באדיבות הקול היהודי

בניגוד להבטחות ראש הממשלה וסגל הפיקוד הבכיר של המשטרה, יהודים לא יורשו לעלות היום להר הבית. קבוצת יהודים שהגיעה לשער הלל (המוגברים) המתינה זמן רב בשעות הצהריים לעלות להר, אולם קצין משטרה הודיעה להם לבסוף כי למרות הודעת המשטרה כי הכניסה תתאפשר, בסופו של דבר לא תינתן ליהודים אפשרות להיכנס להר.

לעומת זאת כניסת מוסלמים מתאפשרת החל משעות הצהריים המוקדות באופן חופשי, כאשר הם נדרשים לעבור במגנומטרים שהציבה המשטרה בסמוך לשער השבטים במתחם שער האריות. קבוצת מוסלמים בראשם אנשי דת בכירים ואנשי הוואקף, ערכו הפגנה והודיעו כי הם מסרבים לעבור דרך המגנומטרים שהציבה המשטרה. במקום פרצו מהומות ועימותים עם השוטרים. מוסלמים נוספים נכנסו בכל זאת להר.

עו"ד איתמר בן גביר מראשי תנועת עוצמה יהודית, הצליח יחד עם מספר פעילי תנועת חוזרים להר לעבור את מחסום הבידוק של המשטרה בשער המוגרבים וביקש לעלות להר הבית. הוא נחסם בידי שוטרים.

בתנועות הר הבית מוחים בחריפות על המשך סגירת ההר ליהודים, בעוד שלמוסלמים הוא כבר שב ונפתח: כצפוי, וכהמשך למדיניות האפליה הגזענית הנהוגה בהר הבית זה שנים רבות, גם כעת משלמים קרבנות האלימות את מחיר התוקפנות. מתברר שגם אחרי הפיגוע הקשה וקריסת הקונספציה השלטונית הישראלית בנוגע להר, האסימון עוד לא נפל. הר הבית הוא נכס של מדינת ישראל ועד שלא תכיר בכך, תאפשר גישת מאמינים למקום המקודש בעולם ותרחיק ממנו את הפורעים - ולא להפך כפי שהיא עושה כעת - נמשיך לשלם מחיר כבד באובדן ריבונות וחיי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.