאנחנו יכולים בארץ ישראל ונמשיך לעשות את כל מה שמוטל עלינו בהקשר הזה, אבל מי אנחנו? והאמת היא שאנחנו דבקים בתורה האלוקית ומשם יונקים את כל סם החיים שלנו. "כי הם חיינו" זה לא פלקט, "כי הם חיינו" זו האמת הכי עמוקה של העם הזה ושל הציבור הדתי לאומי"

את דבריו חתם בהוראה מעשית: "הדבר הכי עליון שאדם יכול לעשות עם כספו יותר מאשר לתת לחם לילדיו זה להחזיק את לומדי התורה, להחזיק את התורה שבו, להחזיק את התורה בציבור ולהחיות נשמה לעם הזה. זה העיקר"

לשאלת המראיין, האם קדושת ארץ ישראל לא הופכת את העיסוק ביישוב הארץ למצווה ולקדושה הגיב הרב שפירא: "נכון שבארץ ישראל יש ערך לחול אבל חול איננו קודש! יהודי מתחיל את השבוע שלו בהמבדיל בין קודש לחול. ארץ ישראל מאפשר חיבור בין קודש לחול. ולכן אסור לנו להתבלבל מאיפה אנחנו יונקים את הכוחות. הכוחות שלנו והחיים שלנו באים מהתורה ומלומדי התורה. הדבר הכי חשוב במהלך של קרן אחד לאחד זה השיתוף של הציבור כולו זה מהלך שלנו"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.