פוליש מחירים והמלצות

בטוח כבר שאלתם את עצמכם בעבר - כמה עולה פוליש לרצפה של הבית? פוליש לרצפה זה אחד הדברים הפופולאריים ביותר לכל מי שרוצה לשדרג את הריצוף ולגרום לו להיראות חדש. מעבר לעובדה הבסיסית שביצוע פוליש לרצפה יעניק למרצפות שכבת הגנה שתמנע מהן להתבלות בקלות ובמהירות, פעולת הפוליש גם מסוגלת לבצע חידוש של ממש במרצפות, ולגרום להן להיראות כמו מרצפות חדשות לגמרי!

 

הסבר קצר על פוליש רצפות

כדי שתוכלו להבין את כל הנושא של פוליש מחירים בקלות, נתחיל בהסבר קצר על התהליך שמתבצע בעת הזמנת חברת פוליש מקצועית לביצוע העבודה.

למעשה פוליש רצפות מורכב מכמה שלבים :

השלב הראשון – פעולת קרצוף מאסיבית שתפקידה להסיר שכבות של לכלוך שהצטברו, והכנה של המשטח לספיגת החומרים שבהם משתמשים לפוליש.

השלב השני – ייבוש הרצפה כדי להכין אותה למסוגלות ספיגה. השלב השלישי – הטמעת חומרי פוליש וניקיון באמצעות יצירת שכבות, שבכל שכבה מוטמע חומר שונה, שמוסיף לבניית התהליך והגעה לתוצאה הסופית.

 

הדבר החשוב ביותר שעליכם לדעת כאשר אתם פונים לקבלת שירות אצל חברות פוליש וניקיון, זה שלא כל סוג מרצפות יכול לקבל כל סוג של פוליש רצפות. ישנם סוגים שונים של פוליש לרצפה, ולכל אחד מהם מאפיינים שונים.

פוליש וקס יעניק ברק חזק לרצפה של הבית, אך לא ניתן לבצע פעולה של פוליש וקס לריצוף גרניט פורצלן או קרמיקה. לעומת זאת, פוליש קריסטלי מתבצע בתהליך שונה לגמרי, שבניגוד לפוליש וקס הוא לא כולל מריחת שכבת וקס (שעווה) על הרצפה, אלא פועל בצורה של החדרת שבבי קריסטלים קטנים אל תוך מרצפות הבית ממש.

החדרת הקריסטלים הקטנים לרצפה, נעשית באמצעות תהליך של חימום עם צמר פלדה, ושילוב של פעולה כימית שמאפשרת את חדירת הקריסטלים אל תוך המרצפות. אחד הדברים החשובים ביותר, שיגרמו לפוליש קריסטלי להחזיק מעמד ולהבריק לאורך זמן רב – זה כמות שכבות שנעשו על הרצפה עם מכונת הפוליש.

אך שימו לב - גם סוג פוליש זה איננו מתאים לסוגי ריצוף של גרניט פורצלן או קרמיקה.

 

אז איזה סוג של פוליש רצפות כן מתאים לגרניט פורצלן וקרמיקה?

גרניט פורצלן וקרמיקה הם מרצפות מבריקות מטבען, אך בגלל תכונה זו הן גם צוברות לכלוכים ושומנים בקלות רבה. הופעת סימני עקבות רגליים על ריצוף גרניט פורצלן או קרמיקה, זה דבר מצוי ודי מעצבן.

ריצוף גרניט פורצלן וקרמיקה גם נשרט בקלות רבה יותר, לכן אחת מתופעות הבלאי הטבעי שלו זה שחיקה ושריטות. הפעולה שנדרשת כדי להסיר את השריטות מהרצפה, זה מעין ליטוש אבן עדין, שמאפשר להסיר את השכבה הדקה והעליונה ביותר של החומר, וכך לחשוף שכבה חדשה ונקייה של המרצפות.

פעולה נוספת שנעשית כחלק מביצוע חידוש והברקה של גרניט פורצלן וקרמיקה, זה מילוי רובה באריחים. רובה זה החומר הלבן שכולנו מכירים, זה שמפריד בין המרצפות וממלא את המרווח בניהן כדי לחבר אותן למשטח אחיד.

לרוב הלכלוך שמצטבר במרצפות מתרכז בעיקר בנתיבי הרובה, שם הלכלוך שוקע וכך מאפשר פיזור למשטח כולו וגרימת בלאי מהיר. לאחר הטיפול במרצפות, כדאי לבצע גם חידוש ומילוי של הרובה, כך הרצפה של הבית תקבל מראה אחיד ושלם, וכמובן שגם מבריק ומשודרג.

 

הסיבה שבגינה לא ניתן לעשות פוליש לגרניט פורצלן וקרמיקה, כמו שמבצעים פוליש לסוגי רצפות אחרים, זה בגלל שמדובר בחומר אטום שלא מאפשר ספיגה של חומרים חיצוניים לתוכו. לא ניתן להטמיע בו את חומרי הווקס או את הקריסטלים הקטנים שמחדירים לריצוף בעת ביצוע פוליש קריסטלי.

חברות פוליש מקצועיות ידעו מיד לספק לכם את הפיתרון הראוי, מבלי לגרום נזק לריצוף של הבית, ויציעו לכם פעולה של קרצוף וליטוש עדין, בתוספת של חידוש רובה באריחים. כל חברת פוליש שתציע לכם פוליש וקס או פוליש קריסטלי לריצוף מסוג גרניט פורצלן או קרמיקה – היא חברת פוליש שכדאי לכם להתרחק ממנה. פשוט כי זה בלתי אפשרי!

 

כמה עולה פוליש רצפות ?

מחיר פוליש נקבע לפי חישוב של עלות החומרים שנדרשים לביצוע הפעולה, דבר שנגזר באופן ישיר מגודל המשטח אותו אתם רוצים להבריק, וסוג הפוליש אותו תרצו לבצע.

ישנו מרכיב נוסף שעלול להביא לתוצאה של מחיר פוליש יקר, ואלו הם תנאי השטח של הבית בעת ביצוע העבודה. אם מדובר בבית ריק, המחיר יהיה זול יותר. ואם מדובר בבית מאוכלס ומרוהט, סביר להניח שהמחיר יעלה כתוצאה מהעבודה הנוספת שהצוות שנשלח, על ידי אותה חברת פוליש שהזמנתם, יצטרך להשקיע.

 

ברגע שתבררו מחירי פוליש מול חברות פוליש רצפות מקצועיות, שברובן הן חברות ניקיון שמציעות גם שירותי ניקיון נוספים לבית, יציעו לכם אפשרות של חבילה. את התעריף חברות פוליש יקבעו ע"פ מדד של סוג הפוליש, ביחס לגודל המשטח במטר מרובע. או שתקבלו הערכת מחיר פוליש, שתקבע לפי כמות מספר החדרים בבית.

לדוגמא: הזמנת שירות של פוליש ווקס תעלה לכם בין 5 ₪ למטר מרובע, עד – 10 ₪ למטר מרובע. לעומת זאת, הזמנת שירות של פוליש קריסטלי תעלה לכם בין 15 ₪ למטר מרובע, עד – 20 ₪ למטר מרובע.

מחירי ליטוש אבן יעלו לכם הרבה יותר יקר משני שירותי הפוליש הקודמים, והמחיר יהיה בין 60 ₪ למטר מרובע, עד – 100 ₪ למטר מרובע, והמחיר של חידוש רובה באריחים על ידי סילר תעלה לכם בין 25 ₪ למטר מרובע, עד – 35 ₪ למטר מרובע.

במידה ומדובר במשטחים גדולים של אזורים תעשייתיים, כמו קניונים ומרכזי מסחר של חנויות או בניניי משרדים, וכמובן גם אולמות אירועים ומקומות ציבוריים, תוכלו לחסוך ולקבל מחיר פוליש רצפות זול יחסית, והמחיר ינוע בין 8 ₪ למטר מרובע, עד – 10 ₪ למטר מרובע.

במקרים מסוימים פוליש מחירים יקבע לפי הערכה כללית, שתימדד לפי מספר החדרים בבית. מחיר שירותי פוליש לבית עם 2 חדרים, יעמוד על הערכה של בין 1,200 ₪, ל – 1,400 ₪. מחיר פוליש לבית עם 3 חדרים, יעמוד על הערכת מחיר של בין 1,400 ₪, ל – 1,600 ₪.

ככל ששטח הבית גדול יותר, תוכלו לחסוך יותר כסף בחישוב מחיר פוליש פר מטר מרובע. מחיר פוליש לבית עם 4 חדרים, יעמוד על הערכת מחיר של בין 1,600 ₪, ל – 1,800 ₪. מחיר פוליש לבית עם 5 חדרים, יעמוד על הערכת מחיר של בין 1,800 ₪, ל – 2,000 ₪.

חשוב לדעת שבמקרים רבים שבהם הצעת פוליש מחירים תגיע לפי חישוב כמות החדרים בבית, עלולה להביא לתוספות פוליש מחירים בעת ביצוע העבודה בפועל. ישנם דברים מסוימים שמקשים על ביצוע העבודה, ובמידה והם לא יפורטו בשלב הצעת המחיר – חברות פוליש לא יוכלו לקחת אותן בחשבון, וכתוצאה מכך תקבלו פוליש מחירים יקר הרבה יותר ממה שהציעו לכם בהצעה, שלכן נקראת "הערכת מחיר לפוליש", הראשונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.