טראמפ ונתניהו צילום: אבי אוחיון לע"מ ובאדיבות הקול היהודי
נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הודיע שלא יאשרר את הסכם הגרעין עם איראן והבהיר כי במידה ולא יבוצעו בו שיפורים – הוא יבוטל.

בנאום שנשא ביום שישי בערב אמר טראמפ כי ינקוט ב"אסטרטגיה ומספר צעדים משמעותיים בכדי להתמודד מול הפעולות העוינות של המשטר האיראני ובכדי להבטיח שאיראן לעולם לא תרכוש נשק גרעיני".

טראמפ ציין כי הסיסמאות הרווחות של המשטר באיראן הן "מוות לאמריקה' ו'מוות לישראל'", ואמר כי במידה וארה"ב לא תצליח לשפר את ההסכם הקיים מול איראן היא תפעל לביטולו.

דובר משרד ההגנה האמריקאי, האלוף אדריאן רנקין-גאלווי, התייחס אמש לנאומו של הנשיא טראמפ ואמר שצבא ארצות הברית ערוך לפעול בסוגיה האיראנית בהתאם להנחיית הממשל: "אנחנו מזהים תחומים חדשים שבהם נוכל לפעול עם בעלות בריתנו בכדי להפעיל לחץ על המשטר האיראני, לנטרל את השפעותיו השליליות ולהגביל את כוחו האגרסיבי שכולל במיוחד את נושא התמיכה בארגוני הטרור".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו בירך על דבריו של טראמפ ואמר בהצהרה שהוקלטה לפני כניסת השבת אך פורסמה לאחר נאומו של טראמפ בשבת עצמה: "אני מברך את הנשיא טראמפ על ההחלטה האמיצה שקיבל היום. אם ההסכם עם איראן יישאר ללא שינוי, דבר אחד בטוח לחלוטין – בעוד כמה שנים למשטר הטרור הראשון במעלה יהיה ארסנל של נשק גרעיני וזו סכנה עצומה לעתידנו הקולקטיבי. הנשיא טראמפ יצר זה עתה הזדמנות לתקן את ההסכם הקשה הזה, להחזיר לאחור את התוקפנות האיראנית ולהתמודד עם תמיכתה הפושעת בטרור. לכן, ישראל מאמצת הזדמנות זו ולכן גם על כל ממשלה אחראית ועל כל מי שמעוניין בשלום ובביטחון בעולם, לעשות זאת".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.