"אני שלום וכי אדבר המה למלחמה" אש בלי הפסקה

כ״ד באב ה׳תשע״ד

תגיות: , .

44 ימי לחימה ב'צוק איתן' לא השיגו את המטרה ובעוטף עזה מותחים ביקורת על מדיניות הממשלה. "חייבים להכריע את הטרור אחת ולתמיד ולהפסיק את הירי לחלוטין"

"לא נותנים רוח גבית ללחימה שמטרתה שקט בלבד". חייל צה"ל בפעילות ברצועת עזה (דובר צה"ל)
44 ימים מתנהל כבר מבצע 'צוק איתן', זה שנפתח אחרי יותר ממאה רקטות שירו ערביי עזה לעבר יישובי עוטף עזה. במהלך המצבע שיגרו הערבים אלפי רקטות לגוש דן, ירושלים, השפלה ואזור הדרום, ואף לצפונה מעט. מתחילת המבצע, שכלל פעילות אווירת, קרקעית וימית, חוסלו מחבלים רבים, ויעדי טרור רבים הופצצו אך המטרה לא הושגה, גם לא זאת המזערית לה ציפה הדרג המדיני – שקט.

לאחר ניסיונות רבים וכושלים מצד ישראל להגיע להסכם הפסקת אש ארוך עם חמאס, הפר אתמול (שלישי) ארגון הטרור את ההסכם ומאז נורו קרוב למאתיים רקטות. צה"ל חזר להפציץ מהאוויר, וביישובי עוטף עזה מותחים ביקורת חריפה על התנהלות המדינה ב'צוק איתן'.

"אנו דורשים מממשלת ישראל לא להיכנע לדרישות של ארגוני הטרור"

"אנו חוזרים ומודיעים לממשלת ישראל כי העורף איתן ומוכן להמשיך ולתת רוח גבית להמשך לחימה או להסדר מדיני שיביאו איתם את השקט המיוחל", אמר היום תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב שבעוטף עזה. "אנו דורשים מממשלת ישראל לא להיכנע לדרישות של ארגוני הטרור שאולי יביאו שקט לטווח הקצר אך בו בעת יעמידו את כל תושבי מדינת ישראל בסכנה גדולה בעתיד. כניעה לדרישותיו של ארגון הטרור חמאס, משמעותה גזר דין מוות על תושבי עוטף עזה", סיים עידאן את דבריו.

"חמאס לא יקבע את אורח החיים שלנו וחייבים לגרום לו להבין זאת", אמר אלון דוידי, ראש עיריית שדרות בתגובה לדברי דובר חמאס שאמר כי "רק מוחמד דף יקבע עם תושבי עוטף עזה יחזרו לבתיהם". "לא ייתכן שחמאס ימשיך לחשוב שהוא זה שמנהל את העניינים", הדגיש דוידי. "חייבים להכריע את הטרור אחת ולתמיד ולהפסיק את הירי לחלוטין. חייבים להכות את חמאס במכה קשה. רק כאשר ראשי חמאס יבינו כי הם ובני משפחתם נמצאים על הכוונת, הם יבינו שלא כדאי להמשיך לירות לעברינו", הסביר ראש עיריית שדרות.

בינתיים, ירי הרקטות נמשך אחרי למעלה מ-50 רקטות שירו ערביי עזה אתמול, שבו הערבים עם שחר והמשיכו לשגר רקטות לעבר יישובי עוטף עזה. מספר רקטות יורטו בשמי אשדוד ואשקלון.

ירי הרקטות החל, על-אף הסכם הפסקת האש, בשעות אחר הצהרים אתמול (שלישי). את המטח הראשון ירו ערביי עזה לעבר אזור באר שבע ומאז לא חדלו מלשגר טילים לעבר עוטף עזה, גוש דן, השפלה, אזור הדרום וירושלים. ב"ה לא היו נפגעים מפגיעת רקטות אך במד"א טיפלו במספר נפגעי חרדה. נזק נגרם למספר מבנים במקומות שונים.

עם תחילת הירי אתמול, הונחה צה"ל בידי הדרג המדיני לשוב ולתקוף מטרות טרור ברצועת עזה. ערביי עזה מדווחים, כי בניין בן 5 קומות השייך למשפחת דאלו הופצץ ונמחק לגמרי. במקום חוסלו אשתו ובתו של המחבל מוחמד דף, ראש הזרוע הצבאית של החמאס. בצה"ל מסרבים לאשר או להכחיש וגם הערבים לא מוסרים מידע מדויק מה עלה בגורלו של הרוצח דף.

תוך כדי כך דווח, כי אחראי מערך הרקטות של חמאס, מוחמד יאסין דאלו, נהרג אף הוא בתקיפה. אך על פי דיווחים שונים נראה כי יאסין היה המטרה המשנית בתקיפה. בכיר בחמאס מסר כי מטחי הרקטות הכבדים באו בתגובה לחיסול הלילה

הקול היהודי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.