רבנים בישראל דורשים לדעת את השיקולים ההלכתיים לקביעת מותו של הקצין הדר גולדין

2 הערות בשולי ההלויה הכואבת של הדר גולדין. 1. הערה ראשונה כאזרח: מאמש כשהגיעה בשורת האיוב אני, וניתן להניח שעוד רבים כמוני מבולבלים לגמרי! ולא מתוך סקרנות גרידא, אלא מתוך תחושה שמסתירים מאיתנו במודע מידע חשוב, שיכול לשפוך אור על האירוע הקשה הזה. אקצין ואומר שדומה שמתיחסים אלינו האזרחים שכואבים את הכאב מעט בזלזול. כאומרים; הם הרי בודאי לא ישאלו שאלות מיותרות. נפזר ערפל ויהיה בסדר. אחר כך מתלוננים ובצדק על רב סרן שמועתי ועל מר וואטספ. 2. הערה שניה כרב: מותר לדעת מה היו השיקולים ההלכתיים שהובילו לקביעה הנחרצת?! לא, אין כוונתי שצריכים לשתף את כוולם בכל המידע. יש גם רגישות. אך בכל תולדות הרבנים הראשיים לצה"ל (למעט הרב גורן שהיה עצמאי) החל מהרב גד נבון המנוח הרב פירון וגם לרבות הרב וייס והרב רונצקי מעולם לא שמענו שהם קיבלו הכרעות חמורות שכאלו לבדם! תמיד נועצו בענוות חן ומתוך הכרת מקומם, עם גדולי תורה וענקי הלכה. ועל כל פנים עם הרבנים הראשיים לישראל. מה קורה עתה במשמרת של הרב פרץ שלפי הידוע לי איננו בא מרקע הלכתי, (שימש כראש מכינה קד"צ) ולא שימש אפילו ברבנות הצבאית קודם לכן, להעמיד עצמו בראש בית דין ולחתוך לכאן ולכאן. וזו הפעם השניה, הראשונה אירעה עם החייל אורון שאול. למי הפיתרונים?!

ח׳ באב ה׳תשע״ד

תגיות: , , .

2 הערות בשולי ההלויה הכואבת של הדר גולדין. 1. הערה ראשונה כאזרח: מאמש כשהגיעה בשורת האיוב אני, וניתן להניח שעוד רבים כמוני מבולבלים לגמרי! ולא מתוך סקרנות גרידא, אלא מתוך תחושה שמסתירים מאיתנו במודע מידע חשוב, שיכול לשפוך אור על האירוע הקשה הזה. אקצין ואומר שדומה שמתיחסים אלינו האזרחים שכואבים את הכאב מעט בזלזול. כאומרים; הם הרי בודאי לא ישאלו שאלות מיותרות. נפזר ערפל ויהיה בסדר. אחר כך מתלוננים ובצדק על רב סרן שמועתי ועל מר וואטספ.
2. הערה שניה כרב: מותר לדעת מה היו השיקולים ההלכתיים שהובילו לקביעה הנחרצת?! לא, אין כוונתי שצריכים לשתף את כוולם בכל המידע. יש גם רגישות. אך בכל תולדות הרבנים הראשיים לצה''ל (למעט הרב גורן שהיה עצמאי) החל מהרב גד נבון המנוח הרב פירון וגם לרבות הרב וייס והרב רונצקי מעולם לא שמענו שהם קיבלו הכרעות חמורות שכאלו לבדם! תמיד נועצו בענוות חן ומתוך הכרת מקומם, עם גדולי תורה וענקי הלכה. ועל כל פנים עם הרבנים הראשיים לישראל. מה קורה עתה במשמרת של הרב פרץ שלפי הידוע לי איננו בא מרקע הלכתי, (שימש כראש מכינה קד''צ) ולא שימש אפילו ברבנות הצבאית קודם לכן, להעמיד עצמו בראש בית דין ולחתוך לכאן ולכאן. וזו הפעם השניה, הראשונה אירעה עם החייל אורון שאול.
למי הפיתרונים?!

כותב המאמר הוא הרב ראובן זכאים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.