באדיבות הקול היהודי
פקח עיריית הרצליה קנס חסיד חב"ד שהציע לעוברים ושבים להניח תפילין, לא לפני שהזמין ניידת משטרה למקום.

החסיד, יוסף אמיתי, הגיע ביום שישי האחרון לרחוב סוקולוב בעיר, ושם הציע לעוברים ושבים להניח תפילין. למקום הגיע פקח העירייה שדרש ממנו לפנות מיידית את הדוכן ולחדור מהנחת התפילין.

בדו"ח שניתן לאמיתי על סך 730 ₪, כתב הפקח כי "הנ"ל התבקש מספר פעמים לפנות את השולחן עם התפילין אך לא הסכים להתקפל מהמקום". לדבריו אמיתי "מטריד עוברי אורח בזה שמבקש מהם להניח תפילין".

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) אמר, "לא מתקבל על הדעת במדינה יהודית. אפנה לעיריית הרצליה בדרישה לבטל את הקנס ולהעמיד את הפקח על טעותו".

עירייית הרצליה, מסרה בתגובה, "חובתה של עיריית הרצליה לדאוג לחופש התנועה של כל אדם באשר הוא במרחב הציבורי ולמנוע הפרעה והטרדה. אנשי חב"ד התבקשו להגיע אל משרדי אגף הפיקוח העירוני על מנת להסדיר את נושא פעולתם והעמדת דוכנים ברחוב".

מאגף הסניפים של צעירי אגודת חב"ד, האחראיים לפעילות בתי חב"ד בישראל, נמסר בתגובה, "קשה להאמין כי מכל המקומות בעולם בהם יציעו היום שליחי חב"ד ליהודים להניח תפילין ולהתחבר למסורת אבותיהם, דווקא במדינת היהודים יגרור הדבר דו"ח או העמדה למשפט. לא בניו יורק, לא בכיכר האדומה, לא בלונדון ולא למרגלות מגדל אייפל. רק בהרצליה, עיר ואם בישראל".

"כבר 50 שנים שדוכני התפילין שיזם הרב מליובאוויטש הפכו לחלק בלתי נפרד מהנוף היהודי והישראלי ובלתי יעלה על הדעת כי רגע לפני פרוס שנה חדשה יינתן דו"ח לחסיד שכל 'פשעו' החמור הוא הצעה להניח תפילין ליהודים. שליחי ותלמידי חב"ד המסורים ימשיכו להנגיש את היהדות וערכיה לכל יהודי במאור פנים ובאדיבות, ולקיים גשר בין כל חלקי העם".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.